Connect with Us

All posts tagged "ndryshim"

Sociale 15:21 - 20 Shtator, 2020

Andi Përmeti takim me fermerët e Dvoranit/ Të zhgënjyer, në kërkim të një ndryshimi rrënjësor!

Deputeti Andi Përmeti ka zhvilluar sot takime me fermerët e Dvoranit. Sipas Përmetit, fermerët janë të zhgënyer në kërkim të një ndryshimi rrënjësor për meritën e...

Kejvina Kthella guxon sërish/ Bën ndryshimin që askush që s’e priste
Showbizz 21:36 - 19 Shtator, 2020

Kejvina Kthella guxon sërish/ Bën ndryshimin që askush që s’e priste

Kejvina Kthella është një nga modelet më seksi të showbizit shqiptar. Ndonëse vera ka mbaruar, bukuroshja bjonde vijon të ngrejë temepraturat me fotot e nxehta që...

“Kur dëgjova Gerin, thashë ka shpresë Monika!”/ Kryemadhi mbledh të rinjtë në Fier
Politikë 21:06 - 16 Shtator, 2020

Kryemadhi thirrje qytetarëve të Tiranës/ Bashkohuni me ne

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka publikuar pamje nga takimi i sotëm I ish-deputetes ERisa Xhixho me disa qytetarë të njësisë bashkiake nr.3, në Tiranë. Kryemadhi...

“Duhet një lëvizje për ndryshim”/ Jozefina Topalli kërkon parti të re
Politikë 17:53 - 12 Shtator, 2020

“Duhet ndryshim”/ Jozefina Topalli kërkon një lëvizje të re

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka kërkuar sot që të formohet një lëvizje të re që të përfaqësojë popullin. Topalli ka deklaruar se tashmë është mundësia për të...

9 libra që do të ndryshojnë përgjithmonë mënyrën se si mendoni!
Life Style 19:18 - 11 Shtator, 2020

9 libra që do të ndryshojnë përgjithmonë mënyrën se si mendoni!

Momente që ndryshojnë me të vërtetë se si mendoni se janë të rralla dhe të veçanta, por duke i I lënë vetës hapësirë për të eksploruar...

Showbizz 16:40 - 11 Shtator, 2020

Nuk i reziston dot trendit të momentit/ Kida heq dorë nga flokët biondë, ja si duket me pamjen e re

Pak javë më parë, këngëtarja Kida u shfaq me një pamje që i surprizoi të gjithë. Para xhirimeve të klipit të saj më të fundit “Edhe...

Huawei vjen me ndryshime/ Planifikon të instalojë sistemin e tij operativ në smartphone
Teknologji 12:21 - 11 Shtator, 2020

Huawei vjen me ndryshime/ Planifikon të instalojë sistemin e tij operativ në smartphone

Huawei ka njoftuar planet për të instaluar paraprakisht sistemin e vet operativ Harmony në telefonët e saj inteligjentë nga viti i ardhshëm.Kompania kineze tha se do...

Monika Kryemadhi tregon ndryshimin/ LSI nën drejtimin e saj dhe të Ilir Metës
Politikë 21:42 - 9 Shtator, 2020

Monika Kryemadhi tregon ndryshimin/ LSI nën drejtimin e saj dhe të Ilir Metës

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka treguar ky qëndron ndryshimi i drejtimit të LSI-së nga ajo dhe nga Ilir Meta. Kryemadhi tha në emisionin “Open” se...

Teknologji 14:14 - 6 Shtator, 2020

Facebook sjell ndryshime/ Insta Stories direkt në llogarinë tuaj

Facebook ka paramenduar zgjerimin e kontrollit të kompanisë në tre platformat e saj, duke përfshirë Instagram, Whatsapp dhe Facebook për të krijuar sinergji më të madhe...

“Shumë shpejt do kemi një datë zgjedhjesh”/ Kryemadhi të rinjve: Vetëm ju mund ta sillni ndryshimin
Politikë 15:51 - 5 Shtator, 2020

“Shumë shpejt do kemi një datë zgjedhjesh”/ Kryemadhi të rinjve: Vetëm ju mund ta sillni ndryshimin

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, deklaron se shumë shpejt do të kemi një datë për zgjedhjet parlamentare. Në një postim në rrjetet sociale, Kryemadhi ka publikuar...

Basha këshillon nxënësit/ Ju lus të silleni me vetëdijen se nga sjellja juaj varen jetë njerëzish
Politikë 13:17 - 26 Gusht, 2020

Basha citon Nënë Terezën në ditën e lindjes/ “Na ka mbetur vetëm e sotmja, ta ndryshojmë”

Kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha ka cituar disa fjalë të shenjtores Nënë Tereza në ditën e saj të lindes. Basha thotë se na ka...

Në shtator do krijojë partinë e re/ Rudina Hajdari: Rinia në krye të ndryshimit
Politikë 10:26 - 23 Gusht, 2020

Në shtator do krijojë partinë e re/ Paralajmëron Hajdari: Rinia në krye të ndryshimit

Deputetja Rudina Hajdari ka paralajmëruar se në shtator do të krijojë zyrtarisht një parti politike. Duke iu referuar kërkesës së një qytetari në Instatory për një...

Luftoi tre javë me koronavirusin/ Ndryshimi drastik në pamje i deputetes, Nora Malaj
Sociale 12:03 - 11 Gusht, 2020

Luftoi tre javë me koronavirusin/ Ndryshimi drastik në pamje i deputetes, Nora Malaj

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj tregon luftën e saj me Covid. Në një lidhje live me News 24 shihet ndryshimi drastik që ajo ka pësuar në...

Nga Astrit Patozi/ Një propozim konkret për të shpëtuar zgjedhjet e 25 prillit
Politikë 14:43 - 7 Gusht, 2020

Patozi: PD e humbi shansin të ishte lokomotivë e ndryshimit, ne mund të ishim vagon

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi mendon se marrëveshja e 5 qershorit nuk ishte ajo që pritej prej politikës shqiptare, të paktën partisë së cilës dikur...

Showbizz 14:46 - 3 Gusht, 2020

E mbani mend Shulen në serialin “Nënë”/ Ndryshimi i saj do t’iu lërë pa fjalë

Aktorja e njohur turke Gonca Vuslateri u bë e njohur në Shqipëri me rolin e saj si Shule në serialin “Nënë”. Që prej këtij seriali, “Shulja”...

“Për të ardhur keq”/ Ambasada e SHBA mesazh opozitës dhe mazhorancës për ndryshimet kushtetuese
Politikë 16:45 - 30 Korrik, 2020

“Për të ardhur keq”/ Ambasada e SHBA mesazh opozitës dhe mazhorancës për ndryshimet kushtetuese

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar pas votimit në Kuvend të ndryshimeve Kushtetuese. Në reagimin e ambasadës thuhet se është për të ardhur keq që...

Politikë 14:04 - 30 Korrik, 2020

Ndryshimi i Kushtetutës/ Reagon KE: Për të ardhur keq që nuk pati më shumë kohë

Ka ardhur reagimi i parë nga Brukseli pas votimit në Kuvend të ndryshimit të Kushtetutës për hapjen e listave. Zëdhënësja e Komisionerit Evropian për Zgjerimin, Fqinjësinë...

‘’Më nxirrni vetëm një’’/ Bardhi i kthehet Braçes: Formularët janë shpërndarë nga PS dhe ti e di mirë!
Politikë 14:16 - 26 Korrik, 2020

Bardhi i nxjerr audio-përgjimin Gjiknurit/ Asnjë ndryshim i njëanshëm s’mund të jetë i detyrueshëm

Pas deklaratës së Damian Gjiknurit për listat e hapura, ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike, më konkretisht i sekretarit Gazment Bardhi. Demokrati ka postuar audiopërgjimin...

Opozita parlamentare kërkon ulje të pragut zgjedhor/ Të bëhet 2%, ai 5% thellon hendekun me votuesit
Politikë 11:05 - 13 Korrik, 2020

Opozita parlamentare kërkon ulje të pragut zgjedhor: Të bëhet 2%

Grupi demokrat i opozitës parlamentare ka dalë me një propozim të ri sa i përket Reformës Zgjedhore duke kërkuar ulje të pragut zgjedhor. Deputetët Korab Lita,...

Rëndohet bilanci në RMV/ Katër viktima dhe 118 raste të reja infeksioni në 24 orë
Shëndeti 08:58 - 3 Korrik, 2020

Covid-19/ Imuniteti i tufës ndryshon nga vendi në vend, si llogaritet dhe faktorët që ndikojnë

Ndërsa shumë gjëra në lidhje me pandeminë e Covid-19 mbeten të pasigurta, ne e dimë se si do të përfundojë ajo:kur përhapja e virusit të nisë...

Hap i pazakontë/ Misisipi vendos të ndryshojë flamurin
Bota 09:03 - 1 Korrik, 2020

Hap i pazakontë/ Misisipi vendos të ndryshojë flamurin

Misisipi vendos të ketë një flamur të ri. Sipas Shoqatës gjermane për Hulumtimin e Flamujve ky është një hap i pazakontë. Shteti i Misisipit vendosi të...

FOTO-Kylie Jenner nuk përmbahet/ Me duart në gjoks tregon ndryshimin e ri në pamje
Showbizz 13:54 - 30 Qershor, 2020

FOTO-Kylie Jenner nuk përmbahet/ Me duart në gjoks tregon ndryshimin e ri në pamje

Kylie Jenner nuk po ndalet me eksperimentet e saj me pamjen e jashtme. Bukuroshja nuk i ka rezistuar dot trendit tëmomentit dhe nga bjonde ka vendosur...

VIDEO-Çiljeta nuk i reziston dot/ I bashkohet trendit më të fundit ë verës
Showbizz 15:48 - 23 Qershor, 2020

VIDEO-Çiljeta nuk i reziston dot/ I bashkohet trendit më të fundit të verës

Këngëtarja e njohur shqiptare Çiljeta Xhilaga njihet për eksperimentet e shumta që bën me flokët e saj.  Kemi parë gati çdo ngjyrë dhe çdo model tek...