Connect with Us

All posts tagged "Neritan Liçaj"

Sociale 20:21 - 15 Dhjetor, 2019

Neritan Liçaj flet për stadiumin e ri/ Më duket si xhezvet e Gjirokastrës

Aktori i njohur i Teatrit Kombëtar Neritan Liçaj ka folur për stadiumin e ri kombëtar “Air Albania”. Aktori e ka quajtur stadiumin si një xhezve Gjirokastre...

Lajme 20:48 - 2 Dhjetor, 2019

Aleanca për Teatrin Kombëtar e ashpër me Lleshajn/ Liçaj: Guxoni të vini, po do ju marrim shpirtin!

Aktori i njohur, Nerirtan Liçaj, së bashku me disa artistë të tjerë, pjesë e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, kanë dalë në këto momente në...

Politikë 16:56 - 31 Tetor, 2019

“Dijet tona ushtarake, më të mira se të ministrit”/ Neritan Liçaj ironizon Lleshajn

Aktori dhe aktivisti i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Neritan Liçaj ka treguar planin e tyre në mbrojtje të godinës në rast të një sulmi nga...

Sociale 22:27 - 1 Tetor, 2019

Rezistenca për mbrojtjen e Teatrit/ Neritan Liçaj kërcënohet me pushim nga puna

Aktori i njohur Neritan Liçaj ka deklaruar për se është kërcënuar me pushim nga puna si aktor. Ai sqaron për Fax News se po përgatiten letrat...

teatri kombetar
Aktualitet 18:08 - 5 Janar, 2019

Akuza e rëndë/ Edi Rama kërkon të pastrojë para me Teatrin

Aktori Neritan Liçaj, i cili është dhe një prej zërave më kundërshtues për shembjen e Teatrit, nga studio e “Fax News” ku ishte i ftuar akuzoi...

Aktualitet 16:35 - 27 Qershor, 2018

Marrëveshja për Teatrin Kombëtar/ “Shpërthen” Neritan Liçaj

Pas takimit mes kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj me aktorët, Altin Basha, Arben Derhemi dhe Alfred Trebicka nga ku u arrit në një marrëveshje paraprake, ka...