Connect with Us

All posts tagged "ngjarje"

Anila Hoxha tregon dy dëshmitë e forta/ Çfarë ka në dorë prokuroria për zhdukjen e tre personave në Malësi
Kronika 22:49 - 7 Tetor, 2020

Anila Hoxha tregon dy dëshmitë e forta/ Çfarë ka në dorë prokuroria për zhdukjen e tre personave në Malësi

Gazetarja Anila Hoxha, ka folur mbrëmjen e sotme për lidhur me zhdukjen e tre personave në Malësinë e Madhe, që dyshohet se janë vrarë për shkak...

Vrasja e Azem Hajdarit/ Artan Hoxha: Ja pse Berisha vendosi të flasë tani
Politikë 16:03 - 30 Shtator, 2020

Vrasja e Azem Hajdarit/ Artan Hoxha: Ja pse Berisha vendosi të flasë tani

Gazetari Artan Hoxha ka folur sërish lidhur me deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha për vrasjen e ish-liderit të lëvizjes Dhjetor ’90, Azem Hajdari. Hoxha tha se...

Goditi në kurriz me mjete të forta 19 vjeçarin/ Zbardhen detajet e ngjarjes në Kamëz
Kronika 10:52 - 30 Shtator, 2020

19 vjeçari u goditi me thikë në kurriz/ Zbardhen detajet e ngjarjes në Kamëz

Një 16 vjeçar  është arrestuar nga policia pasi goditi me thikë një 19-vjeçar, pas një konflikti për motive të dobëta. Një 34-vjeçar i përfshirë në konflikt...

Kronika 13:23 - 24 Shtator, 2020

Parukierja korçare humbi jetën pas sondës/ Zbardhet dëshmia e mjekut, si ndodhi ngjarja

Zbardhen detaje nga vdekja tragjike e Xhensila Dukës, 39-vjeçarja nga Korça që humbi jetën në një klinikë private në qytetin juglindor , kishte shkuar bashkë me...

Kërcënoi se do vrasë veten/ Flasin prindërit e 31-vjeçarit: Nusja ja mori vajzën, kishin probleme xhelozie
Kronika 09:48 - 20 Shtator, 2020

Kërcënoi se do vrasë veten/ Flasin prindërit e 31-vjeçarit: Nusja ja mori vajzën, kishin probleme xhelozie

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ka nodhur në Fier, ku një 31-vjeçar kërcënoi se do të vetëvritej me kallash. Prinderit e Elton Metës, Bashkim...

Atentati me tritol ndaj Preng Gjinit/ Vasili: Këto janë ngjarje të padëgjuara në botën europiane
Aktualitet 15:18 - 16 Shtator, 2020

Atentati me tritol ndaj Preng Gjinit/ Vasili: Këto janë ngjarje të padëgjuara në botën europiane

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, ka folur në lidhje me atentatin qe ndodhi mbrëmë në Tiranë, ndaj ndaj Preng Gjinit. Vasili u shpreh se  deklaratat e...

Pipero tregon ngjarjen e frikshme/ Një pacient shkruajti një letër amaneti, dëshironte të vetëvritej
Shëndeti 20:00 - 9 Shtator, 2020

Pipero tregon ngjarjen e frikshme/ Një pacient më shkruajti letër amaneti, dëshironte të vetëvritej

Mjeku Pëllumb Pipero ka folur për rastet e vetëvrasjeve të pacientëve me Covid-19 në Spitalin Shefqet Ndroqi. Pipero tha se nuk ka shumë informacion lidhur me...

Plagosja "Starova' fundos pesë persona/ Mes tyre gjyqtarja e Korçës dhe dekan i Fakultetit Juridikarmë në Shkodër/ Policia zbardh dinamikën e ngjarjes, një i arrestuar
Kronika 18:09 - 2 Shtator, 2020

Plagosja me armë në Shkodër/ Policia zbardh dinamikën e ngjarjes, një i arrestuar

Në vijim të hetimeve për zbardhjen e plotë të ngjarjes së ndodhur dje më datë 01.09.2020 ku në vendin e quajtur “Prek Cali”, ka mbetur i...

Muzeu i Shpëtimit të Hebrenjve
Politikë 09:20 - 9 Gusht, 2020

Rama jep lajmin/ Në qendër të Vlorës…

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm për shqiptarët në mëngjesin e kësaj të diele. Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka publikuar një video...

Lajme 09:20 - 8 Korrik, 2020

“Blerta kujton çdo gjë”/ Psikiatri: Një anëtare e familjes Josifi mund të ketë vuajtur nga psikoza

Psikiatri Pasho Maksutaj ka folur për ngjarjen horror në Kombinat ku u gjetën të pajeta nënë e bijë. Maksutaj deklaroi se tre gratë e familjes Josifi...

Lajme 09:15 - 3 Korrik, 2020

Ngjarja tronditëse në ‘Kombinat’/ Flet fqinja: Vajzat kam 5 vjet që nuk i kam parë, nuk pranonin njeri brenda

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen që tronditi opinionin publik, pasi nënë e bijë u gjetën të pajeta në banesë në zonën e Kombinatit....

Bota në lufta me Covid/ Ngjarjet kryesore që ka shkaktuar sot pandemia e koronavirusit
Bota 14:06 - 23 Qershor, 2020

Bota në luftë me Covid/ Ngjarjet kryesore që ka shkaktuar sot pandemia e koronavirusit

Prej disa muajsh e gjithë bota është duke u përballur me pandeminë e koronavirusit. Në gjithë globin ka ngjarje dhe zhvillime përsa i përket betejës me...

Shembja e Teatrit Kombëtar/ Aleanca ngre padi në Danimarkë ndaj Ramës dhe Veliajt
Politikë 10:31 - 18 Maj, 2020

“Pse ashtu bie një ndërtesë Teatri!!!”

Pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, akademiku Artan Fuga ka kujtuar një sërë ngjarjesh të mëdha në Shqipëri. Sipas Fugës, nuk ka pasur asnjë reagim...

Showbizz 10:48 - 10 Maj, 2020

FOTOT-“Mendova se do përfundoja prostitutë”/ Antoneta rrëfen për ngjarjen e frikshme në Serbi

Antoneta Koci është kthyer në një nga vajzat më të komentuara pasi është bërë pjesë e rubrikës “Përputhen”. Bukuroshja bjonde e ftuar në Pop Culture ka...

Kronika 21:50 - 1 Mars, 2020

Vdekja e punëtorit në gurore/ KSSH tregon kur ndodhi ngjarja: U mbajt e fshehtë

Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë ka reaguar lidhur me vdekjen e një punëtori në një gurore në zonën e Krujës. Sipas Konfederatës së Sindikatave të Shqipërisë...

Voltana Ademi publikon fotot/ Kryeministër klloun, asnjë mashtrim nuk të shpëton nga ndëshkimi i popullit
Kronika 10:20 - 6 Shkurt, 2020

Ngjarjet kriminale në Shkodër/ Voltana Ademi thirrje Lleshajt dhe Veliut: Shkodranët, kanë nevojë për siguri

Kryebashkiakja në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas ngjarjeve të fundit të ndodhura në Shkodër. Ademi shprehet e shqetësuar për ngjarjet e rënda që...

Kronika 10:22 - 4 Shkurt, 2020

Detaje të reja nga ngjarja në Elbasan/ I riu po ndiqej nga policia, i dha gaz kur pa postobllokun

Policia ka arrestuar shtetasin Ardilen Shehu i cili shkaktoi aksidentin mëngjesin e kësaj të marte në aksin Elbasan-Librazhd. Mëshet se policia është vënë në ndjekje të...

Kronika 11:09 - 21 Janar, 2020

Grabitja e të huajve në Korçë/ Policia jep detaje nga ngjarja

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, gjatë patrullimit të tyre kanë konstatuar në qytetin e Korçës, dy shtetas të huaj të cilët i kanë kërkuar ndihmë...

Opinione 10:26 - 6 Janar, 2020

Nga Artan Fuga/ Si do e kisha shkruar një raport ngjarjeje po të kisha qenë polic

Shoqëria shqiptare herë pas here është tronditur nga krimi në familje, sikurse nga dhuna ndaj grave bashkëshorte prej burrave të tyre. Shumë hipoteza janë dhënë për...

Lajme 19:06 - 25 Dhjetor, 2019

Foto-Nga “Festivali i kanarinave”, tek qafa e Laert Vasilit/ Rrjeti “shpërthen” në meme

Këto ditë kanë qenë mjaft intensive sa u takon përplasjeve, debateve, polemikave duke marre vëmendje ekstreme, sidomos Festivali i RTSH-së.   Gjithashtu një tjetër situatë konfliktuale...

Aktualitet 13:43 - 24 Gusht, 2019

Makina përplas këmbësoren/ Në gjëndje të rëndë 47-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë  ka ndodhur ditën e sotme  në “Patos fshat”. Një mjet tip “Audi” ka përplasur këmbësoren A.M 47-vjeçe. Drejtuesi i mjetit është larguar...

Kryesore Show Biz 21:22 - 29 Korrik, 2019

“U preka shumë”/ Aurela Gaçe rrëfen për “sekretet” e saj si nënë

Aurela Gaçe është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, i cili e ka mbështetur që në fillimet e karrierës së saj. Ditën e...

Aktualitet 18:31 - 19 Korrik, 2019

E qëlloi mizorisht me thikë në zemër/ Zbulohen detaje të reja nga ngjarja e Durrësit

Janë zbuluar detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi pasditen e sotme në zonën e Spitallës në Durrës, ku Ardian Kuka 40 vjeç, vrau...