Connect with Us

All posts tagged "ndryshime"

Ndryshimet kushtetuese/ Soreca shigjeton politikanët: Duhet të diskutohen në Këshillin Politik
Politikë 18:41 - 28 Shtator, 2020

Ndryshimet kushtetuese/ Soreca shigjeton politikanët: Duhet të diskutohen në Këshillin Politik

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka reaguar pak minuta më parë lidhur me ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor. Soreca i kërkon palëve politike të...

Maxhoranca nuk humbet kohë/ Me apo pa opozitën, ndryshimet në Kod do kalojnë për shqyrtim
Politikë 10:49 - 23 Shtator, 2020

Maxhoranca nuk humbet kohë/ Me apo pa opozitën, ndryshimet në Kod do kalojnë për shqyrtim

Ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor pritet të kalojnë javën e ardhshme në Kuvend. Mazhoranca dhe opozita parlamentare kanë dorëzuar nga një draft, dhe Gjiknuri ka paralajmëruar...

Pas CNA.al, Rama paralajmëron valë shkarkimesh: Drejtorët që kanë dështuar do largohen
Politikë 19:34 - 21 Shtator, 2020

Pas CNA.al, Rama paralajmëron valë shkarkimesh: Drejtorët që kanë dështuar do largohen

Për rreth dy orë, kryeministri Edi Rama ka mbajtur një takim me drejtuesit politikë të qarqeve, të cilëve i ka dhënë disa porosi. Ata kanë raportuar...

Mr. President, how can we restore the hope in Albania?
Politikë 18:06 - 15 Shtator, 2020

Meta thirrje Këshillit Politik/ Realizoni sa më parë ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me ecurinë e mbledhjeve të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Meta deklaron se Këshilli Politik duhet të gjejë konsensus dhe...

Ndryshime në kodin e familjes/ Lejohet për herë të parë birësimi tek bashkëjetuesit dhe një person i vetëm
Aktualitet 15:49 - 15 Shtator, 2020

Ndryshime në kodin e familjes/ Lejohet për herë të parë birësimi tek bashkëjetuesit dhe një person i vetëm

Për shkak të vështirësive në procesin e birësimit të fëmijëve, Ministrinë e Drejtësisë  ka bërë ndyshime në Kodin e Familjes. Për herë të parë do të...

Mori postin e ministres së Arsimit/ Evis Kushi: Do bëj gjithçka të nderoj PS dhe Ramën
Politikë 19:07 - 14 Shtator, 2020

Zuri vendin e Besa Shahinit/ Kush është Evis Kushi, deputetja që do të drejtojë ministrinë e Arsimit

Prej disa ditësh CNA.al raportoi se kryeministri Edi Rama do të bënte ndryshime në qeveri dhe fill pas kësaj Besa Shahini tha se do të qëndronte...

Lajme 16:58 - 11 Shtator, 2020

Ndryshimet e Kodit Rrugor/ Eksperti: Kujdes me telefonin, tani gjobitesh edhe kur shkruan!

Për shkak të numrit të lartë të aksidenteve rrugore, Ministria e Brendshme ka propozuar ndryshime të Kodit Rrugor, ku parashikohen shumëfishim të gjobave për shkelësit e...

Balla publikon foton e vjetër me Nanon dhe i uron ditëlindjen/ Udhëheqësi ynë historik!
Politikë 16:56 - 7 Shtator, 2020

CNA.al paralajmëroi ndryshime në qeveri/ Balla: Do vlerësojmë performancën e ministrave

Tre ditë më parë, CNA.al paralajmëroi ndryshime në qeveri, duke bërë disa lëvizje brenda kabinetit që ka, duke larguar disa emra, por tek tuk edhe duke...

Politikë 15:34 - 4 Shtator, 2020

Ndryshimet në qeveri/ Lista me emrat që pritet të lëvizin

Prej disa ditësh kryeministri Edi Rama “ka ndezur motorrët” e fushatës elektorale. Së fundmi Rama duket se po bën gati disa ndryshime në qeveri dhe për...

Ndryshime në kupolën e PS/ Emrat që pritet të largohen
Politikë 18:57 - 26 Gusht, 2020

Ndryshime në kupolën e PS/ Emrat që pritet të largohen

Shumë shpejt pritet të zhvillohet asambleja e PS e cila këtë herë do të jetë online për shkak të pandemisë Covid-19. Sipas Report Tv, ndryshime të...

Bllokimi i shqiptarëve në Varshavë/ Ministria e Jashtme: Janë bërë ndryshime në regjimin e lëvizjes
Sociale 09:15 - 16 Gusht, 2020

Bllokimi i shqiptarëve në Varshavë/ Ministria e Jashtme: Janë bërë ndryshime në regjimin e lëvizjes

Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar lidhur me moslejimin e qytetarëve shqiptarë në Aeroportin e Varshavës. MEPJ deklaron se shqiptarët nuk janë lejuar të hyjnë...

Basha këshillon nxënësit/ Ju lus të silleni me vetëdijen se nga sjellja juaj varen jetë njerëzish
Politikë 13:47 - 30 Korrik, 2020

Kuvendi miratoi ndryshimet në Kushtetutë/ Basha shpërthen kundër Ramës

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për shtyp së bashku me aleatët e tij pas votimit në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese. Basha...

Politikë 14:57 - 14 Korrik, 2020

Hapja e listave dhe ndalimi i koalicioneve/ Opozita e bashkuar: S’i bindemi Edi Ramës!

Opozita ka reaguar pas miratimit në Komisionin e Ligjeve për ndyshimet kushtetuese. Opozita e bashkuar e konsideron votimin një akt që minon procesin e integrimit, ndërsa...

Kuvendi emëron ministres së re të Arsimit/ Ja sa deputetë votuan pro shkarkimit të Besa Shahinit
Politikë 12:02 - 14 Korrik, 2020

Listat e hapura dhe ndalimi i koalicioneve/ ISP: Shqipëria i vetmi vend që ndryshon Kushtetutën në kohë Covid

Instituti i Studimeve Politike analizon ndryshimet e miratuara në Komisionin e Ligjeve, për listat e hapura dhe ndalimin e koalicioneve. ISP thotë se pas vetëm dy...

Politikë 11:22 - 14 Korrik, 2020

‘Ligjet’ miratojnë ndryshimet/ Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore

Komisioni i Ligjeve miraton ndryshimet ne Kushtetutë. Prej orës 10:00 po zhvillohet mbledhja e Këshillit për Legjislacionin dhe Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të...

Parlament edhe gjatë muajit gusht?/ Bylykbashi: Nuk shoh shqetësime, mund të jetë i hapur
Politikë 22:09 - 1 Korrik, 2020

Parlament edhe gjatë muajit gusht?/ Bylykbashi: Nuk shoh shqetësime, mund të jetë i hapur

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi, la të hapur mundësinë se Parlamenti mund të vazhdojë edhe në muajin...

Teatri Kombëtar/ KLSH çon indicje penale në Prokurori: IMK t’i kërkojë qeverisë rindërtimin e godinës siç ishte
Sociale 19:47 - 1 Korrik, 2020

Teatri Kombëtar/ KLSH çon indicje penale në Prokurori: IMK t’i kërkojë qeverisë rindërtimin e godinës siç ishte

Kontrolli i Lartë i Shtetit, ka zhvilluar një audit për shembjen e Teatrit Kombëtar në orët e para të mëngjesit të 17 majit. KLSH bën me...

Gazment Bardhi: Sondazhet e nxjerrin PD me më shumë vota se sa PS
Politikë 23:27 - 29 Qershor, 2020

Gazment Bardhi: Sondazhet e nxjerrin PD me më shumë vota se PS

Gazment Bardhi, sekretari i Përgjithshëm i PD-së duke folur për ndryshimet statutore për kandidatët për deputetë dhe kryetar bashkie, tha se do të jenë anëtarët e...

Kuvendi emëron ministres së re të Arsimit/ Ja sa deputetë votuan pro shkarkimit të Besa Shahinit
Politikë 10:34 - 25 Qershor, 2020

Merr fund gjendja e fatkeqësisë natyrore/ ISP: Ndryshimet e mëdha që pësoi jeta politike, shtetërore dhe publike

Më 24 qershor mori fund zyrtarisht periudha “gjendjes së fatkeqësisë natyrore”, e miratuar në të njëjtën në mars 2020 dhe e shtyrë 60 ditë më 20...

Sekuestrohet drogë, shuma parash, një automjet dhe tre telefona/ Prangosen dy të rinjtë në Tiranë
Lajme 11:14 - 11 Qershor, 2020

“Furtunë” në kupolën e Policisë së Shtetit/ Firmosen 6 ndryshime

Ndryshime të mëdha janë firmosur së fundmi në Policinë e Shtetit. Lëvizjet e firmosura nga kryepolici prekin disa drejtori në qarqe dhe të kufirit në Tiranë,...

Showbizz 11:36 - 5 Qershor, 2020

Ndryshimet në trup dhe fjala që nuk po e përdor fare këto kohë/ Olta Gixhari: “E kam hequr nga fjalori”

Aktorja shumë e dashur dhe e komentuar e momentit Olta Gixhari është shumë aktive në rrjetet sociale duke ndarë me ndjekësit e saj momentet dhe ndryshimet...

Teknologji 13:36 - 1 Maj, 2020

Fabrika më e madhe e makinave në botë rihap biznesin/ Çfarë pritet të ndryshojë Volkswagen gjatë periudhës së Covid-19

Volkswagen rihapi të hënën fabrikën më të madhe të makinave në botë në Wolfsburg në Gjermani pasi për shkak të koronavirus u detyrua të mbyllte aktivitetin...

Braçe “shpërblen” kunatin/ E emëron drejtor të Ndihmës Juridike Falas
Kronika 19:55 - 29 Prill, 2020

A do ndikojë “dashuria e re” për shkarkimin e Metës?/ Braçe: S’më surprizon asgjë

Një “fllad pranveror” duket se po fryn në marrëdhëniet mes kryeministrit Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta që është përkthyer edhe si “dashuri”. Zv.kryeministri Erion Braçe...