Connect with Us

All posts tagged "nexhmije"

Politikë 21:17 - 20 Shtator, 2019

Eno Bozdo kundër Berishës/ Dënoi Nexhmijen për kafe

“Edhe Nexhmija u akuzua për genocid dhe krim kundër shqiptarve. U dënua vetëm për shpërdorim kafeje për qerasja”, kështu shkruan pedagogu Eno Bozdo pas vendimit të...

Aktualitet 14:10 - 7 Maj, 2019

“Sot të jam mirënjohës”/Ardit Gjebrea i bën dedikimin e veçantë Nexhmije Pagarushës

Këngëtarja e njohur shiqptare Nexhmije Pagarusha, feston sot 86-vjetorin e saj të lindjes. “Baresha” është një ndër kryeveprat e interpretimit të këngëtares dhe Pagarusha është vlerësuar...

Aktualitet 12:53 - 7 Maj, 2019

Ikona e muzikës shqiptare/Nexhmije Pagarusha feston sot ditëlindjen

Këngëtarja shqiptare e njohur si ikona e muzikës ,Nexhmije Pagarusha feston sot ditëlindjen e 86-të. Ajo ka lindur më 7 maj të vitit 1933 në fshatin...

Kryesore Show Biz 16:18 - 1 Prill, 2019

“Familja është trashëgimia më e shtrenjtë”/Nexhmije Hoxha shfaqet në videon e Rezarta Shkurtës

Këngëtarja shqiptare Rezarta Shkurta është e martuar me Ermal Hoxhën me të cilin ka një vajzë të quajtur Hera. Herë pas here Rezarta publikon foto apo...

Kryesore Show Biz 13:25 - 19 Dhjetor, 2018

“Je n’at dhomë me Vaçe Zelën dhe Nexhmije Pagarushën”, shikoni si ja kthen Aurela Gaçe reperit të njohur

Mc Kresha është një ndër artistët më të dashur për publikun shqiptar, ku këngët e tij tashmë janë kthyer në hite. Në një postim në Instagram,...

Aktualitet 09:17 - 5 Nentor, 2018

Nexhmije Hoxha i “përvishet” qeverisë/ Mos bëj fashistin me ne

Ditën e djeshme në media u raportua se mes banesave që do të shemben në zonën e Astirit në kryeqytet është dhe ajo e gruas së...

Aktualitet 14:03 - 28 Nentor, 2016

Dokumente të reja/ Nexhmije Hoxha, anëtare e Partisë Fashiste

Dy dokumente të reja mjaft të rëndësishëm jnëpublikuar nga studiuesi Kastriot Dervishi. Bëhet fjalë për dokumente të së vesë së diktatorit Hoxha, Nexhmije Hoxha. Ishte koha,...