Connect with Us

All posts tagged "ndertim"

Rindërtimi i objekteve arsimore të dëmtuara nga tërmeti/ Ahmetaj në Vorë: 140 shkolla po bëhen nga e para
Politikë 17:06 - 1 Korrik, 2020

Rindërtimi i objekteve arsimore të dëmtuara nga tërmeti/ Ahmetaj në Vorë: 140 shkolla do bëhen nga e para

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj ka inspektuar punimet për ndërtimin shkollës 9-vjeçare “Ramazan Subashi” në Vorë dhe kopshtit parashkollor të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit....

Të shtëna me armë zjarri në Durrës
Kronika 13:04 - 28 Qershor, 2020

Ndërtoi në zonën muzeale të kalasë/ Pranga 39 vjeçari në Berat

Një 39- vjeçar është arrestuar sot në Berat pasi po kryente ndërtime në banesën e tij e cila mbulohet nga zona muzeale e kalasë. Po ashtu,...

Politikë 20:15 - 2 Qershor, 2020

Budina paralajmëron Ramën nga Berati/ “Lufta nuk ka filluar ende”

Regjisori Robert Budina ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama nga Berati, ku ndaloi sot së bashku me artistët dhe aktivistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar...

Politikë 21:43 - 19 Maj, 2020

“Opozita në pikë kthese”/ Basha: Shembja e teatrit u cilësua si krim fashist

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka folur për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ka përmendur kundërshtimet e mëdha që ka marrë ky akt i qeverisë dhe...

Politikë 15:29 - 18 Maj, 2020

“Do të ndërtohet Teatri siç ka qënë”/ Paloka i prerë: Do përgjigjen një më një, deri te fadromisti

Ish-deputeti i PD-së, Edi Paloka, deklaroi se opozita do të jetë sot në protestë në krah të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit “Ka që kanë frikë...

Sociale 21:17 - 15 Maj, 2020

Peticioni i artistëve për Teatrin/ Bejtja: Këtyre i intereson më shumë shembja, se rindërtimi

Gazetari Andi Bejtja ka reaguar paspeticionit të pjë pjese të aktorëëve të cilët i kërkojnë Presidentit dhe Opozitës që teatri i r të ndërtohet aty ku...

Aktualitet 18:34 - 14 Maj, 2020

“Edhe më kishte thënë babi bëhu inxhiniere”/ Artistët “masakrojnë” ministren e Ramës

Deklaratat e ministres Anila Denaj, se këngëtarët duhet të mendojnë të punojnë në ndërtim ka bërë që rrjeti të shpërthejë në ironi. Vetë artistët i kanë...

Politikë 18:12 - 14 Maj, 2020

“Skllav në ndërtim, bujkrob në fermat e hashashit”/ Dylgjeri tallet keq me ministren Denaj

Deklarata e ministres së Financave Anila Denaj, e cila në emisionin “ABC-ja e mëngjesit” u shpreh se këngëtarët duhet te mendojnë të punojnë në ndërtim, kanë...

Politikë 17:54 - 14 Maj, 2020

Nuk u përfshinë në paketën e ndihmës/ “Çmendet” ministrja Denaj: Këngëtarët të punojnë në ndërtim

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ishte e ftuar sot në emisionin “ABC-ja e mëngjesit”, ku ka folur për situatën e vështirë ekonomike që po...

Kronika 09:20 - 8 Maj, 2020

Vdekja e punëtorit të ndërtimit/ Arrestohen dy inxhinierët e firmës në Tiranë

Vihen në pranga për shkelje të rregullave në punë, inxhinieri i firmës ndërtuese dhe inxhinieri për zbatimin e rregullave të sigurimit teknik të një pallati në...

Sociale 16:22 - 3 Prill, 2020

Koronavirusi nuk ndal punimet/ Fillon ndërtimi i brezit urban të bregdetit të Sarandës

Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka rinisur puna për ndërtimin e brezit urban të bregdetit të Sarandës. Punimet për ndërtimin e këtij brezi kanë...

Politikë 19:08 - 25 Mars, 2020

“Do ndërtohet spital karantinë”/ Manastirliu: Kemi përcaktuar strukturën, brenda 20 ditëve fillon puna

Ndërkohë që numri i të infektuarve me koronavirus në vendin tonë po vjen duke u rritur, qeveria ka planifikuar të ndërtojë një spital të ri karantinë....

Lajme 20:49 - 19 Mars, 2020

E gjithë Shqipëria në izolim/ Betoni hidhet 30 metër larg shtëpisë së Lali Erit

Gazetari Artan Hoxha publikoi në profilin e tij në Facebook, disa foto të shkrepura në Tiranë, ku puna për ndërtimin e një pallati vazhdon normalisht edhe...

Politikë 23:25 - 4 Mars, 2020

Gati projekt-vendimi për ndërtimin e banesave të shembura nga tërmeti/ Rama tregon shifrën e fondit

Kryeministri Edi Rama bën me dije se qeveria ka bërë gati projekt-vendimin për ndërtimin e 3400 shtëpive të para të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit....

Lajme 14:10 - 9 Shkurt, 2020

Korça e rrezikuar nga ndërtimi i një TEC-i/ Kërkohet rikthimi i projektit që do helmonte qytetin

Një vit më parë në Korçë filloi një betejë kundër ndërtimit të TEC-it 500 megavat i cili do të kishte një distancë jo të largët nga...

Sociale 13:37 - 31 Janar, 2020

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit/ Shpallen 18 zonat e reja ku do të ndërtohet

Këshilli i Ministrave ka shpallur 18 zonat ku do të ndërtohen lagjet e reja për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Në një konferencë...

Lajme 16:33 - 9 Dhjetor, 2019

I bien me varre’ mureve se pretendojnë që do marrin shtëpi/ Rama: Mos bëni të tilla aventura

Pasditen e sotme është zhvilluar mbledhja e Dytë e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. Gjatë fjalës së tij kryeministri Edi Rama u shpreh se ka edhe nga...

Sociale 18:02 - 2 Dhjetor, 2019

“Mos prishen objektet pa ekspertim/ Inxhinierja: Nuk janë zbatuar rekomandimet gjeologjike e sizmike

Disa ditë pas tërmetit, inxhinierja Mimoza Hysaj shprehet se në ndërtime nuk janë zbatuar një sërë rekomandimesh sizmike. Sipas Hysajt, gabimet në ndërtim duhet t’i shërbejnë...

Lajme 22:45 - 29 Nentor, 2019

Nëna me dy vajzat nga Thumana në qiell të hapur/ Elvis Naçi i kthen buzëqeshjen

Sonte në emisionin “N’Kosovë show”, u paraqit rasti i një familjeje me tre anëtare, një gruaja me dy vajzat e saj, të cilave tërmeti i shembi...

Kosova & Rajoni 13:22 - 30 Tetor, 2019

Djali i ish-ministrit shqiptar punon në ndërtim/ I ati i publikon foton: Po bëhet burrë

Duket disi e çuditshme në vendin tonë, të dëgjojmë se djali i një ish ministri të punojë në ndërtim. Ish ministri i Infrastukturës në Kosovë, Lutfi...

Sociale 13:14 - 12 Tetor, 2019

Ndërtimi i rrugës Orikum-Palasë/ Bllokohet për një javë lëvizja e mjeteve

Policia e Vlorës ka njoftuar të gjithë drejtuesit e mjeteve, se për shkak të punimeve që do të zhvillohen në ndërtimin e segmentit rrugor Orikum –...

Akuza edi rames per nepotizmin ne administrate
Aktualitet 16:38 - 27 Nentor, 2018

Inxhinieri apel Ramës/ Rishiko projektin e ‘Unazës së Re’

Inxhinieri, Xhevahir Ngjeqari gjatë një interviste në studion e emisionit “Top Talk” në Top Channel i ka bërë apel kryeministrit Edi Rama të rishikojë projektin për...

Aktualitet 21:21 - 15 Nentor, 2018

Ndërtimi i ‘Unazës së Re’/ Basha: Skenar i një spastrimi etnik

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një intervistë në studion e emisionit “Real Story” në Vizion Plus ka thënë se 317 banesa rrezikohen të prishen...