Connect with Us

All posts tagged "ndertuesi"

Politikë 12:55 - 1 Mars, 2020

SPAK përballë skandalit/ Hetoi Pezën, hesht për Ben Blushin

Tre vite më parë, në 13 Janar, 2017, CNA.al pas një investigimi publikoi pasurinë e plotë të ish-deputetit socialist, gazetarit, aktualisht sekretar në PS, Alfred Peza....

Lajme 15:01 - 16 Shkurt, 2020

Fotot/ Zbulohet prona 500 milionë e Ben Blushit

Gjithçka fillon në vitin 2010. Në atë kohë pati një betejë të fortë politike në Korçë, PD në opozitë në bashki dhe socialistët në pushtet. Një...

Kronika 12:42 - 14 Dhjetor, 2019

Shpallet në kërkim ndërtuesi i vilës 4-katëshe në Kënetë/ Akuzohet për vrasjen e 8 pjesëtarëve të familjes Lala

Ndërtuesi i vilës katër katëshe në zonën e Kënetës ku humbën jetën 8 anëtarë të familjes Lala është shpallur në kërkim nga policia. Sipas Report TV, ai akuzohet...

Politikë 09:16 - 9 Dhjetor, 2019

Skandali me vëllain e kryetares së KPA/ Mediat fshijnë lajmin

Një ditë më parë, media e Carlo Bolinos nxori një lajm, ku pretendohej se një ndërtues pallatesh në Tiranë, i quajtur Admir Mulaj, vëllai i kryetares...

Aktualitet 13:30 - 9 Maj, 2019

Ish-kreu i Komunës para togave të zeza/ Jepet vendimi për ish zyrtarët dhe biznesmenin

Ish kreu i Komunës së Kasharit Besnik Fuçia dhe të tjerët kanë dalë sot para togave të zeza, për t’u njohur  me masën e arrestit. Fuçia...

Kronika 14:59 - 9 Qershor, 2018

Shiti apartamentin dy herë/ Ja si e pëson ndërtuesi në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohet se ka shitur një apartament dy herë. I ndaluari është shtetasi B.A. 57...

Kronika 15:31 - 10 Maj, 2018

Arrestohet ndërtuesi në Tiranë/ Ja për çfarë akuzohet

Një ndërtues i fuqishëm në Tiranë ka rënë në pranga rreth mesditës së sotme. Mësohet se Krimi ekonomik në Policinë e Tiranës ka arrestuar ndërtuesin Dritan...

Aktualitet 09:02 - 28 Dhjetor, 2016

Tirane/Arrestohet ndertuesi

Nje biznesmen i fushes se ndertimit eshte arrestuar nga policia e kryeqytetit. Burime zyrtare thane per Citynews se u arrestua shtetasi në kërkim Artan Sherifi, 45 vjeç,...

Aktualitet 13:48 - 10 Mars, 2015

Tiranë/ Mashtroi pronarët e banesave, arrestohet ndërtuesi

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë ndërtuesin Namik Pelavni.  Arrestimi i Pelivanit ka ardhur pas kallëzimit të disa banorëve pasi i ka mashtruar ata për...