Connect with Us

All posts tagged "ndertime"

Politikë 15:26 - 11 Janar, 2020

Erion Veliaj përfshihet sërish në skandal/ Pazare dhe afera korruptive në Bashkinë e Tiranës?

Gjatë fushatës elektorale për pushtetin vendor në vitin 2015, Erion Velaj, i qenë në rolin e kandidatit garues të PS-së për kryetar bashkie i Tiranës zotohej...

Sociale 18:36 - 3 Dhjetor, 2019

“Tërmeti ishte test për ndërtimet”/ Inxhinieri: Duhet të revizionojmë metodikën e projektimit

Inxhinieri i ndërtimit Arben Meçe shprehet se tërmeti i 26 nëntorit ishte një test serioz mbi mënyrën e ndërtimit në vendin tonë. Sipas tij për herë...

Lajme 14:32 - 1 Dhjetor, 2019

Ekspertët e huaj në terren/ Drejtori i Institutit të Ndërtimit: Deri tani 27 objekte do prishen

Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agon Hysenlliu, ka folur pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm i 26 nentorit. Sipas Hysenlliut, në Durrës deri më...

Aktualitet 20:43 - 4 Dhjetor, 2018

Tabaku nxjerr zbuluar Veliajn/ Premtimet i ka shkelur me këmbë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka qenë e pranishme gjatë protestës së banorëve në bregun e lumit në Tiranë. Tabaku ka thënë se kreu i...

Aktualitet 23:17 - 23 Tetor, 2018

Financimet greke/ Drejtori i Arkivave: Janë bërë ndërtime me ato fonde

Drejtori i Arkivave, Ardit Bido gjatë një interviste në emisionin “Opinion” tha se fondet sekrete të lëshuara nga qeveria greke në Shqipëri përdoren për punë sekrete...

Aktualitet 19:53 - 22 Shtator, 2018

Zëdhënësja e PD “i çjerr maskën” Veliajt/ Tregon si po mashtron qytetarët

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka treguar edhe një  herë se kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj nuk e ka mbajtur premtimin se në...

Aktualitet 21:38 - 3 Korrik, 2017

Prishja e lulishtes/ Si po manipulon Erion Veliaj?

Për dy ditë me radhë protestën e banorëve kundër lejeve të ndërtimit tek ish parku i autobuzëve e fshinë nga lajmet e tyre të gjitha televizionet...

Aktualitet 20:55 - 29 Janar, 2017

Kamikazi Veliaj do përballet shpejt me ligjin/Ja ndërtimet abuzive në kryeqytet (Foto)

Kryetari i këshilltarëve të djathtë në Këshillin Bashkia të Tiranës, Leonard Olli, ka sulmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për ndërtimet që po lejon në kryeqytet. Olli ka...

Aktualitet 17:53 - 22 Dhjetor, 2016

FOTOT- Si gënjeu Erion Veliaj për lejet e ndërtimit/ Firmosi në shtator

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, nuk ndalet me gënjeshtrat dhe mashtrimet publike. Çdo ditë, Veliaj vjen me një mashtrim të ri për qytetarët e...

Aktualitet 08:51 - 26 Nentor, 2016

Ndërtimet para ‘91/ Pagesat për truallin dhe tarifat

Personat që kanë ndërtuar pa leje deri në gusht të vitit 1991 do të pajisen me tapi shtëpinë dhe tokën mbi të cilën kanë ndërtuar, por...

Aktualitet 14:03 - 4 Gusht, 2016

Ndërtimet pa leje? Ja si shkatërrohet një ishull i bukur

Të gjithë e dimë se sa e vështirë është që t’i japësh zgjidhje problemit të ndërtimeve pa leje. Sipas Spiegel, ky është një fenomen shumë i...

Kronika 14:39 - 5 Tetor, 2015

Elbasan, aksion për lirimin e hapësirave publike

Inspektoriati Ndërtimor Vendor pranë Bashkisë së Elbasanit ka nisur një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje, të cilat cënojnë hapësirat publike. Drejtori i INUV në...

Kronika 10:01 - 28 Gusht, 2015

Arrestohen biznesmenet/Ndertuan pa leje

Dy sipërmarrës të një firme private janë arrestuar nga policia e kryeqytetit, pasi akuzohen për ndërtim të paligjshme dhe shpërdorim detyre.    Burime nga Policia e...

Politikë 17:55 - 19 Gusht, 2015

Veliaj: Shpenzimet e prishjes së ndërtimeve pa leje do t’i paguajnë vetë shkelësit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj paralajmëroi një paketë legjislative që do t’u faturojë abuzuesve të gjitha shpenzimet që lindin nga prishja e një ndërtimi...

Aktualitet 15:35 - 3 Gusht, 2015

Ndërtimet pa leje/ Policia arreston 7 persona, 7 të tjerë në kërkim

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vazhduar mbikqyrjen e territorit, në parandalimin e ndërtimeve të paligjshme. Sipas njoftimit zyrtar te Policise se Shtetit në fushën e ndërtimeve të...

Politikë 16:11 - 27 Qershor, 2015

Ironia e Dritan Hilës: Faleminderit Koço, ne të meritojmë ty

Dritan Hila, ish-zëvendësministër i Mbrojtjes shpreh shqetësimin e ndërtimeve të shumta në Sarandë. Hila ka ironizuar përmes një foto në Facebook, situatën që mund të bëhet...

Aktualitet 13:54 - 23 Mars, 2015

Ndërtimet te Liqeni/ Gjobitet firma me 10 milion lekë

Inspektoriati i Mjedisit ka gjobitur ditën sotme firmën e ndërtimit “Gener 2” me 10 milion lekë të reja. Masa e marrë ndaj firmës së ndertimit është...

Uncategorized 09:20 - 25 Shkurt, 2015

Fier/ Po ndërtonte pa leje, arrestohet në flagrancë një person

Policia e Fierit ka arrestuar shtetasin Agur Abdurramani , pasi e kapi në flagrancë duke kryer ndërtime të paligjshme. Abdurramani, 55-vjeçar po ndërtonte në paligjshmëri në...

Uncategorized 16:55 - 16 Shkurt, 2015

Aksioni/INUK prish ndërtime në Elbasan

Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik i bashkisë Elbasan është duke vijuar aksionin për prishjen e objekteve të konsideruara pa leje brenda vijës së verdhë të qytetit. Të hënën...