Connect with Us

All posts tagged "ne kerkim"

Kronika 16:01 - 1 Qershor, 2020

Qakullonte me dokument të falsifikuar/ Arrestohet një person i shpallur në kërkim

Kapet dhe vihet në pranga një i kërkuar, i dënuar për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve, në sajë të operacionit të koduar “Teleferiku”. Blutë bëjnë...

Kronika 14:01 - 25 Prill, 2020

Dhunë, drogë dhe armë/ Arrestohen 7 persona, mes tyre një femër e shpallur në kërkim

Policia ka arrestuar në 24 orëte  fundit 7 persona, për vepra të ndryshme penale, mes të cilëve edhe një 28-vjeçare të shpallur në kërkim. Blutë bëjnë...

Kronika 18:13 - 29 Mars, 2020

Policia aksion në Kavajë/ Arreston dy persona të shpallur në kërkim

Policia e Kavajës ka arrestuar dy persona të shpallur në kërkim në sajë të operacionit policor të koduar “Rrakulli”. Bëhet fjalë për shtetasit me iniciale E.L.,...

Kronika 19:02 - 20 Shkurt, 2020

Dëmet nga tërmeti/ Arrest me burg” për ish-kreu i ALUIZNI-it

Gjykata e Durrësit ka caktuar në mungesë masën “arrest me burg” për personat e  shpallur në kërkim në lidhje me dëmet e shkaktuar nga tërmeti i...

Politikë 12:11 - 21 Dhjetor, 2019

Kryejnë seri vjedhjesh/ Në pranga i riu dhe dy në kërkim

Një i ri është vënë në pranga dhe dy janë shpallur në kërkim në qytetin e Korçës, pasi kanë kryer disa vjedhje në banesa dhe biznese....

Kronika 09:15 - 21 Dhjetor, 2019

Grabisin banesën dhe ja mbathin me vrap/ Shpallen në kërkim autorët

Një banesë është grabitur gjatë natës së djeshme në Gjirokastër, ndërsa autorët e ngjarjes janë në kërkim. Në Terihat në Gjirokastres, persona të paidentifikuar i janë...

Lajme 11:58 - 18 Nentor, 2019

Kajmaku fut në telashe policët/ SHÇBA nis hetimet për disa efektivë

SHÇBA ka nisur hetimet për disa policë, të cilët dyshohet se kanë dekonspiruar operacionin për ish-kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmakun. Prej 10 ditësh, autoritetet kanë kryer...

Kronika 10:35 - 15 Nentor, 2019

Ishte shpallur në kërkim/ Policia e gjen të fshehur në tavanin e shtëpisë 23 vjeçarin

Policia e Dibrës ka arrestuar një 23-vjeçar i cili konsiderohet me rrezikshmëri të lartë. Në sajë të operacionit të koduar “Stadiumi” është vënë në pranga Mariglen...

Politikë 14:08 - 11 Nentor, 2019

Agim Kajmaku shpallet në kërkim/ Reagon avokati: Nuk e di ku ndodhet

Pas shpalljes në kërkim të ish kryebashkiakut të Vorës, Arben Kajmaku, ka reaguar avokati i tij, Isuf Shehu. Shehu deklaron se nuk e di ku ndodhet...

Kronika 13:06 - 17 Shtator, 2019

Trafik droge dhe armësh/ Arrestohen dy të rinj në Shkodër

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Greça” duke arrestuar dy shtetas të shpallur në kërkim. Në pranga u vunë shtetasit: Rrenest Peçi, 23...

Kronika 10:20 - 11 Gusht, 2019

Plagosën me armë zjarri një person/ Në kërkim autorët

Janë identifikuar autorët e plagosjes me armë zjarri të 19 vjeçarit, Edon Martini. Pas hetimeve janë identifikuar dhe më pas shpallur në kërkim G.R. vjeç 21...

Aktualitet 19:28 - 17 Prill, 2019

Emrat-Ishin shpallur në kërkim/ Ekstradohen tre kriminelë shqiptarë 

Ditën e sotme janë ekstraduar tre shtetas shqiptarë për vepra të ndryshme penale. Sipas njoftimit të policisë shtetasi Ilir Kapllaj është arrestuar dhe ekstraduar nga Gjermania....

Aktualitet 22:14 - 29 Mars, 2019

Foto- Shpallet në kërkim vrasësi i Jurgen Kurtit

Vrasja e të riut Jurgen Kurti gjatë kohës që po kthehej në shtëpinë e tij, ka tronditur opinionin e gjerë. Pas hetimeve të policisë u zbulua...

Aktualitet 08:59 - 17 Mars, 2019

Prej tre vitesh në kërkim/ 38-vjeçar bie në kurthin e Policisë

Policia e Vlorës ka arrestuar një 38-vjeçar, i cili rezultonte i shpallur në kërkim. Ai akuzohej si pjesë e një grupi kriminal. Policia njofton  se është...

Aktualitet 12:26 - 15 Korrik, 2018

Ish-kupola e policisë së Vlorës në kërkim/ Kujt i tremben Rama dhe Xhafaj?

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialsite për Integrim Petrit Vasili ka rikthyer vëmendjen tek ish-shefat e policisë së Vlorës të cilët tanimë janë shpallur në...

Aktualitet 12:33 - 25 Janar, 2018

6 biznesmenë në pranga 5 në kërkim/ Ja kush ishte ideatori i skemës së mashtrimit (emri)

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me ngjarjen e ku 6 biznesmenë janë arrestuar dhe 5 të tjerë janë në kërkim, për mashtrim me TVSh-në....

Aktualitet 15:41 - 4 Janar, 2018

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet 65-vjeçari

Policia e Durrësit ka bërë të mundur arrestimin e një 65-vjeç i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Mësohet se i ndaluari është Skënder Jusufi, banues...

Aktualitet 15:50 - 1 Gusht, 2017

Sekuestrohen 680 bimë kanabis/ Në kërkim dy shkodranët

Në vazhdim të operacionit antikanabis në të gjithë vendin, Policia e Shkodrës ka sekuestruar dhe asgjësuar 680 bimë kanabis. Uniformat blu, në lidhje me këtë rast,...

Aktualitet 16:34 - 19 Korrik, 2017

Plas sherri në Tiranë/ Ish-i dënuari qëllon me grushta 48-vjeçarin

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim shtetasin me iniciale E.G., 42 vjeç, banues në Tiranë, pasi dyshohet se ka goditur me grusht pas koke dhe...

Aktualitet 11:09 - 2 Korrik, 2017

Prej 5 muajsh në kërkim/ Arrestohen të rinjtë, emrat

Policia e Vlorës ka arrestuar dy të rinj, të cilët prej kohësh ishin në kërkim. Nga njoftimi i policisë mësohet se shtetasit e prangosur janë Paris...

Aktualitet 16:20 - 31 Mars, 2017

Ekskluzive-Myslim Murrizi përgënjeshtron Syri.net/Ja ku ndodhem

Kryetari i degës së Partisë Demokratike në Lushnje, Myslim Murrizi, ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar në portalin Syri.net dhe disa media të tjera online, se është...

Aktualitet 13:37 - 20 Shkurt, 2017

Grabiten dy karburante me pistoletë lodër/ Dy autorët vodhën 55 mijë lekë

Dy persona të maskuar, falë një pistolete lodër kanë arritur që të vjedhin brënda natës dy karburante në Vlorë. Nga policia e Vlorës mësohet se autorët...

Aktualitet 16:04 - 13 Shkurt, 2017

Ikën nga shtëpia/ E ëma i drejtohet policisë

Ende nuk dihet për fatin e një vajze të re, e cila është larguar një ditë më parë  nga banesa e saj në Elbasan. Denoncimin e...