Connect with Us

All posts tagged "Neritan Liçaj"

Politikë 18:25 - 25 Maj, 2020

“Dilni patriotë, tregoni forcën!”/ Liçaj: S’ka lindur ai bir qeni që t’na mposhtë

Aktori Neritan Liçaj ka bërë thirrje të forta nga sheshi i Pallatit të Kulturës “Hasan Prishtina” në Kukës, ku po zhvillohet një protestë për çështjen e...

Sociale 21:18 - 22 Maj, 2020

“Një pjesë e imja ka mbetur nën rrënoja”/ Neritan Licaj tregon gjestin emocionues të policit

Aktori Neritan Licaj ka treguar gjendjen e tij shpirtërore 6 ditë pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Licaj thotë se një pjesë e tij ka...

Politikë 18:21 - 20 Maj, 2020

Neritan Liçaj thirrje nga protesta/ “Mos dilni vetëm te pragu i shtëpisë, reagoni”

Ndryshe nga hera e kaluar, protestën e sotme për shembjen e Teatrit Kombëtar e ka hapur aktori Neritan Liçaj. Nga podiumi, Liçaj kërkoi që qytetarët të...

Aktualitet 16:03 - 17 Maj, 2020

Neritan Liçaj: Në rrënojat e teatrit do kërmëzohen dy kufoma

Aktori Neritan Liçaj një nga mbështetësit kryesore dhe drejtuesit e kauzës në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, ka reaguar pas shembjes duke theksuar se një pjesë e...

Sociale 13:21 - 17 Maj, 2020

I ulur këmbëkryq duke tymosur cigare/ Neriatn Liçaj shfaqet në gjendje të rënduar psikologjike

Aktori Nerita Licaj është liruar nga komisariti, ndërsa i është bashkuar protestës tek Teatri në një gjendje jo shumë të mirë psikologjike. Licaj është ulur këmbëkryq...

Aktualitet 21:15 - 16 Maj, 2020

“Të pa fytyrë, gangsterë”/ Neritan Licaj shpërthen ndaj Ramës e Veliajt

Aktori Neritan Licaj ka shpërthyer në akuza ndaj kryeministrit Rama dhe Erion Veliaj  gjatë fjalës së tij të mbajtur në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Duke i...

Lajme 15:07 - 15 Mars, 2020

“Nuk i bindem plehrës”/ Aktori Liçaj refuzon të vetëkarantinohet

Aktori i njohur Neritan Liçaj ka refuzuar të vetëkarantinohet siç ka urdhëruar qeveria, për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit. Liçaj e quan kryeministrin Edi...

Sociale 20:21 - 15 Dhjetor, 2019

Neritan Liçaj flet për stadiumin e ri/ Më duket si xhezvet e Gjirokastrës

Aktori i njohur i Teatrit Kombëtar Neritan Liçaj ka folur për stadiumin e ri kombëtar “Air Albania”. Aktori e ka quajtur stadiumin si një xhezve Gjirokastre...

Lajme 20:48 - 2 Dhjetor, 2019

Aleanca për Teatrin Kombëtar e ashpër me Lleshajn/ Liçaj: Guxoni të vini, po do ju marrim shpirtin!

Aktori i njohur, Nerirtan Liçaj, së bashku me disa artistë të tjerë, pjesë e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, kanë dalë në këto momente në...

Politikë 16:56 - 31 Tetor, 2019

“Dijet tona ushtarake, më të mira se të ministrit”/ Neritan Liçaj ironizon Lleshajn

Aktori dhe aktivisti i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Neritan Liçaj ka treguar planin e tyre në mbrojtje të godinës në rast të një sulmi nga...

Sociale 22:27 - 1 Tetor, 2019

Rezistenca për mbrojtjen e Teatrit/ Neritan Liçaj kërcënohet me pushim nga puna

Aktori i njohur Neritan Liçaj ka deklaruar për se është kërcënuar me pushim nga puna si aktor. Ai sqaron për Fax News se po përgatiten letrat...

teatri kombetar
Aktualitet 18:08 - 5 Janar, 2019

Akuza e rëndë/ Edi Rama kërkon të pastrojë para me Teatrin

Aktori Neritan Liçaj, i cili është dhe një prej zërave më kundërshtues për shembjen e Teatrit, nga studio e “Fax News” ku ishte i ftuar akuzoi...

Aktualitet 16:35 - 27 Qershor, 2018

Marrëveshja për Teatrin Kombëtar/ “Shpërthen” Neritan Liçaj

Pas takimit mes kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj me aktorët, Altin Basha, Arben Derhemi dhe Alfred Trebicka nga ku u arrit në një marrëveshje paraprake, ka...