Connect with Us

All posts tagged "ne pranga"

Kronika 13:21 - 4 Janar, 2020

U shpall në kërkim për përndjekje/ Në pranga 35-vjeçari

Një shtetas ka rënë në pranga në Durrës pasi ka qenë në kërkim për përndjekje. 35-vjeçari K.Z., akuzohet për veprën penale “përndjekje” dhe pasi ka qenë...

Kronika 10:17 - 3 Janar, 2020

Kalonte refugjatë të paligjshëm/ Si u arrestua 54-vjeçari

Një shtetas është vënë në pranga pasi ka tentuar të kalojë refugjatë të paligjshëm për në vendet e Bashkimit Europian. Uniformat blu kanë arrestuar 54-vjeçarin R.J.,...

Kronika 09:26 - 3 Janar, 2020

Aksidente dhe fshehje të ardhurash/ Në pranga 3 persona

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Durrësit, të akuzuar për vjedhje të ardhurash dhe drejtim automjeti në mënyrë të gabuar. Një 42 vjeçar...

Kronika 14:43 - 24 Dhjetor, 2019

Kalonin shtetas të paligjshëm drejt BE/ Në pranga 3 persona

Tre shtetas janë vënë sot në pranga në Korçë, pasi janë kapur duke transportuar në mënyrë të paligjshme 10 shtetas të huaj. Uniformat blu kanë arrestuar...

Kronika 09:47 - 24 Dhjetor, 2019

I ofruan ryfshet policëve/ Çfarë donin të transportonin të arrestuarit

Dy persona janë vënë në pranga sot në Lezhë, pasi transportonin mallra të paligjshme, për kalimin e të cilëve i ofruan ryshfet policisë. Pas informacioneve të...

Kronika 22:56 - 23 Dhjetor, 2019

Grabisnin çdo natë shtëpitë/ Në pranga 3 shqiptarët në Spanjë

Tre shqiptarë kanë rënë në pranga në Spanjë pasi akuzohen se kanë kryer një sërë vjedhjesh në qytete të ndryshme. Të arrestuarit që i përkisnin grupmoshës...

Politikë 12:11 - 21 Dhjetor, 2019

Kryejnë seri vjedhjesh/ Në pranga i riu dhe dy në kërkim

Një i ri është vënë në pranga dhe dy janë shpallur në kërkim në qytetin e Korçës, pasi kanë kryer disa vjedhje në banesa dhe biznese....

Lajme 16:40 - 13 Dhjetor, 2019

Trafikonin dhe përpunonin drogë në Greqi/ Në pranga 3 shqiptarët, mes tyre një grua

Një bandë e cila dyshohet se importonte lëndë narkotike nga Shqipëria dhe e kontrabandonte atë në Greqi, është shpërbërë sot nga policia greke e Selanikut. Janë...

Kronika 12:32 - 27 Korrik, 2019

Korrupsion dhe falsifikim dokumentash/ Prangosen zyrtarët e bashkisë

Policia ka arrestuar sot dy inspektorë të taksave që punonin në Bashkinë e Shkodrës pasi akuzohen për korrupsion, shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentash. Të arrestuarit janë...

Aktualitet 14:20 - 15 Maj, 2019

Sekuestrohen 7 kg kokainë dhe 150 mijë euro/ Në pranga 2 shqiptarë

Dy shqiptarë janë arrestuar sot në Bari të Italisë pasi akuzohen për kontrabandë të lënëve narkotike. Arrestimi është bërë pasi policia ka gjetur 7 kg kokainë...

Aktualitet 10:24 - 5 Nentor, 2018

Sasi e madhe droge në banesë/ Në pranga çifti i të rinjve shqiptarë

Një çift shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane ditën e djeshme, pasi gjatë kontrollit në shtëpinë e tyre ka gjetur dhe sekuestruar një sasi...

Aktualitet 10:05 - 4 Janar, 2018

Prenë hekurat e qelisë/ Njëri në pranga dy në arrati  

Pas arratisjes së tre të burgosurve në një burg në Greqi, bëhet e ditur se njëri është kapur, por ende nuk dihet se është njëri nga...

Aktualitet 09:02 - 7 Tetor, 2016

Kukës/ Sekuestrohen 73 kg kanabis, 2 person në pranga

Policia e Kukësit ka vënë nën arrest 2 persona për trafikim të lëndëve narkotike. Kështu u arrestua Shaqir Durakun 39 vjeç,  banues në fshatin Morinë si...

Aktualitet 11:23 - 4 Tetor, 2016

Fier/ Dy të rinj në pranga për 4 doza kanabis

Dy të rinj nga Fieri janë arrestuar pasi në makinën me të cilën udhëtonin u gjetën 4 doza kanabis. Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve...

Aktualitet 13:26 - 3 Tetor, 2016

Korçë/ 3 motorçiklistë pa leje drejtimi në pranga

Specialistët e Seksionit për Qarkullimin Rrugor në Korçë, kanë vijuar me kontrollet dhe masat  për parandalimin e aksidenteve dhe  rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Brenda 24...

Aktualitet 15:14 - 27 Shtator, 2016

Dy në pranga, iu gjetën 6 doza kanabis

Dy të rinj janë arrestuar pasi u kapën me kanabis. Shtetasit, Endri Kaceli, 30 vjeç dhe Andi Vyshka, 21 vjeç, banues në Tiranë, sepse në rrugën...

Aktualitet 22:00 - 2 Qershor, 2014

Arrestohet ish drejtori i ujësjellësit të Librazhdit, për shpëdorim detyre

Nga strukturat e krimit ekonomik në Drejtorinë e policisë së Qarkut të Elbasanit, është bërë e mundur arrestimi në flagrancë e Petrit Zenelit, ish drejtor i...