Connect with Us

All posts tagged "ndoka"

Politikë 20:33 - 5 Maj, 2020

Ndoka u përgjigjet kritikëve/ “Mbështetëm moralisht mjekët”

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka gjatë një interviste për “Report Tv, ku ka folur për situatën nga Covid-19, është pyetur dhe se pse opozita nuk...

Politikë 20:07 - 21 Prill, 2020

Nga problemet urinare, osteoporoza dhe jeta s*ksuale/ Nard Ndoka zbulon çfarë e “mundon” Ramën

Kreu i PDK, Nard Ndoka, i bën thirrje shqiptarëve të kenë frikë dhe kujdes nga kryeministri Edi Rama në këtë periudhë. Sipas Ndokës Rama nuk po...

habit ndoka
Politikë 19:31 - 26 Mars, 2020

Ish ministri i Shëndetësisë propozon 5 ide për menaxhimin e situatës nga koronavirusi

Ish ministri i Shëndetsisë Nard Ndoka, teksa ka folur për situatën nga koronavirusi në vendin tonë, ka sugjeruar dhe 5 ide për menaxhimin e situatës. Ndoka...

Satire Politike 11:56 - 6 Shkurt, 2020

A do ti zëvëndësojë Sandri telenovelat turke me serialin e Lulit?

Prej disa vitesh telenovelat turke janë shumë të preferuara nga shqiptarët, të cilat filluan me Ezelin, Kuzei Gunei, Sulejmani i Madhërishëm, e të tjera si këto....

Politikë 19:39 - 19 Janar, 2020

9 kushtet e Bundestagut, domosdoshmëri/ Ndoka: Reforma do ti hap rrugë zgjedhjeve  

Nard Ndoka ka theksuar, gjatë një prononcimi për media se pas miratimit të reformës zgjedhore vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakoshme të përgjithshme dhe...

nard ndoka ultimatum edi rames
Politikë 19:24 - 19 Janar, 2020

Marrëveshja Rama – Basha/ Ndoka përshëndet opozitën, nuk beson tek “sinqeriteti” i Ramës

Nard Ndoka, drejtuesi i partisë Demokristiane ka përshëndetur uljen e opozitës së bashkuar në tryezën e dialogut me mazhorancën pas pazarit të radhës Rama-Basha, duke vlerësuar...

Politikë 20:52 - 17 Janar, 2020

“Rama ikën vetëm po e vramë”/ Ish-deputeti i përgjigjet Ndokës: Plumbin ballit e do ti

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, nuk e ka përmbajtur vetën mbrëmë në studion e “360 Gradë”, teksa tha se “Rama ikën nga pushteti, vetëm po e...

Politikë 22:57 - 16 Janar, 2020

Ndoka jashtë kontrolli/ “Vetëm po e vramë, Rama nuk ik ndryshe nga pushteti”

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, nuk e ka përmbajtur vetën mbrëmjen e sotme përballë panelistëve në studion e “360 Gradë”. Ndoka tha se Rama nuk ik...

Politikë 21:57 - 8 Janar, 2020

Ish kreu i PDK-së “justifikohet”/ “Nuk e përkëdhelëm politikisht Ramën, ja pse i dhamë hapësirë…”

“Opozita nuk pranon të bëjë zgjedhje me Ramën si kryeministër!” Ish kreu  i PDK-së, Nard Ndoka, i ftuar në studion e Report tv, ka ripërsëritur kështu...

Politikë 12:41 - 10 Dhjetor, 2019

“Kujdes! Dita e gjykimit po vjen”/ Nard Ndoka bën paralajmërimin e fortë

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka bërë sot një paralajmërim të fortë ndaj kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa komenton daljet e...

Politikë 17:05 - 5 Nentor, 2019

“Reforma Zgjedhore”/ Nard Ndoka: Komisioni ilegjitim, po marrin atributet e opozitës”

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i ftuar në “Report Tv” ka folur për komisionin e Reformës Zgjedhore. Sipas Ndokës, personat në komision nuk kanë asnjë...

Politikë 16:39 - 5 Nentor, 2019

Vilat e Bashës/ Nard Ndoka bën deklaratën e fortë: “Është pa mandat, le të hetohet”

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i ftuar në Report Tv, është pyetur lidhur me vilat e Lulzim Bashës në kompleksin e Agron Papulit dhe surprizën...

Politikë 17:04 - 22 Tetor, 2019

Nard Ndoka “kërcënon” Ramën/ Plotëso kushtet e Bundestagut ose i rikthehemi protestave

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka  i ftuar në “Report Tv”, u shpreh se protestat e opozitës do të vijojnë nëse kryeministri Edi Rama nuk do...

Politikë 21:42 - 4 Tetor, 2019

“Peng i grupeve kriminale”/ Ndoka: Rama i braktisur nga socialistët

“Rama është rrangall që e kanë braktisur qytetarët dhe ka mbetur vetëm me kriminela dhe oligarkë”, ka qenë shprehja që kryetari i demokristianëve, Nard Ndoka, ka...

Politikë 21:31 - 2 Tetor, 2019

Krimet zgjedhore/ Ndoka: “Rama një aventurier që përpiqet të kalojë topin tek të tjerët”

Nard Ndoka, kryetar i Partisë Demokristiane të Shqipërisë, njëkohësisht aleat i PD-së , u shpreh se për krimet zgjedhore Rama është po aq fajtor sa Gjiknuri....

Politikë 13:21 - 7 Shtator, 2019

Nard Ndoka nuk ka bërë pushime/ Revolucioni është i sigurtë

Kryetari i LDE-së, Arian Galdini ka ironizuar kreun e PDK-së, Nard Ndoka. Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa ironizon “revolucionin” e opozitës, Galdini shkruan se...

habit ndoka
Aktualitet 19:12 - 16 Korrik, 2019

E pranon Nard Ndoka/ Opozita ka përdorur Prokurorinë për dosjet e përgjimeve

Kreu i Partisë Demokristiane të Shqipërisë ka folur për  përgjimet e dosjeve “339” dhe “184”, ku pohoi se opozita ka burime brenda Prokurorisë Më tej ai...

ndoka paralajmeron ramen
Aktualitet 18:21 - 8 Korrik, 2019

Nard Noka ironizon fjalimin e Ramës/ Nuk bëri të qeshë as Kujtim Gjuzin

Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka ka ironizuar me fjalimin e kryeministrit Edi Rama në Parlamant. Përmes një postimi në rrjetet sociale Ndoka shkrun se fjalimi...

Aktualitet 10:10 - 8 Korrik, 2019

Zgjedhjet në Greqi/ Nard Ndoka i “përvishet” Ramës

Preu i PDK-së, Nard Ndoka ndërsa ka reaguar pas përfundimit të zgjedhjeve në Greqi, ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama. Duke hequr një paralele mes Ramës...

habit ndoka
Aktualitet 16:54 - 2 Korrik, 2019

Deklarta e fortë e Nard Ndokës/ Rama vodhi votat e Astrit Patozit

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka folur për rezultatet e zgjedhjeve të 30 qershorit, teksa deklaroi se me rezultatet Rama demaskoi vetën por vodhi dhe...

Aktualitet 16:47 - 15 Maj, 2019

Aleati Bashës e thotë copë/ “Protestat i bëjmë për vëmendje”

Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka, i ka konsideruar protestat e opozitës dhe djegien e mandateve si metoda për të tërhequr vëmendjen e ndërkombëtarëve. I ftuar...

habit ndoka
Aktualitet 16:27 - 15 Maj, 2019

“Rama duhet të ndiqte shembullin e Gruevskit”/ Nard Ndoka leksion kryeministrit

“Rama duhet të ndiqte shembullin e Nikola Gruevskit, të çonte vendin në zgjedhje të parakohshme dhe do të kishte fituar”. Kështu u shpreh kryetari i PDK-së,...

Aktualitet 11:12 - 30 Prill, 2019

“Furgoni” i Lulzim Bashës/ Kryetarët pa parti, që nuk i votojnë as familjarët

Një ditë më parë, kryetarët e pesë partive aleate të Lulzim Bashës, Fatmir Mediu i Partisë Republikane, Nard Ndoka i PDK, Vangjel Dule i PBDNJ, Dashamir...