Connect with Us

All posts tagged "New York"

Bota 11:21 - 1 Janar, 2020

Ardhja e 2020/ Si u festua nëpër botë

Mbrëmë u celebrua gjerësisht festa më gjithpërfshirëse në botë: Viti i Ri. Për ta pritur 2020 në mënyrë sa më festive dhe të hijshme, shumë vende...

Bota 10:23 - 29 Dhjetor, 2019

Tragjedia që tronditi New Yorkun/ 5 hebrenj u goditen me thikë gjatë festës fetare

Pesë hebrenjë janë plagosur dje në New York në kohën kur po zhvillonin një festë në shtëpinë e një rabini, si pasojë e një sulmi me...

Politikë 09:38 - 30 Shtator, 2019

Cakaj në New York/ Shqipëria, angazhim maksimal kundër terrorizmit

Gjatë qëndrimit të tij në Nju Jork, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në mbledhjen e nivelit të lartë...

Uncategorized 23:23 - 23 Shtator, 2019

Takimi Rama-Mitsotakis/ Ja çfarë u bisedua në New York

Kryeministrit Edi Rama dhe homologu i tij grek, Kyriakos Mitsotakis, janë takuar në New York, ku pritet të jenë pjesëmarrës në Asamblenë e OKB-së. Midis tyre...

Politikë 20:12 - 23 Shtator, 2019

Rama- Mitzotaqis takohen në New York

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në New York, ku do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së dhe takimin e parë e ka bërë...

Aktualitet 14:10 - 22 Maj, 2019

E mrekullueshme/”New York Times” i kushton një artikull të veçantë këngëtares shqiptare

E njohur si “armikja” e Taynës, reperja shqiptare Melinda Ademi, po e përhap famën e saj me këngët të kthyera në hite jo vetëm në Shqipëri...

Kryesore Show Biz 11:25 - 8 Prill, 2019

Na bëri krenarë! Fotoja e fotografit shqiptar shpaloset në qëndër të New York

Fotoja e realizuar nga fotografi shqiptar Endrit Mertiri,ka përfunduar në Billboard-in e famshëm të New York-ut, si një promocion për Javën e Modës që lidhet me...

Kryesore Show Biz 13:25 - 30 Janar, 2019

Aktore në një teatër në New York! Ky dedikim i Aurela Gaçes për të motrën do iu zbukurojë ditën

Përmes një postimi në Instagram, këngëtarja e dashur për publikun Aurela Gaçe i ka bërë një dedikim mjaft të veçantë motrës së vogël, Blerta Gaçe. Kjo...

Aktualitet 14:53 - 23 Tetor, 2018

Foto-Zbulohet rezidenca e re e Ramës në New York/ Thirrje FBI-së të nisë hetimet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari dixhital, sipas të cilit kryeministri Rama zotëron një rezidencë në State Island New York. Denoncuesi thekson...

Aktualitet 17:55 - 1 Tetor, 2018

Si dështoi vizita e Ilir Metës në SHBA

Presidenti i vendit Ilir Meta zhvilloi një vizitë javore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ishte në New York në sesionin e 73-të të Asamblesë...

Aktualitet 21:12 - 13 Shtator, 2018

“Jep për kullë konsullatën shqiptare në New York”/ Rama i kundërpërgjigjet Bashës

Kryeministri Edi Rama është ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” në Top Channel, ku ka komentuar edhe vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të...

Aktualitet 20:55 - 24 Maj, 2018

Në New York fillon raundi i ri i bisedimeve për emrin e ri të Maqedonisë

Para pak çastesh në New York ka filluar raundi i ri i bisedimeve për çështjen e emrit. Nën mbikëqyrjen e ndërmjetësuesit të OKB-s Metju Nimic, shefi...

Kuriozitete 23:40 - 17 Prill, 2018

Foto/ Bie kaq shumë shi në New York, saqë njerëzit mendojnë se erdhi fundi botës

Moti kohët e fundit ka qënë një lëmsh i vërtetë. Një minutë është kaq vapë sa nuk durohet ,dhe në minutën tjetër të vjen një i...

Kryesore Show Biz 23:10 - 20 Mars, 2018

Zayn blen apartament për beqarë në mes të New York-t

Zayn Malik u nda nga e dashura e tij prej dy vitesh, Gigi Hadid, vetëm një javë më parë. Në zgjim të ndarjes së tyre, këngëtari...

Kryesore Show Biz 23:00 - 4 Mars, 2018

Soni elektrizon New York-n/ Por fustani e turpëron

Soni Malaj dhe disa artistë të tjerë kanë nisur një tur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku janë takuar dhe kanë argëtuar shqiptarët e diasporës....

Aktualitet 00:15 - 12 Janar, 2018

Tifozët e teknologjisë mblidhen çdo vit në këtë event të jashtëzakonshëm

Për disa ditë, tifozët e teknologjisë në mbarë botën do të zbresin në Las Vegas për një vit tjetër të CES, i njohur gjithashtu si Consumer...

Aktualitet 23:40 - 22 Dhjetor, 2017

Ledri Vula në krah të së dashurës në New York

Jeta personale e këngëtarit Ledri Vula është një temë shumë e prekshme për të gjithë, duke qënë se ka shumë fanse femra. Por çudia vjen nga...

Aktualitet 23:50 - 16 Dhjetor, 2017

Angelina Jolie nuk pyet për të ftohtë

Në Nju Jork bën shumë ftohtë këto ditë, por Angelina Jolie nuk do t’ia dijë aspak. Aktorja e famshme u fotografua mbrëmjen e së premtes me...

Aktualitet 14:21 - 11 Dhjetor, 2017

Shpërthim në një stacion metroje në Nju Jork/ Dyshohet për sulm terrorist

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në orën 6.30 të mëngjesit në një stacion metroje pranë terminalit të autobusëve në Manhatan të Shteteve të Bashkuara, vetëm...

Aktualitet 22:29 - 17 Nentor, 2017

Zjarri masiv përfshin pallatin/ Njëqind zjarrëfikse në vendngjarje (video)

Në zjarr masiv ka pushtuar një pallat gjashtë katësh në New York. Nuk dihet ende nëse ka të plagosur apo viktima. Mediat vendase raportojnë se në...

Aktualitet 10:02 - 1 Nentor, 2017

Sulmi në New York/ Bushati: Mendimet tona janë me viktimat e këtij sulmi frikacak

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shprehur trishtim për sulmin në Nju Jork, ku tetë persona humbën jetën dhe 11 të tjerë mbeten të plagosur. Në...

Aktualitet 15:31 - 7 Tetor, 2017

Nuk keni para?/ Ja mënyra për të plotësuar dëshirat e çdo artdashësi

Shumë prej nesh dëshirojnë të bëhen pjesë e aventurave të ndryshme, por shumë pak i kanë mundësitë për ti arritur ato. Dikush nuk ka para, e...

Aktualitet 15:21 - 3 Tetor, 2017

Nga Altin GOXHAJ/ Pse e thirri Sorosi Edin sot në New York?

Edi me urgjencë në SHBA për takim me Sorosin? Lu reagoi fort? Qeveria po dridhet? Sps Jugoskllavia e Re është Projekt Gjerman për të reduktuar influencën...