Connect with Us

All posts tagged "neritan ceka"

“Ceka dorëzoi çelësat”/ Ish ministri i Brendshëm i përgjigjet Nanos: Ja arsyeja pse e lash detyrën
Aktualitet 14:00 - 5 Shkurt, 2021

“Ceka dorëzoi çelësat”/ Ish ministri i Brendshëm i përgjigjet Nanos: Ja arsyeja pse e lash detyrën

Ish kryeministri Fatos Nano, i cili theu audiencën televizive foli për kohën kur ai ka qenë në pushtet, ku ka treguar edhe shumë detaje të cilat...

“Ceka dorëzoi çelësat”/ Ish ministri i Brendshëm i përgjigjet Nanos: Ja arsyeja pse e lash detyrën
Politikë 21:29 - 4 Shkurt, 2021

Nano tregon momentin e vështirë/ Neritan Ceka la detyrën, çfarë na tha kur dorëzoi çelësat

Ish-Kryeministri Fatos Nano, ka treguar një moment të vështirë politik gjatë karrierës së tij, që ka të bëjë me parandalimin e një shpërthimi në burgun e...

Negociatat për arestimin e Nexhmije Hoxhës/ Rrëfehet Ceka: Çfarë më tha Ramiz Alia
Politikë 23:17 - 13 Janar, 2021

Negociatat për arrestimin e Nexhmije Hoxhës/ Rrëfehet Ceka: Çfarë më tha Ramiz Alia

Në dhjetor të vitit 1991, presidenti Ramiz Alia, kryeministri Ylli Bufi dhe kryetari i Partisë Socialiste, Fatos Nano, u vunë para dilemës së vështirë për të...

“Pesë ditët e para duhet t’ja tregosh zotit”/ Neritan Ceka tregon “luftën” me Covid
Sociale 14:27 - 4 Tetor, 2020

“Pesë ditët e para duhet t’ja tregosh zotit”/ Neritan Ceka tregon “luftën” me Covid

Ish kryetari i Aleancës Demokratike, ish deputeti, ambasadori dhe historiani Neritan Ceka, ka rrëfyer në përballjen e tij me COVID-19. Në një intervistë për Abc Neës,...

“Ceka dorëzoi çelësat”/ Ish ministri i Brendshëm i përgjigjet Nanos: Ja arsyeja pse e lash detyrën
Sociale 19:35 - 8 Shtator, 2020

Neritan Ceka infektohet me koronavirus/ Refuzon trajtimin spitalor

Arkeologu Neritan Ceka është infektuar me Covid-19. Burime për TvT bënë të ditur se Ceka nuk ka pranuar të marrë mjekim në spital, por gjendja e...

Politikë 22:08 - 11 Qershor, 2020

“Bylisi qytet grek”/ Vittorio Sgarbi përplaset me Neritan Cekën: Makinat me xhama të zinj mi dha Rama

Gazetari italian Vittorio Sgarbi ka sqaruar deklaratën e pak ditëve më parë për qytetin antik të Bylisit, të cilin e quajti grek. Sgarbi tha se informacionin...

Politikë 13:01 - 17 Maj, 2020

“U godit qytetërimi”/ Ceka: Po instalohet diktatura, Kushtetuesja s’ka folur ende

Ish-kryetari i Aleancës Demokratike, Neritan Ceka, e ka cilësuar si absurd veprimin e qeverisë për prishjen e Teatrit Kombëtar. Ceka tha për mediat se është shkelur hapur...

Politikë 23:31 - 4 Maj, 2020

“Ti me Fatos Nanon vratë Azem Hajdarin”/ Gjuzi akuza të forta Neritan Cekës

Deputeti i opozitës parlamentare dhe Neritan Ceka janë përplasur keq, mbrëmjen e sotmë në “360 gradë” duke kaluar dhe në akuza të forta personale. E gjitha...

Politikë 23:40 - 30 Prill, 2020

“Rama kryeministri më fakteq”/ Neritan Ceka: E sheh pushtetin vetëm përmes virtualitetit

Ish-kryetari i Aleancës Demokratike, Neritan Ceka, e ka cilësuar Edi Ramën si kryeministrin më fatkeq. Ai tha se fillimisht ishte një tërrmet ai që goditi Shqipërinë...

Politikë 20:43 - 29 Prill, 2020

Propagandë me pandeminë/ Neritan Ceka: Masat e qeverisë janë ekstreme

Ish kryetari i Aleancës Demokratike, ish deputeti, ambasadori dhe historiani Neritan Ceka, ka kritikuar masat e qeverisë për përballimin e situatës nga Covid-19, ndërsa u shpreh...

Politikë 22:48 - 28 Shkurt, 2020

“S’duhet të ndërhynte aty ku ka lënë gjak policia”/ Ceka flet për arrestimin e Çilit

Ish-ministri i Brendshëm Neritan Ceka ka folur për arrestimin e Henri Çilit, i cili akuzohet për një sërë akuzash. Ceka deklaroi se vendi ka humbur një...

Nano tregon momentin e vështirë/ Neritan Ceka la detyrën, çfarë na tha kur dorëzoi çelësat
Politikë 22:24 - 27 Shkurt, 2020

Neritan Ceka mohon Ramën/ “Nuk është Kryeministri im”

Ish kryetari i Aleancës Demokratike, ish deputeti, ambasadori dhe historiani Neritan Ceka i ftuar në emisionin “360gradë” ka shpërthyer në akuza ndaj Edi Ramës, duke e...

Lajme 09:36 - 27 Shkurt, 2020

“Po vidhen fondet e BE”/ Neritan Ceka ashpërson tonet, mesazhi i fortë për Sorecën

Studiuesi Neritan Ceka, ka hedhur akuza të forta në drejtim të zyrës së ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”,...

Politikë 22:22 - 13 Shkurt, 2020

“U thaftë dora atyre që sollën gazin lotsjellës”/ Neritan Ceka nuk heq dorë nga mallkimet

Historiani Neritan Ceka i është rikthyer mallkimeve nëpër studiot televizive. I ftuar mbrëmjen e sotme në “360 gradë”, ku po diskutohen marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, Ceka u shpreh...

Politikë 22:18 - 9 Janar, 2020

“O je pro amerikan dhe patriot, ose nuk ka rrugë tjetër!”/ Nuk përmbahet Neritan Ceka

Politikani Neritan Ceka, i pranishëm në studion e emisionit “360 Gradë”, në RTV Ora,  ku po diskutohet konflikti SHBA-Iran, u shpreh se i jep të drejtë...

Lajme 22:35 - 16 Dhjetor, 2019

Neritan Ceka me bindje/ Në Shqipëri s’ka tërmete katastrofike

Ish-kryetari i Aleancës Demokratike dhe historiani Neritan Ceka deklaroi me bindje se në Shqipëri nuk ka tërmete katastrofike. Ceka tha në emisionin “360 gradë”se shqiptarët duhet...

Politikë 22:19 - 18 Nentor, 2019

Shpallja “non grata” nga presidenti Meta/ Neritan Ceka “copton” ambasadorin Borchard

“Katundar që duhet të ik nga Shqipëria”, kështu e ka etiketuar ambasadorin e OSBE-së, Bernard Borchard, ish ambasadori dhe historiani Neritan Ceka teksa ka komentuat shpalljen...

Politikë 16:28 - 31 Tetor, 2019

Qeveria jep me qera 600 euro Syrin e Kaltër/ Ceka: Kjo është strategji armiqësore e antikombëtare

Pas zërave se ministria e Financave kishte hapur procedurën për dhënien me qira të ambienteve te “Syri i Kaltër” për një shumë qesharake prej 600 eurosh...

Politikë 22:10 - 26 Tetor, 2019

“Ministria e Jashtme e mbushur me karikatura e pseudosocialist”/ Ceka godet ashpër PS-në

Ish ambasadori Neritan Ceka, teksa komentonte  fjalimin e kryeministrit të ardhshëm, Albin Kurti,në Samitin e Paqes, ka bërë disa deklarata të forta në adresë të diplomacisë...

Politikë 21:22 - 26 Tetor, 2019

“Mini-Shengeni, Ballkani nuk integrohet dot brenda tij”/ Ceka tregon arsyen e fortë

“Fajin Shqipërisë nuk ia ka BE-ja”, kështu është shprehur ish ambasadori Neritan Ceka nga studio e RTV ORA teksa fliste për bllokimin e negociatave të vendit...

Politikë 20:59 - 26 Tetor, 2019

“OSBE pengon zgjedhjet e lira”/ Trondit ish ambasadori: 3 kushte që sistemi të funksionojë

Ish-ambasadori Neritan Ceka, i ftuar në studion e lajmeve në Ora News ka treguar “3 kushtet” që duhen përmbushur me qëllim funksionimin e sistemit zgjedhor dhe...

Politikë 17:12 - 19 Tetor, 2019

“Gjesti i Borchardt, i shëmtuar”/ Neritan Ceka e thotë troç: S’ka burra në Shqipëri…

Ish-ambasadori Neritan Ceka, i ftuar në Fax News për të komentuar “jo-në” e BE-së për negociatat ditën e djeshme, teksa shprehet se shtyrja është një provë...

Politikë 16:56 - 19 Tetor, 2019

Nuk shkohet në BE me një shtet rrumpallë/ Shpërthen Neritan Ceka

Ish kryetari i Aleancës Demokratike, ish deputeti, ambasadori dhe historiani Neritan Ceka i ftuar në Fax News, ka folur për  “Jo”-në e Këshillit Europian për negociatat...

Me shume postime