Connect with Us

All posts tagged "ndihme"

Politikë 15:49 - 27 Janar, 2020

Tërmeti tragjik/ Tabaku: Shqipëria është ndihmuar nga shumë shtete, por jo nga qeveria e saj

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thekson se dy muaj nga tërmeti, situata në vend është katastrofike. Sipas Tabakut, Shqipëria është ndihmuar në këto kohë të...

Bota 21:36 - 25 Janar, 2020

Erdogan “nuk trembet” nga tërmeti/ “Vendi ynë nuk ka nevojë për ndihmë”

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan vizitoi sot qytetin Elazig që është më i prekuri nga tërmeti shkatërrues 6.9 ballë. Erdogan u ndal në lagjen Mustafa...

Lajme 20:27 - 24 Dhjetor, 2019

Humbi shikimin pas tërmetit/ Pedagogu kërkon ndihmë: Ta mendojnë sikur është një pjesëtar i familjes së tyre

Pas tërmetit të nëntorit, pedagogu i Politeknikut Klement Qerimi humbi jo vetëm banesën por edhe shikimin. Retina e syrit të djathtë iu dëmtua teksa po zhvendoste...

Bota 18:30 - 14 Dhjetor, 2019

Vogëlushja 5-vjeçare shet kakao dhe biskota në rrugë/ Mbledh para për nxënësit e varfër

Katelynn Hardee është një vajzë 5-vjeçare nga Kalifornia e cila shet në rrugë biskota dhe kakao të nxehtë, për të fituar para dhe për të paguar...

Sociale 20:03 - 4 Dhjetor, 2019

Solidaritet për të prekurit nga tërmeti/ Televizioni grek maratonë transmetimi për mbledhjen e fondeve

Kanali shtetëror grek “ERT” ka organizuar një maratonë televizive për shqiptarët pas tërmetitë të fuqishëm të 26 nëntorit Ndërkohë bëhet me dije se mbledhja e eurove...

Politikë 20:03 - 4 Dhjetor, 2019

Rama shkon për ndihmë në Itali/ Do sensibilizoj publikun, KE më dha 15 mln euro

Kryeministri Edi Rama do të japë mbrëmjen e sotme një intervistë për median italiane “Rai Uno”, ku do të kërkojë më shumë mbështetje nga italianët për...

Politikë 18:36 - 4 Dhjetor, 2019

Kryeministri hollandez takon Ramën dhe Cakajn/ Shqipërinë po e ndihmojmë nëpërmjet Kryqit të Kuq

Gjatë mbledhjes së aleatëve të NATO-s në Londër, kryeministri hollandez Mark Rutte ka takuar kryeministrin Edi Rama dhe me ministrin e Jashtëm Gent Cakaj. Rutte shprehet...

Politikë 18:01 - 4 Dhjetor, 2019

Ndihma pas tërmetit/ Basha falënderon Komisionin Europian: Mirënjohës për mbështetjen humanitare

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka falënderuar Komisionin Europian dhe Presidenten Ursula Von der Leyen për ndihmën e dhënë Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Basha...

Politikë 20:31 - 3 Dhjetor, 2019

Kosova në gatishmëri 30 minuta pas tërmetit/ Haradinaj: Rama nuk më hapi telefonin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka rrëfyer se si u organizua shteti i Kosovës brenda 30 minutash për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë së...

Lajme 19:47 - 29 Nentor, 2019

Haradinaj në Thumanë/ Erdha për t’ua zgjatur dorën bashkëkombësve tanë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka qenë sot në Thumanë ku pati pasoja tragjike pas tërmetit të 26 nëntorit. “Sonte, në Thumanë, në vendin...

Lajme 18:32 - 29 Nentor, 2019

Foto-Zyrtarët e PD vizitojnë familjet në Kombinat/ Kanë nevojë për strehim dhe ndihmë psikologjike

Zëdhënëjsa e PD, Ina Zhupa së bashku me ish deputeten Jorida Tabaku dhe kryetarin e PD Kombinat Dashnor Visha vizituan sot familjet e prekura nga termeti...

Lajme 14:15 - 28 Nentor, 2019

Thirrje urgjente nga Shijaku/ 100 godina të pabanueshme, banorët refuzojnë të largohen

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka bërë thirrje urgjente nga Shijaku. Sipas Këlliçit, janë rreth 100 godina, pallate dhe banesa private të...

Lajme 20:53 - 27 Nentor, 2019

Tërmeti tragjik/ Emiratet e Bashkuara Arabe 3 mln euro ndihmë për të prekurit

Emiratet Bashkuara Arabe janë solidarizuar me Shqipërinë, e cila po kalon një situatë dramatike pas tërmetit të fuqoshëm që i mori jetën personave dhe plagosi qindra...

Lajme 20:38 - 26 Nentor, 2019

“Ajo ç’ka kam parë sot me sy nuk shpjegohet”/ Belind Këlliçi thirrje për ndihmë: Kanë nevojë për ushqim ilaçe dhe ngrohje

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi bën thirrje për t;i ardhur në ndihmë banorëve të prekur nga tërmeti që shkundi vendin mëngjesin e...

Lajme 19:41 - 26 Nentor, 2019

Franca në ndihmë të Shqipërisë/ Macron: Po dërgojmë menjëherë ekipet tona të shpëtimit

Edhe presidenti francez Emmanuel Macron i është bashkuar mesazhave ngushëlluese për viktimat e tërmetit të sotëm. Macron solidarizohet me dhimbjen e shtetasve shqiptarë, ndërsa konfirmon se...

Sociale 10:39 - 4 Nentor, 2019

Dorjani 2 vjeçar ka nevojë për ndihmë/ Vogëlushi me Sindromën West në gjendje kritike, i ati thirrje urgjente: Vendosni dorën në zemër

Në redaksinë e CNA.al ka mbërritur thirrja urgjente e një prindëri i cili kërkon ndihmë për djalin e tij 2 vjeçar. Arjan Luka tregon se djali...

Sociale 21:07 - 19 Tetor, 2019

5 fëmijë nga Pogradeci, në Siri/ Gjyshja 70 vjeçare: Ndihmë, mi ktheni në shtëpi

Asije Shuli, nëna 70 vjeçare prej më shumë se dy vitesh vajton humbjen e djalit të saj, Krenarit në luftën krah grupit militant të shtetit islamik...

Kronika 14:42 - 15 Shtator, 2019

Banorët rrezikojnë të digjen/ Ish deputeti demokrat apelon për ndihmë

Ish deputeti demokrat Xhemal Gjunkshi ka dhënë alarmin se po rrezikohet jeta e banorëve në fshatin Vlashej të Lurës. Gjunkshi ka bërë apel për ndërhyrje urgjente,...

Kronika 19:36 - 29 Gusht, 2019

Plagoset rëndë në Theth turisti polak/ Kërkohet ndihma nga ajri

Një turist polak është rrëzuar nga maja e Harapit në Theth. Mësohet se turisti ka rënë nga një lartësi e konsiderueshme duke thyer këmbët. Për shkak të...

Politikë 12:17 - 25 Gusht, 2019

“Seks, luks, hotel”/ Kujtim Gjuzi kërkon ndihmën e KLSH-së

Kreu i Partisë Kombëtare, konsevartore, deputeti Kujtim Gjuzi, i ka bërë thirrje Kontrollit të Lartë të Shtetit që të hetoj sistemin dietor për ministrat. “Kontrolli i...

Sociale 08:45 - 12 Gusht, 2019

Vuan nga skleroza/ Humb 76-vjeçarja në Elbasan, familjarët kërkojnë ndihmë

Një 76-vjeçare ka humbur në qytetin e Elbasanit prej mbrëmjes së djeshme. Ajo është Bale Sala e cila vuan nga sëmundja e sklerozës (probleme me kujtesën)....

Aktualitet 19:42 - 8 Maj, 2019

Nesër vendimi i gjykatës/ Fahri Balliu kërkon ndihmë për lirimin e djalit

Ditën e djeshme, gjatë përplasjes së banorëve të Astirit me Policinë e Shtetit, tek Unaza e Re, u shoqërua në Komisariatin nr. 6  deputeti mandatdjegur i...

Aktualitet 22:30 - 18 Prill, 2019

Shokon Artan Hoxha/ Holanda ka ndihmuar mafian shqiptare

Vendimi i Parlamentit holandez për rikthimin e vizave ndaj shqiptarëve ka hapur debatin e mafias shqiptare në vendet europiane. Gazetari Artan Hoxha nga studio e emisionit...