Connect with Us

All posts tagged "ngushellim"

Kultura 20:02 - 16 Janar, 2020

Ndarja nga jeta e aktorit të mirënjohur/ Rama: Nuk kam fjalë Xhodë..!

Ndarja nga jeta e aktorit të madh Xhevdet Ferri e ka lënë të pafjalë kryeministrin Edi Rama. “Lamtumirë xhodë! S’kam fjalë”, shkruan Rama bashkëngjitur fotos së...

Lajme 15:17 - 5 Janar, 2020

Ndarja nga jeta e Robert Andonit/ Berisha: Mjekësia shqiptare humbi një personalitet të shquar

Ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të profesor Robert Andonit. Berisha thotë se mjekësia shqiptare humbi një personalitet të shquar. Ish...

Lajme 21:28 - 22 Dhjetor, 2019

Ndarja nga jeta e “gjyshes së përrallave”/ Meta shpreh ngushëllimet: Humbje e pazëvendësueshme

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij pas ndarjes nga jeta të aktores Marika Kallamata. Meta shprehet se trashëgimia e pasur artistike, galeria e roleve...

edi-rama
Aktualitet 12:46 - 11 Maj, 2019

Vdekja e Major Tanushit/ Rama: U nda nga jeta si dëshmor i atdheut

Kryeministri Edi Rama, ka shprehur një mesazh ngushëllimi lidhur me vdekjen e Majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën ditën e djeshme. TAnushi u plagos bashkë...

Aktualitet 22:47 - 4 Mars, 2019

Përlotet me kujtimin e të birit/ Flutura Açka: S’kam më pikë ngushëllimi

Pas humbjes tragjike të të birit, shkrimtarja Flutura Açka ishte e ftuar në emisionin “Ashoë” në Neës 24 për të folur rreth përjetimeve të saj. Me...

kryetari i pd, lulzim basha, deklarate
Aktualitet 18:38 - 26 Janar, 2019

Basha i shpreh ngushëllimet familjes së zv.ministrit

Pasditen e sotme zëvendësministri i Diasporës në qeverinë e Kosovës, Arian Daci. Në lidhje me këtë ngjarje tragjike ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha...

Life Style 16:25 - 19 Dhjetor, 2018

Ngushëllim për të divorcuarit: martesa e dytë – më e mirë se e para

Çdo proces gjyqësor që ka të bëjë me divorcin është i rëndë, jo rrallë edhe shumë i mundimshëm për të dy palët. Mirëpo, nëse njëherë keni...

Aktualitet 22:24 - 12 Tetor, 2018

Basha jep alarmin/ Shteti ka kapitulluar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar pasditën e sotme të plagosurin e ngjarjes së Matit. Basha teksa i ka shprehur ngushëllimet familjeve të viktimave...

Aktualitet 20:50 - 11 Tetor, 2018

Masakra me tre të vdekur dhe një të plagosur/ Reagon Sali Berisha

Pas ngjarjes së rëndë që tronditi pasditen e sotme fshatin Shëlli të Matit, ku si pasojë e ekzekutimit me armë humbën jetën tre punonjës të Bashkisë...

Aktualitet 17:07 - 30 Janar, 2018

Ndarja nga jeta e ish-deputetit të PD/ Berisha: Humbëm një mik dhe personalitet me vlera të çmuara

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-deputetit të Partisë Demokratike, Idriz Xhomara. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha...

Aktualitet 10:52 - 13 Shtator, 2017

Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë shpreh ngushëllimet/ Lamtumirë kolegia jonë Irena Vreto!

Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë, nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare ka shprehur dhimbjen për ikjen e parakohshme nga kjo jetë të gazetares Irena...

Aktualitet 11:22 - 16 Gusht, 2017

Mesazhi prekës i Ramës për Ylli Popën/Lamtumirë Profesor! Shembull i çmueshëm!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ndarjen nga jeta të akademikut të njohur, Ylli Popa. Në rrjetet sociale, kryeministri Rama shkruan se Popa la pas një...

Aktualitet 09:34 - 29 Maj, 2017

Do të të gjej, harroje se shpëton nga unë!/Deputeti i PS mesazh përlotës për Kadelin

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, ka reaguar me një mesazh tepër të ndjerë për ndarjen nga jeta të deputetit Gjovalin Kadeli. Ky i fundit u...

Aktualitet 22:46 - 26 Maj, 2017

Humbja e deputetit Kadeli/Berisha mesazh prekës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të deputetit Gjovalin Kadeli. Berisha shkruan se largimi i deputetit është një lajm i hidhur për...

Aktualitet 21:11 - 26 Maj, 2017

Shuhet Kadeli/Nishani: I pastë dritë shpirti përjetësisht!

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të deputetit Gjovalin Kadeli. Kreu i shtetit u bashkua me dhimbjen e fëmijëve dhe...

Aktualitet 21:03 - 26 Maj, 2017

Mesazhi prekës i Kokëdhimës për humbjen e deputetit/I tronditur!

Kreu i lëvizjes “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka shprehur ngushëllime për humbjen nga jeta të deputetit Gjovalin Kadeli. Në mesazhin e tij në rrjetet sociale, Kokëdhima shkruan...

Aktualitet 23:02 - 8 Prill, 2017

Deputetja e PD ngushëllon ish-studenten për vdekjen e të atit/Ja mesazhi prekës

Deputetja e Partisë Demokratike, Liljana Elmazi, ka reaguar për vrasjen e ish-drejtorit të policisë, Artan Çuku. Elmazi shprehet se është shokuar nga ky lajm, duke shtuar...

Aktualitet 11:23 - 10 Shkurt, 2017

Vdekja e 3 minatorëve kinezë/ Nishani: Ankth i parrëfyer, të merren masa urgjente

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani, shpreh ngushëllimet dhe dhimbjen për humbjen tragjike të jetës nga tre minatorët kinezë në minierën e Bulqizës, trupat...

Aktualitet 22:45 - 3 Dhjetor, 2016

Vdekja e Andrea Stefanit/ Berisha: Kundërshtar i palëkundur i imi, lë boshllëk në arenën e debatit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social facebook, për vdekjen e gazetarit dhe analistit Andrea Stefani. Berisha ngushëllon familjen e Stefanit, duke...

Aktualitet 11:23 - 9 Tetor, 2016

Basha ngushëllon për ndarjen nga jeta të Gilman Bakallit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përcjellë ngushëllimin e tij përmes një mesazhi në media për ndarjen e papritur nga jeta t ëish-deputetit dhe pedagogut...

Aktualitet 12:08 - 18 Shtator, 2016

Meta: Muça, punoi fort për ringritjen e besimit mysliman në Shqipëri

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, përmes një telegrami ngushëllimi ka përcjellë mesazhin e tij për ndarjen nga jeta të ish-kryetarit të Komunitetit Musliman të...

Kosova & Rajoni 17:15 - 10 Tetor, 2015

Sulmi në Ankara, Mustafa ngushëllon Davutoglun

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i ka dërguar një telegram kryeministrit të Turqisë, Ahmet Davutoglu, duke i shprehur ngushëllime pas sulmit terrorist në Ankara, i cili...

Bota 14:50 - 10 Tetor, 2015

Putin ngushëllon Erdoganin: Rusia e gatshme të bashkëpunojë me Turqinë në luftën kundër terrorizmit

Presidenti rus Vladimir Putin i ka dërguar mesazh ngushëllues presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan lidhur me sulmin terrorist në Ankara në të cilin mbetën të vdekur...