Connect with Us

All posts tagged "ndertim pa leje"

Denoncim 21:15 - 16 Janar, 2020

Denoncimi i “Fiks Fare”/ Shefi i Policisë Pyjore me ndërtim pa leje

Në zonën e mbrojtur Kune- Vain, Ministria e Turizimit është duke zbatuar ndërtimin e projektit të rrugës që kalon përmes lagunës. Sipas pronarëve të tokës, firma...

Politikë 19:20 - 28 Tetor, 2019

Denoncohet Robert Bitri/ Rama dhe Veliaj në shërbim të oligarkëve

“Per narkodeputetet e Edvin Mafise ligji eshte zero!”, kështu është shprehur ish kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar mesazhin e qytetarit...

Denoncim 16:31 - 13 Tetor, 2019

Denoncimi/ “Kajmaku që gënjeu në formular, ndërton pa leje në mes të Tiranës”

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik  në rrjetet sociale një denoncim për kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku. Sipas denoncimit Agim Kajmaku i cili gënjeu për...

Aktualitet 13:19 - 23 Korrik, 2019

Bleu patundshmëri dhe ndërtoi pa leje/ Si e shtoi pasurinë në 8 vite Ramiz Lala

Kreu i Gjykatës Administrative të Gjirokastër, Ramiz Lala pritet të dalë nesër në seancën e Vettingut. Rivlerësimi i tij do të bëhet nga trupa e gjyqtarëve...

Aktualitet 11:48 - 25 Shtator, 2018

Gjobë për ndërtim pa leje/ 42 vjeçari kërcënon me hedhje nga shtylla

Një 42 vjeçar nga në fshatin Tapi të Kuçovës ka kërcënuar se do të vrasë veten. Bëhet fjalë për shtetasin Andon Ziu, i cili ka hipur...

Aktualitet 13:32 - 9 Tetor, 2017

Denoncimi/ Ndërtim pa leje në qendrën historike të Gjirokastrës

Në një status në rrjetin social, ish kryeministri Sali Berisha ka postuar dy denocmime për ndërtime pa leje. Duke ju referuar qytetarëve dixhital, Berisha denoncon ndërtimet...

Aktualitet 13:29 - 6 Shtator, 2017

Takimi i qeverisë “Rama 2”/ IKMT aksion për ndërtimet pa leje në Velipojë dhe Vlorë

  Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes sё Territorit ka nisur sot aksionin e prishjes së ndërtimeve pa leje në qytetin e Shkodrës. Gjatë ditës së sotme njoftohet...

Aktualitet 19:50 - 21 Gusht, 2017

Pezullohet shefi i komisariatit nr. 1 në Tiranë dhe disa punonjës policie/Për çfarë akuzohen

Dy inspektorë të Policisë Bashkiake Tiranë janë proceduar penalisht dhe pezulluar nga detyra, pasi kanë lejuar ndërtimin pa leje në kreyqytet. Gjithashtu, është përjashtuar nga policia...

Aktualitet 09:20 - 12 Gusht, 2017

Nuk raportuan për një ndërtim pa leje/ Arrestohen 2 Inspektorë, në hetim 4 policë

Tre persona janë arrestuar ditën e sotme, dy prej tyre specialist të Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Mësohet se në pranga...

Aktualitet 18:09 - 17 Prill, 2017

Publikohet video-fakti/Ndërtim pa leje në qendër të Tiranës, s’do ta besoni ku

Ndërkohë që kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, shprehen si gjykuesit kryesorë të ndërtimeve pa leje në Tiranë, në fakt këto...

Aktualitet 23:27 - 27 Qershor, 2016

FOTOT/ Pas Aleksandër Frangajt, edhe Fullani shtesë pa leje tek vila në “Lagunën Blu”

Jo vetëm Aleksandër Frangaj ndërton pa pyetur njeri në “Lagunën Blu”. Edhe ish-guvernatori Ardian Fullani, mik i ngushtë me Frangaj, ka ndjekur të njëjtën rrugë. Ai...

Aktualitet 10:48 - 19 Qershor, 2016

Kërkohej për “ndërtim pa leje”/ Arrestohet 58-vjeçari

Një shtetas 58-vjeçar nga Elbasani është arrestuar nga policia pasi ishte shpallur në kërkim për ndërtim pa leje. Burime nga policia bëjnë me dije se i...

Aktualitet 08:59 - 26 Maj, 2016

Akuzohet për ndërtim pa leje/ Në pranga 62-vjeçari

Forcat e policisë kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit Ndoc Delia, 62 vjeç, banues në Tiranë, si dhe u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit...

Aktualitet 09:46 - 17 Maj, 2016

Arrestohet 50-vjeçari/ Akuzohet për ndërtim pa leje

Policia e Korçës ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të një personi, i cili akuzohet se ka ndërtuar pa lejen e organeve kompetente. Mësohet se...

Aktualitet 12:26 - 5 Maj, 2016

Pesë të arrestuar për ndërtim pa leje

Pesë persona janë ndaluar nga policia e Elbasanit, pasi akuzohen për ndërtim pa leje. Të ndaluarit janë shtetasit Albert Çela,  51  vjeç, Alfred Dokollari,  33  vjeç,...

Aktualitet 17:39 - 27 Janar, 2015

Bashkia e Tiranës, reagim ndaj mbrojtjes që i bëhet ndërtimit pa leje të Veliajt

Bashkia e Tiranës është shprehur nëpërmjet një deklarate për shtyp se mobilizimi i Policisë së Shtetit për të mbrojtur ndërtimin pa leje të Erion Veliajt është...