Connect with Us

All posts tagged "nena"

Shëndeti 13:55 - 18 Qershor, 2020

Video-Rritja e frikshme e rasteve të reja/ Manastirliu thirrje nënave: Ju lutem dëgjojini këshillat!

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetet sociale një video-mesazh të doktoreshës Alekta Hoxha dhe bën thirrje të gjitha nënave të dëgjojnë dhe respektojmë...

Kronika 20:24 - 7 Qershor, 2020

I kërkoi ndjesë publike/ Nëna e 15-vjeçarit të dhunuar tërheq padinë ndaj Ardi Veliut

Zaida Çobo, nëna e 15-vjeçarit të dhunuar nga policia, ka tërhequr padinë ndaj drejtorit të Policisë së Shtetit Ardi Veliu, për shpifje dhe cënim imazhi. Lajmi...

Politikë 19:16 - 7 Qershor, 2020

Takimi me nënën e adoleshentit të dhunuar/ Këlliçi “shpërthen” keq ndaj Ardi Veliut

Drejtori i përgjithshëm i Policisë Ardi Veliu pati me nënën e adoleshentit të dhunuar nga policia. Lidhur me kete takim ka reaguar dhe Belind Këlliçi  i...

Politikë 14:53 - 7 Qershor, 2020

Si rrallëherë më parë/ Lulzim Basha publikon foto me prindërit dhe vëllain: Një e dielë e veçantë

Si rrallëherë më parë, kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha, ka publikuar një foto me prindërit e tij dhe me vëllain. Ndonëse nuk flet shumë...

Politikë 16:13 - 30 Maj, 2020

“Do qelbin dynjanë…”/ Manjani sulmon Veliun dhe paralajmëron fakte tronditëse

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, sulmoi të premten në një seancë parlamentare online nënën e 15-vjeçarit të dhunuar nga oficerë policie dy javë më...

Politikë 18:17 - 29 Maj, 2020

Videoja e nënës së 15-vjeçarit me armë/ Pampuri: Veliu dhunoi për herë të dytë viktimën e policisë

“Ardi Veliu duhet të shkarkohet!” Kështu deklaroi ish-deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri pak momente më parë, teksa po fliste për videon me armë në dorë...

Politikë 17:50 - 29 Maj, 2020

Paloka zbulon “skandalin e dyfishtë”/ “Të shkarkohet menjëherë Ardi Veliu”

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka denoncuar atë që e quan skandal të dyfishtë, teksa ka reaguar për publikimin e videos së nënës së 15-vjeçarit të...

Sociale 09:52 - 10 Maj, 2020

E diela i dedikohet të moshuarve dhe nënave me fëmijë/ Nga nesër lehtësira të reja

Dita e sotme është përqendruar vetëm te të moshuarit dhe nënat me fëmijë ashtu si disa fundjava të tjera. Mosha e tretë ka të drejtë të...

Kronika 12:37 - 29 Prill, 2020

“Heshtëm se kishim frikë”/ Flet nëna e vajzës së ngacmuar seksualisht nga i moshuari 

Nëna e 9 vjeçares së ngaçmuar seksualisht nga një 73 vjeçari ne Fier, thotë se në fillim nuk e kanë bërë publik rastin pasi kishin frikë...

taulant muka
Politikë 14:40 - 26 Prill, 2020

“Kufizimi antikushtetues”/ Taulant Muka-qytetarëve: Dilni pa frikë në çdo orë të ditës

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka, duke marrë shkas nga masat në vendin tonë, ka bërë një thirrje për qytetarët. Në një postim në rrjetet sociale,...

Shëndeti 22:10 - 4 Prill, 2020

Nëna 80-vjeçare mposht koronavirusin/ Pas 14 ditësh në Spitalin Infektiv kthehet në shtëpi

Një tjetër lajm i mirë vjen nga Spitali Infektiv. Nënë Veziko, e shtruar prej 14 ditësh pasi u prek nga koronavirusi, ka lënë mbrëmjen e sotme...

Jozefina-Topalli duke folur para mediave
Politikë 16:38 - 28 Mars, 2020

Jozefina Topalli publikon foto me nënën dhe nipin/ Mesazh për qytetarët

Ndonëse nuk është aktive në politikë, Jozefina Topalli mbetet një nga zërat më të fortë të opozitës dhe çdo deklaratë e saj dëgjohet e lexohet me...

Kosova & Rajoni 18:49 - 22 Shkurt, 2020

Tronditëse/ Djali masakron me thikë nënën, tenton ti vendosë edhe flakën

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur ditën e sotme në Shkup ku një 47 vjeçar ka goditur me thikë nënën e tij dhe më pas ka tentuar...

Sociale 21:01 - 21 Janar, 2020

Pas arrestimit të nënës/ Merret në mbrojtje vajza e dhunuar, daja dhe tezja kërkojnë ta strehojnë

Vajza 13-vjeçare e dhunuar sistematikisht nga nëna e saj është marrë në mbrojtje nga Policia dhe Agjencia Shtetërore për të Drejtat dhe Mbrojtjen e Fëmijës. Disa...

Kronika 10:03 - 21 Janar, 2020

Dhuna “kafshërore” ndaj vajzës së mitur/ Arrestohet nëna e 13 vjeçares në Sarandë

Policia e Sarandës ka arrestuar 41 vjeçaren iniciale E.M 41 e cila dhunonte vajëzn e saj në mënyrë kafshërore Arrestimi i 41 vjeçares u bë pas...

Sociale 13:53 - 16 Janar, 2020

Konflikti për pronën/ Nëna tregon se si deshi ta helmojë i biri

Një e moshuar, së cilës i është kthyer i biri në shtëpi sipas një vendimi të Gjykatës së Tiranës ndihet e frikësuar për jetën dhe për...

Bota 20:22 - 20 Dhjetor, 2019

Video e frikshme/ Fëmija bie nga furgoni në ecje, nëna hidhet për ta shpëtuar

Në një video të publikuar nga “Daily Mail”,  tregon një moment dramatik ku një fëmijë i vogël shihet se bie nga makina dhe për pak sa...

Kronika 11:47 - 26 Tetor, 2019

Nëna e Kacifas bën thirrje për luftë/ Çohuni! Rrëmbeni pushkën e bombat kundër shtetit

Në Bularat të Gjirokastrës, po zhvillohet sot ceremonia e një vjetorit të vdekjes së Kostandinos Kacifas. Ndërkohë që Gjirokastra është “blinduar” nga forca të shumta policie,...

Kronika 21:26 - 25 Tetor, 2019

Dëshmia e nënës së këngëtarit të zhdukur/ Dyshoj se e kanë vrarë, ja mesazhet kërcënuese në Facebook

Një motor i vjedhur, që iu shit disa personave nga këngëtari Renato Hamza bëhet shkak për të nxjerrë në dritë të tjera detaje, mbi zhdukjen e...

Denoncim 21:37 - 10 Shtator, 2019

Skandali/ Prostitucion në rrugët e Tiranës dhe fëmijë tutorë të nënës!

Emisioni ‘Stop’ në Tv Klan ka denoncuar një rast skandaloz të prostituimit në një nga akset më kryesore të Tiranës. Përmes kameras së fshehtë, ‘Stop’ ka...

Kronika 21:23 - 25 Korrik, 2019

Aksident i rëndë në Vlorë/ Makina përplas nënën me vajzën e vogël në krah

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë. Mësohet se një grua bashkë me vajzën e saj janë përplasur nga një makinë. Ngjarja ka...

Kryesore Show Biz 13:53 - 3 Qershor, 2019

“Zoti i bekoftë nënat me fëmijët e sëmurë”/ Kylie Jenner bën dedikimin prekës për vajzën

Miliarderja më e re në botë Kylie Jenner, lindi vajzen e saj Stormi në shkurt të vitit 2018, me të dashurin, reperin Travis Scott. Në një...

Aktualitet 17:46 - 10 Maj, 2019

Nëna vret foshnjën me qumësht gjiri/ Kishte varësi nga drogërat

Një nënë ka vrarë foshnjën e saj 10 javësh pasi i dha qumësht gjiri të ngarkuar në drogëra. 31 vjeçarja u akuzua për vrasje të pavullnetshme....