Connect with Us

All posts tagged "ngjela"

Ngjela paralajmëron fundin ‘tragjik’ për Ilir Metën/ Zbulon kush e merr postin e Presidentit
Politikë 13:18 - 24 Shkurt, 2021

Ngjela paralajmëron fundin ‘tragjik’ për Ilir Metën/ Zbulon kush e merr postin e Presidentit

Avokati  i njohur Spartak Ngjela ka dalë me një parashikim, ku ka nënkuptuar se Ardian Dvorani do shkojë drejt presidencës pas shkarkimit të Ilir Metës. Ngjela...

Tedi Blushi akuza Ngjeles: Spiun burgu që shitet për disident
Politikë 18:57 - 23 Shkurt, 2021

Tedi Blushi akuza Ngjeles: Spiun burgu që shitet për disident

Presidenca i është përgjigjur akuzave të avokat Spartak Ngjelës, i cili u shpreh se vlerësimi i Ardian Dvoranit nga DASH ishte një goditje për Ilir Metën....

Vlerësimi i DASH për Dvoranin/ Ngjela tregon kush e merr goditjen kryesore
Aktualitet 16:34 - 23 Shkurt, 2021

Vlerësimi i DASH për Dvoranin/ Ngjela tregon kush e merr goditjen kryesore

Avokati Spartak Ngjela tha se vlerësimin e bërë nga DASH për Ardian Dvoranin e lexon si goditje e drejtpërdrejtë për presidentin e Shqipërisë Ilir Meta. Këtë...

‘Do sjellë goditje therëse’/ Ngjela tregon çfarë do ndodhë në Shqipëri pas fitores së Albin Kurtit
Politikë 20:25 - 20 Shkurt, 2021

‘Do sjellë goditje therëse’/ Ngjela tregon çfarë do ndodhë në Shqipëri pas fitores së Albin Kurtit

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentar situatën politike në Kosovë pas zgjedhjeve të parakohshme. Ai shprehet se mbarëvajtja demokratike në Kosovë e zgjedhjeve do sjellë...

Ngjela paralajmëron fundin ‘tragjik’ për Ilir Metën/ Zbulon kush e merr postin e Presidentit
Politikë 08:36 - 25 Janar, 2021

Politika e re amerikane/ Ngjela tregon se çfarë e pret Shqipërinë

Avokati Spartak Ngjela thotë se revoltat e mëdha anti-Putin në Rusi lidhen me rrëzimin e Donald Trump-it në Uashington, sepse sipas tij, psikologjia e intelektit të...

Do të tallen të gjithë/ Ngjela: Takimi Rama-Erdogan, si vajtja e Enver Hoxhës në Kinë
Politikë 21:46 - 6 Janar, 2021

‘Do të tallen të gjithë’/ Ngjela: Takimi Rama-Erdogan, si vajtja e Enver Hoxhës në Kinë

Avokati Spartak Ngjela, e ka komentuar me tone ironike vizitën e kryeministrit Edi Rama në Turqi. Ai e krahasoi vizitën e sotme me vizitën e ish-diktatorit...

“Meta po i vë zjarrin Shqipërisë që të shpëtojë paratë që ka grabitur”/ Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e forta. Çfarë do të ndodhë sonte në Tiranë
Politikë 17:40 - 12 Dhjetor, 2020

“Meta po i vë zjarrin Shqipërisë që të shpëtojë paratë që ka grabitur”/ Ngjela nxjerr prapaskenat e forta. Çfarë do të ndodhë sonte në Tiranë

Avokat  i njohur Spartak Ngjela ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, lidhur me protestat që kanë nisur në të gjithë vendin. Sipas...

Vlerësimi i DASH për Dvoranin/ Ngjela tregon kush e merr goditjen kryesore
Politikë 10:00 - 9 Dhjetor, 2020

“Shqipëria një shtet me strukturë kriminale”/ Ngjela tregon çfarë po ndodh me SPAK dhe arrestimet e “kokave”

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar pas lëvizjes së SPAK për arrestimin e krerëve të krimit të organizuar. Ngjela thekson se Shqipëria sot, është e...

Nga Spartak Ngjela/ Ja pyetjet dhe përgjigjet që duhet të ngrihen për të sqaruar  gjendjen e sotme
Politikë 21:15 - 17 Nentor, 2020

“Rama kalon në minorancë me bashkimin kombëtar”/ Ngjela: UÇK ka bërë krime si partizanët

Për Spartak Ngjelën shqetësimi i Kryeministrit Edi Rama dhe Partisë Socialiste për hetimin e UÇK-së lidhet me interesat e saj politike. Ai tha se çështja është...

“Meta po i vë zjarrin Shqipërisë që të shpëtojë paratë që ka grabitur”/ Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e forta. Çfarë do të ndodhë sonte në Tiranë
Politikë 16:56 - 27 Tetor, 2020

Spartak Ngjela: Të akuzuarit e mëdhenj të korrupsionit do shpronësohen

Shtatë oficerë të skualifikuar në garën për në Byronë Kombëtare të Hetimit kanë kallëzuar penalisht Komisionin e Vlerësimit që përzgjedh hetuesit e byrosë. Dritan Prençi, Enkelejda...

“A do t'i shpëtojë Amerika shqiptarët nga ky pushtim makabër?”/ Ngjela nxjerr prapaskenat e forta
Politikë 22:05 - 22 Tetor, 2020

“A do t’i shpëtojë Amerika shqiptarët nga ky pushtim makabër?”/ Ngjela nxjerr prapaskenat e forta

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një analizë të situatës politike në Shqipëri. Sipas Ngjelës korrupsioni i lartë shtetëror shqiptar është rrjedhoje amorale e regjimit komunist të...

‘Fundosën’ personin që mbronte vjedhjen e tij/ Ngjela nxjerr prapaskenat e forta: Çfarë e pret Ilir Metën
Politikë 22:35 - 18 Tetor, 2020

“Të gjithë kryeministrat shqiptarë kanë shitur interesin kombëtar”/ Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një analizë të gjatë në rrjetet sociale ku paralajmëron zhvillime të reja në Shqipëri. Sipas tij do bëhet pastrimi...

“Meta po i vë zjarrin Shqipërisë që të shpëtojë paratë që ka grabitur”/ Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e forta. Çfarë do të ndodhë sonte në Tiranë
Politikë 21:00 - 14 Tetor, 2020

Korrupsioni në Shqipëri/ Spartak Ngjela zbulon “paktin e fshehtë” mes politikës dhe gjyqësorit

Avokati i njohur Spartak Ngjela, komentoi deklaratat e djeshme të ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila u shpreh se korrupsioni në sistemin e drejtësisë duhet të...

“Meta po i vë zjarrin Shqipërisë që të shpëtojë paratë që ka grabitur”/ Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e forta. Çfarë do të ndodhë sonte në Tiranë
Politikë 17:20 - 10 Tetor, 2020

“Duan të ushtrojnë forcë mizorike”/ Ngjela zbulon skenarin: Këta 3 politikanë po kërcënojnë Shqipërinë

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar përmes një postimië në rrjetet sociale lidhur me përplasjet e ditëve të fundit mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit...

Meta fut në “sherr” Ngjelen dhe Balliun/ “Nuk kapi as Luja, do kapësh ti”
Politikë 11:52 - 9 Tetor, 2020

Meta fut në “sherr” Ngjelen dhe Balliun/ “Nuk kapi as Luja, do kapësh ti”

Avokati Spartak Ngjela ka pasur një përplasje të fortë mbrëmjen e djeshme me ish-gazetarin e “Zërit të Popullit”, Fahri Balliun. Përplasja mes tyre ka ardhur, në...

Ngjela paralajmëron ‘tërmet’ në politikë/ Ja çfarë e pret Ilir Metën
Politikë 22:39 - 8 Tetor, 2020

Ngjela paralajmëron ‘tërmet’ në politikë/ Ja çfarë e pret Ilir Metën

Avokati i njohur Spartak Ngjela është i ftuar sonte në “Open” ku po flitet mbi konfliktet Meta-Rama. Ngjela u shpreh se e gjithë klasa politike në...

Ngjela paralajmëron fundin ‘tragjik’ për Ilir Metën/ Zbulon kush e merr postin e Presidentit
Politikë 21:56 - 8 Tetor, 2020

“Ngërçi” Rama-Meta/ Ngjela: Përplasje me mendësi komuniste

Teksa është komentuar përplasja Rama-Meta, avokati I njohur Spartak Ngjela thotë se përplasja e tye është me mendësi komuniste. Sipas tij ky është një debat që...

Politikë 21:14 - 7 Tetor, 2020

“Presidenti ka humbur ekulibrin”/ Ngjela tregon ‘hallin’ e Metës

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka qenë i ftuar pasditen e sotme në ABC news ku ka bërë një analizë të situatës politike në vend. Sipas...

“Meta po i vë zjarrin Shqipërisë që të shpëtojë paratë që ka grabitur”/ Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e forta. Çfarë do të ndodhë sonte në Tiranë
Opinione 20:42 - 6 Tetor, 2020

Spartak Ngjela del me paralajmërimin e fortë/ Këta tre politikanë mund të përfundojnë në…

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një analizë të detajuar të situatës juridiko-shoqërore që dominon sot në Serbi. Sipas Ngjelës Vuçiç, Daçiç dhe Vulin po bëhen qesharakë...

“Kjo mund ta çojë Serbinë në fundin e vet”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme ne Ballkan
Politikë 20:33 - 3 Tetor, 2020

Do ndodhë para zgjedhjeve të 25 prillit!/ Ngjela tregon me çfarë do përballen politikanët tanë

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku shprehet se Shqipëria po shteron nga burimet intelektuale. Sipas tij, shumë shpejt...

“Me batutat 2 lekëshe ik rrej katunarët e Myzeqes”/ Plas sherri mes Ngjelës dhe Mërtirit
Politikë 22:11 - 28 Shtator, 2020

“Me batutat 2 lekëshe ik rrej katunarët e Myzeqes”/ Plas sherri mes Murrizit dhe Mërtirit

Ka degjeneruar në fyerje personale debati mes deputetit Myslim Murrizi dhe analistit Ergys Mërtiri sonte në “Open”, teksa diskutohej për ndryshimet për Kodin e ri Zgjedhor....

Ngjela paralajmëron ‘tërmet’ në politikë/ Ja çfarë e pret Ilir Metën
Politikë 21:55 - 28 Shtator, 2020

“Mbaje gojën se…”/ Ngjela “shpërthen” keq ndaj analistit

Avokati i njohur Spartak Ngjela dhe analisti Ergys Mërtiri janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” ku po diskutohet rreth vendimit të...

“Meta po i vë zjarrin Shqipërisë që të shpëtojë paratë që ka grabitur”/ Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e forta. Çfarë do të ndodhë sonte në Tiranë
Politikë 22:09 - 23 Shtator, 2020

“Nuk do tronditet vetëm politika”/ Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Ja çfarë pritet të ndodhë në tetor

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku shprehet se Reforma në Drejtësi dhe antikorrupsin nuk ka trembur vetëm politikanët...