Connect with Us

All posts tagged "nexhmije hoxha"

Politikë 21:48 - 3 Mars, 2020

Nano sulmon Linda Ramën/ “Mbajti fjalim si shoqja Nexhmije”

Analisti Mustafa Nano ka sulmuar kryeministrin Edi Rama dhe bashkëshorten e tij, Linda Rama, për fjalimin e mbajtur në Kongresin e PS-së. Nano ngriti akuzat se...

Opinione 15:50 - 29 Shkurt, 2020

Nga Bledi Mane/ Coronavirus ku je, pse nuk po vjen?

Pardje djali u zgjua me temperaturë dhe i djersitur. Kollitej shpesh, ndihej i drobitur por gjithësesi donte të shkonte në shkollë. Nuk i ndahet shpirti nga...

Politikë 22:09 - 28 Shkurt, 2020

“Në vend të një këshille”/ Vokshi “i përvishet” Linda Ramës: M’u duk si Nexhmije Hoxha

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka sulmuar bashkëshorten e kryeministrit Edi Rama, Lindën, për deklaratat që kjo e fundit bëri sot në Kongresin e Partisë...

Lajme 22:02 - 28 Shkurt, 2020

“Shkofshi pas Nexhmijes i madh e i vogël”/ Mbesa e të pushkatuarit përplaset ashpër me Rezarta Shkurtën

Ndarja nga jeta e Nexhmije Hoxhës, gruas së së ish-diktatorit Enver Hoxha solli reagime të shumta në rrjetet sociale. Pasardhësit e të internuarve dhe të atyre...

Lajme 17:16 - 27 Shkurt, 2020

Zbardhet testamenti i Nexhmije Hoxhës/ Mohoi të birin, ai nuk i shkon në varrim

Ditën e djeshme u nda nga jeta gruaja e ish diktatorit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha. Në letrën e testamentit të Nexhmije Hoxhës që publikoi sot gazetari...

Politikë 14:05 - 27 Shkurt, 2020

Fahri Balliu sulmon Berishën për Nexhmijen/ Nuk e çoi përpara akuzave të forta e të vërteta

Ish-gazetari i “Zërit të Popullit”, i akuzuar edhe ish-spiun, Fahri Balliu ka reaguar pas ndarjes nga jeta të Nexhmije Hoxhës. I ftuar në Syri TV, Fahri...

Politikë 21:58 - 26 Shkurt, 2020

“Sot vdiq Lady Makbeth, kriminelja e Shqipërisë”/ Shkrimtari Kostreci për Nexhmije Hoxhën

Shkrimtari Uran Kostreci, ish i denuar politik i regjimit komunist, ka reaguar pas ndarjes nga jeta të Nexhmije Hoxha, gruas së diktatorit Enver Hoxha, i cili...

Politikë 19:09 - 26 Shkurt, 2020

Deputetja për vdekjen e Nexhmije Hoxhës/ Hajdari: Fatkeqësi, nuk i hyri gjemb në këmbë

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari, nga studioja e lajmeve të “Report TV”, ndër të tjera ka komentuar edhe lajmin për ndarjen sot nga jeta të...

Politikë 18:10 - 26 Shkurt, 2020

Ndarja nga jeta e Nexhmije Hoxhës/ Ish i përndjekuri politik: Çfarë keqardhje mund të ndjesh për një xhelate?!

Ditën e sotme është ndarë nga jeta gruaja e ish diktatorit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha. Lidhur me këtë lajm, ka reaguar dhe kreu i ish të...

Lajme 16:47 - 26 Shkurt, 2020

“Gjithë jetën ia kushtoi lirisë së atdheut”/ Flet djali i Nexhmije Hoxhës pas vdekjes së saj: Jemi krenarë…

Gruaja e ish diktatorit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha është ndarë sot nga jeta në moshën 99 vjeçare. Lidhur me këtë ngjarje, Ilir Hoxha, djali i ish-diktatorit...

deputeti i pd tritan shehu komunikim me gazetaret
Politikë 17:08 - 11 Janar, 2020

Akuzat për PD/ Shehu “i përvishet” Nexhmije Hoxhës: “Zonja e zezë” guxon të shpifë

Nexhmije Hoxha, gruaja e diktatorit Enver Hoxha, në librin e saj të fundit ka shkruar se synimi kryesor i PD në vitin 1991 ishte konfliktualiteti, por...

Aktualitet 13:45 - 27 Shkurt, 2019

Kur opozitën e tërheq zvarrë Blloku

E dhimbshme, e turpshme dhe e papranueshme për demokratët, nacionalistët, ish-të përndjekurit dhe ish- pronarët, që janë shtyllat e vërteta të opozitës, nën siglën e PD,...

Monika kryeamshi qan per arsimin e larte
Aktualitet 22:05 - 26 Shkurt, 2019

E thotë Kryemadhi: Nipi i Nexhmije Hoxhës në krah të Lulzim Bashës

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI në emisionin “Tempora” të Sonila Mecos në një TV lokal me titra ka theksuar se “në protestë nuk janë vetëm  militantët...

Aktualitet 16:37 - 19 Nentor, 2018

Unaza është partia jonë/ Fillon tek Nexhmija e shkon tek çuni Fahriut

Prej më shumë se dy javësh banorët e zonës së Astirit në unazën e Tiranës po protestojnë me pretendimin, se po ju prishen shtëpitë dhe ndërtimet...

Aktualitet 18:05 - 4 Nentor, 2018

Ndërtimi i Unazës së Madhe/ARRSH: Të nxirret nga shtëpia Nexhmije Hoxha

Drejtoria e Rrugëve ka njoftuar të venë e ish-diktatorit Erver Hoxha, Nexhmije Hoxhën se duhet të lërë banesën, pasi  preket nga ndërtimi i unazës së madhe....

Aktualitet 18:26 - 5 Gusht, 2018

A e shiti Enveri Kosovën? Nexhmije Hoxha u përgjigjet akuzave

Lidhur me përkujtimin dhe trajtimin që i bëri ‘DITA’ 75-vjetorit të Konferencës së Mukjes, reagon edhe bashkëshortja e Enver Hoxhës, Nexhmije Hoxha. Ajo kishte lexuar shkrimet...

Aktualitet 22:51 - 23 Prill, 2017

Surpriza e Nexhmije Hoxhës/Dedikim prekës nuses së nipit, Rezarta Shkurtës

E veja e diktatorit Enver Hoxha ka bërë një dedikim tepër special dhe prekës për nusen e nipit të saj, Rezarta Shkurta. Nexhmije Hoxha i dhuron Rezartës...

Aktualitet 22:05 - 14 Prill, 2017

Nexhmije Hoxha darkë në Vilën e Enverit/Çfarë ndodhi dhe ministri që mori pjesë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një tjetër deklaratë të fortë kundër kryeministrit Edi Rama. Në rrjetet sociale, Berisha shkruan se Rama i ka dhënë Nexhmije Hoxhës,...

Aktualitet 20:18 - 29 Nentor, 2016

Kastriot Dervishi i përgjigjet Rudina Xhungës, Paskal Milos dhe Pëllumb Xhufit

Mbrëmjen e së hënës më thanë që më ishte përmendur emri nga drejtuesja e emisionit “Dritare” dhe zotërinjtë Milo dhe Xhufi. Sot pata rastin të dëgjoj...

Aktualitet 14:10 - 27 Nentor, 2016

Thyen heshtjen Nexhmije Hoxha/ Ja cila është e vërteta për anëtarësimin tim në Partinë Fashiste

Bashkëshortja e Enver Hoxhës, Nexhmije Hoxha, u ndodh në epiqendër të një sulmi mediatik, lidhur me një fakt aspak të këndshëm. Bëhet për një dokument ku...

Aktualitet 21:22 - 25 Nentor, 2016

Dokumenti/ Nexhmije Hoxha pjesë e Partisë Fashiste

Përpara se të bëhej komuniste Nexhmije Hoxha ka qenë pjesë e Partisë Fashiste. Kastriot Dervishi ka publikuar në rrjetet sociale një dokument që vërteton se Nexhmija...

Opinione 22:06 - 9 Shkurt, 2016

Nga Mero BAZE/Pafuqia jonë për të ndëshkuar krimet!

Nexhmija Hoxha nuk më nervozon më, pasi nuk e dëgjoj dhe as kam dëshirë të di se çfarë thotë. Thuajse të gjithë udhëheqësit e lartë komunistë...

Kryesore 21:33 - 9 Shkurt, 2016

Nga Kastriot Myftaraj/ Pyetjet e fundit për Nexhmije Hoxhën

Nexhmije Hoxhan, në 95 vjetorin e vet dha atë që e quajti intervistën e saj të lamtumirës. Kjo intervistë, sipas mendimit të saj, përplotëson versionin e...