Connect with Us

All posts tagged "Ndini Tavani"

Vetingu 10:15 - 11 Tetor, 2019

KLP e “shpërbleu” duke e përzgjedhur për në SPAK/ Vettingu i “pret” kokën

Vettingu shkarkon nga detyra prokurorin e Prokurorisë së Tiranës, Ndini Tavani. Vendimi për prokurorin Tavani ka marrë me shumicë votash, pasi një nga anëtarët e trupës...

Vetingu 09:34 - 7 Tetor, 2019

KLP e “shpërbleu” duke e përzgjedhur për në SPAK/ Prokurori që përballet sot me Vettingun

Në muajin korrik të këtij viti, Këshilli i lartë i Prokurorisë, ka bërë përzgjedhjen e tij në lidhje me ekipin e SPAK-ut. Të preferuarit e KLP,...

Aktualitet 12:24 - 18 Korrik, 2019

Video-Të preferuarit e KLP dhe të përjashtuarit nga SPAK-u/ Njihuni me prokurorët antikorrupsion

Këshilli i lartë i Prokurorisë, ka bërë përzgjedhjen e tij në lidhje me ekipin e SPAK-ut. Të preferuarit e KLP, të paktën siç thonë ata, janë...

Aktualitet 15:02 - 17 Korrik, 2019

Milionerë, gjobaxhinj dhe vegla të politikës/ Pazaret që ngritën SPAK-un

Dje, Këshilli i Lartë i Prokurorisë zbardhi emrat e prokurorëve të SPAK-ut. Ajo që bie në sy është se pjesë e kësaj liste janë prokurorë të...

Aktualitet 12:04 - 28 Qershor, 2019

Prokurorët e skandaleve/ SPAK dështon ende pa u ngritur

Ngritja e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, është kthyer në kryefjalën e politikanëve, të cilët kërcënojnë njëri tjetrin me hetime. Njëherësh SPAK-u shihet dhe si shpresë nga...

Aktualitet 17:35 - 11 Korrik, 2016

Task Force Antikorrupsion/Llalla komandon Ndini Tavanin

Njësia e hetimit Task Force në Prokurorinë e Tiranës, e cila heton krimin e zyrtarëve shtetëror, korrupsionin dhe abuzimet me detyrën, nga dita e sotme do...