Connect with Us

All posts tagged "Nentor"

Pandemia në SHBA/ Shtohen 245 mijë vende pune në nëntor
Bota 20:47 - 4 Dhjetor, 2020

Pandemia në SHBA/ Shtohen 245 mijë vende pune në nëntor

Shtetet e Bashkuara shtuan 245,000 vende të reja pune në nëntor, shifra më e ulët që nga prilli dhe treguesi i fundit se punësimi është ngadalësuar...

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat në ditën e parë të nëntorit
Sociale 15:53 - 22 Nentor, 2020

Nëntori i surprizave/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për javën e ardhshme

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira deri mesatare këto më të perqëndruara ditën...

Financat/ Parashikimi i yjeve për javën e ardhshme
Horoskopi 10:50 - 22 Nentor, 2020

Horoskopi i financave/ Si do të jetë java e fundit e Nëntorit për xhepat tuaj

Dashi Do të zgjidhni disa nga problemet e tyre financiare, pagesa dhe detyrime me vështirësi ose me më shumë tension. Demi Ngjarjet e papritura këtë javë...

Hygerta Sako e bën “nxehtë”/ Pozon me bikini në mes të Nëntorit
Showbizz 10:05 - 18 Nentor, 2020

Hygerta Sako e bën “nxehtë”/ Pozon me bikini në mes të Nëntorit

Teksa temperaturat po na favorizojnë, të shumtë janë personazhet publikë që kanë shfrytëzuar kohën e mirë dhe diellin për të shkuar në plazh. Një ndër to...

Greqia shtyn vendimin/ Kapshtica e mbyllur deri më 8 shkurt
Sociale 10:43 - 11 Nentor, 2020

Greqia shtyn masat kufizuese me Shqipërinë/ Rregullat për ata që futen në territorin grek

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se duke marrë shkas nga të dhënat e fundit epidemiologjike, qeveria greke ka vendosur t’i shtyjë...

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 02-09 Nëntor 2020
Horoskopi 12:01 - 1 Nentor, 2020

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 02-09 Nëntor 2020

Dashi Puna Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një mundësi për të shijuar suksese, ngjarje ose mbledhje specifike, por do të përjetoni një emocion të...

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e fundit e Janarit për të dashuruarit?
Horoskopi 11:41 - 1 Nentor, 2020

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët

Dashi Do të keni një kohë të mirë për të zhvilluar plane ose raste që lidhen me udhëtimet dhe me njerëz nga afër dhe larg. Përvojat...

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat në ditën e parë të nëntorit
Sociale 14:53 - 31 Tetor, 2020

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat në ditën e parë të nëntorit

Dita e nesërme parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët, me vranësira kalimtare. Shërbimi Meteorologjik raporton se në orët e mëngjesit përgjatë luginave prezencë të mjegullës...

Horoskopi i muajit Nëntor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës, zbuloni surprizat që ju presin
Horoskopi 10:35 - 31 Tetor, 2020

Horoskopi i muajit Nëntor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës, zbuloni surprizat që ju presin

Dashi Mund të debatoni me bashkëpunëtorë, kolegë ose furnitorë, dhe sigurisht që kjo nuk do ta ndihmojë profesionin tuaj, sido që të jetë. Projektet tuaja me...

Debati “kaotik” presidencial/ Ja çfarë thonë sondazhet
Bota 17:07 - 8 Gusht, 2020

Joe Biden apo Donald Trump/ Cili kandidat do të fitojë në zgjedhjet e nëntorit?

Në Shtetet e Bashkuara, anketat tregojnë se kandidati demokrat për president, Joe Biden kryeson ndaj Presidentit Donald Trump për zgjedhjet e nëntorit. Por ndërsa anketat tregojnë...

Si do të dëmtohej SHBA dhe bota, nëse zgjedhjet në nëntor fitohen nga Xho Bajden
Blog 10:39 - 7 Gusht, 2020

Si do të dëmtohej SHBA dhe bota, nëse zgjedhjet në nëntor fitohen nga Xho Bajden

Nga Tom Del Beccaro “Fox News” Politika amerikane është aq e ndarë këto kohë, saqë për shumë njerëz, mposhtja e kandidatittë partisë tjetër, duket të jetë...

Rekord rastesh të reja nga Covid-19 në shtetin fqinj/ Regjistrohen edhe viktima
Bota 17:05 - 15 Korrik, 2020

Parashikimi në SHBA: 224 mijë viktima nga virusi deri në nëntor

Universiteti i Uashingtonit parashikon se numri i vdekjeve në SHBA nga COVID-19 do të arrijë në diçka më shumë se 224,000 deri më 1 nëntor, ose...

Gjykata shtyn seancën për Adriatik Llallën/ Pranohet kërkesa e avokatit
Kronika 14:29 - 9 Korrik, 2020

Gjykata shtyn seancën për Adriatik Llallën/ Pranohet kërkesa e avokatit

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka vendosur të kthejë në SPAK  për plotësim dosjen e ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla. Gjykata ka kërkuar te verifikohen transaksionet...

Sociale 17:14 - 14 Nentor, 2019

Shqiptarët “shtegëtojnë” në vendet ekzotike për 28-29 nëntor/ Shtetasit nga Kosova vijnë të festojnë

Festat Kombëtare të 28 dhe 29 Nëntorit, si çdo vit, do t’i gjejnë jashtë kufijve shqiptarët. Këtë herë edhe më shumë, pasi këto dy ditë, e...

Sociale 08:11 - 3 Nentor, 2019

Horoskopi i ditës, 3 nëntor 2019

DASHI 21. mars – 20. prill Sot do kaloni një krize te vështirë ju te dashuruarit dhe ne shume momente do ndiheni keq. Si ju ashtu...

Aktualitet 11:09 - 2 Nentor, 2018

Horoskopi i dashurisë për muajin nëntor/Këto shenja do të gjejnë ”shpirtin binjak”

Parashikimi nga Paolo Fox për muajin Nëntor: Dashi Muaji nëntor do të shënojë pikënisjen e një periudhe rimëkëmbjeje në shumë aspekte, që do të japë fryte...

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor 20-26 Korrik, 2020
Aktualitet 08:43 - 1 Nentor, 2018

Dashuria, puna dhe financat/ Çfarë parashikojnë yjet për muajin nëntor 2018

Dashi Në këtë muaj të nëntorit, ndjenjat kthehen për të luajtur një rol të rëndësishëm për Dashin. Sipas horoskopit është e mundur që në këtë periudhë...

Aktualitet 13:49 - 29 Nentor, 2016

FOTO VIDEO – Dita e Çlirimit/ Tirana feston me Giusy Ferrerin

Me rastin e 29 Nëntorit, Ditës së Çlirimit, Tirana do të festojë mbrëmjen e sotme me këngëtaren e njohur italiane, Giusy Ferreri. Ylli I shumë hiteve...

Aktualitet 13:21 - 10 Tetor, 2016

Supergjoba për shoferët me celular në timon

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri i pyetur nga gazetarët për drogën në vend, nuk ka pranuar të flasë për këtë çështje në komunikimin e tij me...

Aktualitet 11:30 - 10 Tetor, 2016

Plani urbanistik i Tiranës kalon në nëntor

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka prezantuar sot Planin Vendor të Tiranës tek Piramida. Nga ky aktivitet Veliaj ka lajmëruar kalimin e planit urbanistik...