Connect with Us

All posts tagged "nebil cika"

Politikë 10:09 - 9 Janar, 2020

Nga Nebil Çika/ Letër e hapur për Calaveran

Letër e hapur Drejtuar: Znj Genoveva Ruiz-Calavera, Drejtuese e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit të Reformës në Drejtësi (OMN) E nderuar Znj, Genoveva Ruiz-Calavera! Ne të përndjekurit...

Politikë 18:42 - 7 Nentor, 2019

“Portretet në Bulevard, provokim i pastër”/ Nebil Çika: Luftuan me pagesë si ushtarët e ISIS

“Paradë e krimit komunist”, kështu e ka cilësuar kreu i Shoqatës Antikomuniste në Shqipëri, Nebil Çika, paradën me rastin e 75-vjetorit të çlirimit në Bulevardin “Dëshmorët...

Aktualitet 08:23 - 29 Janar, 2019

Vëllai i Kakusë…

Nga Nebil Çika Kam kërkuar gjithnjë një gjë antikomuniste tek Ismail Kadare, por kurrë s’më kishte shkuar mendja që do ta kisha pasur kaq pranë, që...

basha perjashton myslym murrizin
Aktualitet 19:20 - 16 Dhjetor, 2018

Myslim Murrizi kundër Bashës/ Kupola e PD-së, bijët e këlyshëve të kuq

Kupola e PD-së është e rrethuar nga bijtë e këlyshëve të kuq dhe persona që kanë ndryshuar emër dhe mbiemër, ky ka qenë reagimi i kreut...

Kryetari i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 16:21 - 7 Nentor, 2018

Antikomunistët akuza Bashës/ Mbron persekutorët

Nebil Çika kryetari i i shoqatës të persekutuarve antikomunistë ka shkruar një artikull me titullin “Pse i “druhet” Basha antikomunizmit?!” Në këtë artikull ai shkruan se...

Aktualitet 12:50 - 27 Janar, 2018

Kreu i shoqatës së ish-të përndjekurve antikomuniste/ Çika: Po riinstalohet diktaktura

Nebil Çika, kreu i shoqatës së ish-të përndjekurve politikë antikomunistë, tha në protestën e opozitës se antikomunistët shqiptarë janë sot në shesh bashkë me mijëra shqiptarë...

Aktualitet 22:43 - 14 Mars, 2017

Nga Nebil Çika/Keqkuptimi im me Elvi Fundon per Dritan Hilën : Problemi janë (neo)komunistët

I dashur Elvi ! Se pari solidarizohem me ty si koleg e mik për dhunën e ushtruar ndaj teje dhe te uroj shërim të shpejtë dhe...

Aktualitet 09:34 - 14 Mars, 2017

Nga Elvi FUNDO/Një përgjigje Nebil Çikës-Problemi nuk është Dritan Hila

Gazetari Nebil Çika pinjoll i një familje të djathtë dhe i njohur për bindjet e tij antikomuniste ka reaguar dje me një koment pas panisë të...

Blog 23:32 - 11 Mars, 2016

Dekomunistizimi i PD-së si interes kombëtar!

Nga Nebil Çika Asgjë personale ! Kështu do ta konsideroj incidentin tim me nr 2 te PD-se  Arben Ristani ose me mire te themi kërcënimin me...

Politikë 22:28 - 9 Mars, 2016

Nebil Çika letër të hapur Berishës dhe Bashës/ Heshtja ju bën bashkëpunëtorë në krim!

Gazetari Nebil Çika i është drejtuar me një letër të hapur ish-Kryeministrit Sali Berisha dhe Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në letrën e tij, Çika...

Blog 08:11 - 7 Mars, 2016

PSE NUK SHKON DOT NË VLORË ARBEN RISTANI ?!

Nga Nebil Çika Sot PD-ja e Vlorës organizoi një protestë te fortë kundër qeverisë ku ra në sy mungesa e Sekretarit te Përgjithshëm te PD-se z....

Opinione 22:25 - 19 Nentor, 2015

Letër Kolit! Nga Nebil Cika

I dashur mik ! Ikën dy vjet nga dita kur ti na le por mua më duket sikur ke ikur dje . Nuk ka dite qe...

Aktualitet 20:43 - 15 Korrik, 2015

Nebil Cika largohet nga Standard/ Shkrimi per Bashen apo Oligarkia?

Kryeredaktori per gati 50 dite i gazetes Standard Nebil Cika eshte larguar nga detyra e tij. Cika ne nje postim te tij shkruan se “Sot, për...