Connect with Us

All posts tagged "ngujim"

Sociale 19:13 - 11 Nentor, 2019

Paralajmërimi për shembjen e banesave/ Banorët e Astirit ngujohen në rrugë

Banorët e Unazës së Re, janë ngujuar në rrugë pranë rrethrrotullimit te sheshi “Shqiponja”, pas informacioneve se në orët e para të mëngjesit do të zbarkojnë...

Aktualitet 14:26 - 27 Janar, 2019

Studentët e ngujuar/ Rektori fik kaldajat

Për një pjesë të studentëve të Fakultetit Juridik dhe Ekonomik ne Universitetin “Luigj Gurakuqi” në Shkodër kërkesat nuk janë plotësuar. Në kushte të tilla të rinjtë...

studentet e durresit vendosin ngujimin
Aktualitet 21:11 - 14 Janar, 2019

Solidaritet me Tiranën/ Ngujohen Sudentët e “Aleksandër Moisiut”

Protesta e studentëve të universiteteve të Tiranës ka gjetur mbështetjen e  Universitetit të Durrësit, “Aleksandër Mojsiut” në zonën e Spitallës. Ata kanë marrë vendim të ngujohen...

Aktualitet 09:33 - 14 Janar, 2019

Studentët vijojnë qëndresën/ Ngujim në fakultete

Edhe gjatë natës të së dielës studentët e  Fakultetit Ekonomik kanë vijuar ngujimin, ndërsa kanë deklaruar bojkot të mësimit edhe sot. Studentët shprehen se kanë vendosur...

Aktualitet 10:23 - 13 Janar, 2019

Studentët vijojnë ngujimin/ Fati i protestës vendoset sot

Studentët në fakultetet e Ekonomisë dhe Drejtësisë kanë ndenjur të ngujuar edhe mbrëmjen e djeshme. Dhjetëra të rinj kanë kaluar natën në ambientet universitare. Të rinjtë...

Aktualitet 18:42 - 12 Janar, 2019

Përgjysmimi i tarifave/ Studentët nxjerrin “zbuluar” Ramën

Disa nga studentët që ndodhen të ngujuar në Fakultetin e Drejtësisë kanë treguar se si qëndron e vërteta e përgjysmimit të tarifave. Duke folur për emisionin...

Aktualitet 11:32 - 10 Janar, 2019

Ndryshon strategjia/ Studentët ngujohen në universitete

Mbrëmjen e djeshme, studentët kanë zgjedhur një formë të veçantë të protestimit. Ishin të rinjtë e Juridikut ata që zgjodhën të parët që të ngujohen në...

Aktualitet 17:20 - 14 Nentor, 2017

Gjakmarrja dënohet rëndë, por ngujimi vazhdon

Pas publikimit në “Gazetën Panorama” të reportazhit të dy gazetarëve të televizionit britanik që kishin investiguar situatën e gjakmarrjes dhe të ngujimit në Qarkun Shkodër, ka...

Aktualitet 20:42 - 5 Dhjetor, 2016

Fiks Fare/ Kanuni, vazhdon të ngujojë  

Fiks Fare rikthen në vëmendjen e publikut gjakmarrjen, një plagë e hershme e shoqërisë sonë, e cila vazhdon të jetë e pranishme, sidomos në zonat e...