Connect with Us

All posts tagged "negociatat me be"

Politikë 10:46 - 3 Janar, 2020

Presidenca e BE/ Kryeministri kroat: Duhen hapur negociatat me Shqipërinë

Me datë 1 janar, Kroacia mori drejtimin e Presidencës së BE-së për 6 muajt në vijim. Kryeministri kroat Andrej Plenkoviç, u shpreh se ndër të tjera,...

Aktualitet 09:43 - 1 Korrik, 2018

Shkërmoqja e opozitës/ Përçahen Basha-Kryemadhi

Vendimi i ministrave të Jashtëm të BE për çeljen e negociatave të Shqipërisë në 2019, u konceptua si një dështim i qeverisë nga ana e opozitës....

Aktualitet 21:24 - 26 Janar, 2018

Hapja e negociatave me BE/ 13 “detyrat e shtëpisë” që rekomandon Brukseli

Komiteti Parlamentar i Stabilizim Asociimit BE-Shqipëri, do të mblidhet në Tiranë më 12 dhe 13 shkurt. Shqipëria shpreson për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian në...