Connect with Us

All posts tagged "nexhmije pagarusha"

Kultura 14:43 - 9 Shkurt, 2020

“Ngushëllohej me muzikën e vet”, Mbesa e Nexhmije Pagarushës flet për luftën me sëmundjen

Ikja e Nexhmije Pagarushës ka tronditur dhe prekur popullin shqiptar dhe jo vetëm familjen e saj. Mbesa e Nexhmijes tha disa fjalë prekëse gjatë homazheve që...

Kultura 10:23 - 9 Shkurt, 2020

U nda nga jeta dy ditë më parë/ Nisin homazhet për Nexhmije Pagarushën

Nisin homazhet në Teatrin Kombëtar të Kosovës për ikonën e skenës shqiptare, Nexhmije Pagarushën. Mësohet se Ministria e Kulturës ka organizuar homazhe në Teatër. Rreth orës...

Kultura 20:19 - 8 Shkurt, 2020

Humbja e Nexhmije Pagarushës/ Ndizen qirinj në Malishevë

Ndarja nga jeta e bilbilit të muzikës Nexhmije Pagarushës, ka hidhëruar mbarë kombin shqiptar. Në Maliveshë, qytetarët kanë ndezur qirinj  pranë muzeut të qytetit, në shenjë...

Kultura 09:19 - 8 Shkurt, 2020

“Varrimi sipas amanetit”/ Nexhmie Pagarusha përcillet nesër për në banesën e fundit

Këngëtarja Nexhmie Pagarusha do të përcillet nesër për në banesën e fundit. Familja njofton se pas homazheve që do të mbahen në Teatrin Kombëtar, trupi i...

Kultura 14:14 - 7 Shkurt, 2020

Humbi betejën me sëmundjen/ Mësohet amaneti i fundit i Nexhmije Pagarushës

Mëngjesin e sotëm është ndarë nga jeta këngëtarja e madhe Nexhmije Pagarusha, pas betejës me një sëmundje të rëndë. Sipas familjarëve të këngëtares, ajo ka kërkuar...

Kultura 13:26 - 7 Shkurt, 2020

Shuhet “Baresha” e Kosovës/ Bushati: Madhështia e veprës së saj frymëzoi disa gjenerata

Ish ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka shpehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të bilbilit të këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha. Bushati shprehet se talenti...

Kultura 12:24 - 7 Shkurt, 2020

Shuarja e Nexhmije Pagarushës/ Basha: Ishte këngëtarja e preferuar e nënës sime

Kreu i PD, Luzlim Basha ka shpehrur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të bilbilit të këngës shqiptare, Nexhmije Pagarusha. Basha trregon se zëri i...

Kultura 12:01 - 7 Shkurt, 2020

Meta mesazh ngushëllimi për Nexhmije Pagarushën/ Artiste që bëri histori, humbje e pazëvëndësueshme

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të këngëtares Nexhmije Pagarusha. Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se Nexhmije Pagarusha është...

Kultura 11:29 - 7 Shkurt, 2020

Ndarja nga jeta e Nexhmije Pagarushës/ Inva Mula: Me dhuroi një nga momentet me të bukura 

Pas lajmit për ndarjen nga jeta të këngëtares Nexhmije Pagarusha, ka ardhur edhe reagimi nga sopranoja Inva Mula. Në një prononcim për News 24, Inva Mula...

Aktualitet 16:50 - 8 Maj, 2019

Artistët surprizojnë Nexhmije Pagarushën/ Ikona e muzikës nuk mban dot lotët

Ikona e muzikës shqiptare Nexhmije Pagarusha ka festuar ditën e djeshme 86-vjetorin e lindjes. Të shumtë kanë qenë artistët që e kanë uruar legjendën e muzikës...

Kryesore Show Biz 13:00 - 18 Korrik, 2018

U shtrua me urgjencë në spital/ Nexhmije Pagarusha reagon pas incidentit

Nexhmije Pagarusha pësoi një incident pak ditë më parë që e detyroi të shtrohej me urgjencë në spital. Në media u përfol se këngëtares i kishte...

Kultura 14:46 - 6 Maj, 2018

Tirana feston ditëlindjen e “Mbretëreshës” së këngës shqiptare, Nexhmije Pagarusha  

 Me rastin e 85 vjetorit të ditwlindjes së zonjës së madhe të këngës, Nexhmije Pagarusha, (Nderi i Kombit), presidenti amerikan Donald Trump i ka akorduar asaj...

Aktualitet 11:43 - 7 Maj, 2017

Urimi special i Ardit Gjebreas/Bilbili i gjithë shqiptarëve feston sot ditëlindjen!

Moderatori i njohur dhe këngëtari Ardit Gjebrea ka uruar sot një person mjaft të veçantë dhe të shquar të muzikës shqiptare. Bëhet fjalë për këngëtaren e...