Connect with Us

All posts tagged "ngjyre"

Kryesore Show Biz 15:22 - 30 Korrik, 2019

“Nuk e prisja një gjë të tillë”/ Modelja e famshme “dëbohet” nga eventi për shkak të ngjyrës

Modelja e famshme Naomi Campbell është një nga modelet e para me ngjyrë që ka pushtuar të gjithë pasarelat botërore si dhe kopertinat e revistave më...

Aktualitet 21:53 - 17 Korrik, 2019

Cila ngjyrë të pëlqen? Zbulo personalitetin tënd sipas preferencës

E bardha E bardha është kombinimi i të gjitha ngjyrave të dritës. Nëse të pëlqen e bardha je një njeri i lumtur,gjithnjë në kërkim të një...

Aktualitet 13:53 - 15 Korrik, 2019

“Ngjyrat e verës time”/ Moderatorja shqiptare lë “pa fjalë” ndjekësit, poston foton seksi me bikini

Pas një sezoni të suksesshëm me emisionin “Soiree” i cili do të rikthehet përsëri në muajin shtator, moderatorja e njohur Jonida Shehu së bashku me bashkëshortin...

Aktualitet 11:25 - 22 Maj, 2019

Ngjyra e bardhë “pushton” rrjetet sociale/ Si të visheni si vajzat e showbizzit shqiptar?

E keni vënë re që rrjetet sociale janë “pushtuar” nga ngjyra e bardhë? Trendi më i ri i këtij sezoni janë veshjet në ngjyrë të bardhë dhe...

Kryesore Show Biz 11:25 - 30 Mars, 2019

“Doja të vrisja një njeri me ngjyrë”/Aktori i njohur pendohet pas deklaratës

Liam Neeson iu ka kërkuar ndjesë fansave të tij, pas një deklarate të bërë javë më parë, ku tha se ka qenë i gatshëm që të...

Kuriozitete 14:53 - 25 Mars, 2019

Zbuloni cila është ngjyra e preferuar e buzëkuqit për femrat në vende të ndryshme të botës

Sipas “Urban Decay”, shtete të ndryshme të botës preferojnë ngjyra të ndryshme buzëkuqesh. Në Britaninë e Madhe çdo gjë lidhet me nuancat e natyrales “nude”. Në...

Kuriozitete 15:40 - 20 Mars, 2019

A e dini cila është ngjyra që na bën të dukemi të pasur?

Për të gjitha femrat që po vdesin nga kurioziteti për ta zbuluar, ju bëjmë me dije se është ngjyra kafe dhe të gjitha nuancat e saj...

ngjyra e syve cfare tregon per ju
Aktualitet 23:00 - 17 Mars, 2019

Na thuaj ngjyrën e syve të të themi çfarë njeriu je  

Sy të çelët Personat me sy të çelët janë  prototipi që tregon një njeri shumë të kërkuar, pasi sytë e çelët janë shumë të dëshiruar dhe...

trendi i veres ngjyra jeshile
Aktualitet 13:43 - 14 Mars, 2019

Kjo është ngjyra e thonjve që do të bëjë namin këtë verë

Nëse pyesni në çdo salon për ngjyrat e momentit do t’ju thonë: e kuqe, rozë, nude sepse janë ngjyra të cilat shkojnë më çdo dorë dhe...

ngjyra te ngrohta per dimer
Fashion 13:25 - 9 Mars, 2019

Ngjyra që po “shpërthen” në pasarela/ Ja si duhet të visheni këtë sezon

Për shkak të mimozës, lules që konsiderohet emblemë, ngjyra e verdhë është simbol i festës së gruas. Por jo vetëm kaq; goditëse dhe energjike, ajo simbolizon...

Kuriozitete 13:10 - 2 Mars, 2019

Çfarë tregon për ju ngjyra e preferuar e veshjeve

Nëse nuk e dinit edhe ngjyra e veshjeve tuaja ka një mesazh të fshehur dhe tregon disa nga karakteristikat tuaja. E kuqja tregon se jeni një...

Aktualitet 20:15 - 1 Mars, 2019

Të dashuruar me ngjyrën e bardhë? Njihuni me 17 llojet e atleteve që janë perfekte për stinën e pranverës

Nëse jeni të dashuruar me ngjyrën e bardhë dhe me atletet po ashtu, atëherë në këtë artikull do merrni disa “leksione” të mira. Më saktë, do...

Kuriozitete 11:13 - 15 Shkurt, 2019

As brune dhe as bionde, kjo është ngjyra e flokëve pas të cilës janë fiksuar gratë

Fillimisht trendi i flokëve gri nisi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe më pas u përhap kudo nëpër Europë. Gjithmonë e më shumë gratë po...

ngjyra
Aktualitet 22:40 - 1 Shkurt, 2019

Ngjyra e flokëve tregon se si jeni shtrat/ Zbuloni ç’thotë ngjyra e flokëve për ju

Sipas një studimi 24 përqind e personave me flokë të zeza janë të hapur për tu antarësuar në rrjete për takime online për të gjetur partnerë...

menstruacione kafe
Aktualitet 21:00 - 31 Janar, 2019

Menstruacionet ngjyrë kafe/Ja nga se shkaktohen

Dieta e keqe Nëse nuk ushqehesh shëndetshëm, kjo mund të bëjë që gjaku i menstruacioineve të ketë ngjyrë kafe për shkak të mungesës së elementeve ushqyese....

menstruacione
Aktualitet 20:00 - 22 Janar, 2019

Çfarë duhet të dini për ngjyrën kafe të menstruacioneve

Normalisht, ngjyra e gjakut të menstruacioneve është e kuqe, por nëse sheh një ndryshim ngjyre, përshembull nëse menstruacionet e tua kanë ngjyrë kafe, kjo mund të...

Aktualitet 21:00 - 12 Janar, 2019

Ju prezantojmë me ngjyrën e flokëve që i shkon çdo femre

Ngjyra e flokëve që do t’i rrijë perfekt pothuajse të gjitha femrave është një ngjyrë mes gështenjës dhe bjondes. Ky kombinim i ballukeve ngjyrë gështenjtë dhe...

Aktualitet 14:16 - 4 Janar, 2019

Ja se çfarë tregon ngjyra e buzëkuqit për ju

Nëse mendoni se ngjyra e buzëkuqit është thjesht një zgjedhje rastësore nga ana juaj e keni gabim. Shumë prej nesh kanë një ngjyrë të preferua dhe...

Aktualitet 11:00 - 2 Janar, 2019

Studimi: Ja çfarë tregon ngjyra e flokëve për personalitetin tuaj

Sipas studimeve, ngjyra natyrale e flokëve tregon shumë në lidhje me shëndetin tuaj, jetën seksuale, madje edhe për personalitetin tuaj. Ky studim ka të bëjë me...

Aktualitet 14:00 - 1 Janar, 2019

Na thuaj ngjyrën e flokëve, të të themi si sillesh me meshkujt

Sipas studimeve, 24 përqind e personave me flokë të zeza janë të hapur për tu antarësuar në rrjete për takime online për të gjetur partnerë për...

Kuriozitete 12:25 - 30 Dhjetor, 2018

Ngjyra tendencë e flokëve për këtë fundvit po pushton Instagram-in dhe ramë në dashuri!

Të gjithë e pëlqejmë pijen e shampanjës,por sikur të kemi të njëjtën preferencë edhe për ngjyrën e flokëve shampanjë? Ky Vit i Ri duhet patjetër t’iu...

Life Style 21:00 - 14 Dhjetor, 2018

Studimi: Ja çfarë tregon ngjyra e flokëve për personalitetin tuaj

Sipas studimeve, ngjyra natyrale e flokëve tregon shumë në lidhje me shëndetin tuaj, jetën seksuale, madje edhe për personalitetin tuaj. Ky studim ka të bëjë me...

Life Style 14:40 - 12 Dhjetor, 2018

Ngjyra e syve tregon një pjesë të karakterit, zbulojeni…

“Sytë janë pasqyra e shpirtit dhe shpirti është drejtues i jetës tuaj”. Të paktën kjo është ajo që shumë psikologë e pohojnë vazhdimisht. Ka informacione të...