Connect with Us

All posts tagged "nderkombetaret"

Ngritja e “Kushtetuses”/ Ish- prokurori zbulon se kur do të arrestohen ‘peshqit e mëdhenj’
Aktualitet 17:46 - 24 Dhjetor, 2020

Ngritja e “Kushtetuses”/ Ish- prokurori zbulon se kur do të arrestohen ‘peshqit e mëdhenj’

Ish- prokurori Shkëlqim Hajdari ishte i ftuar pasditen e sotme në rubrikën “Opinion” ku e ka konsideruar si një hap të madh krijimin e Gjykatës Kushtetuese....

“Presidenca e OSBE, mision i përmbushur”/ Rama: Shqipëria del më e fortë dhe më e respektuar nga ndërkombëtarët
Politikë 21:19 - 4 Dhjetor, 2020

“Presidenca e OSBE, mision i përmbushur”/ Rama: Shqipëria del më e respektuar nga ndërkombëtarët

Kryeministri Edi Rama e quan mision të përmbushur presidencën e OSBE-së nga Shqipëria në vitin 2020. Ai ka ndarë disa foto në rrjetet sociale nga aktiviteti...

Rama publikon foton e 30 viteve më parë/ Vite të jashtëzakonshme, privilegj i jashtëzakonshëm
Politikë 21:21 - 3 Dhjetor, 2020

“Më thonë gomar”/ Habit Rama: Nuk e kam problem opinionin negativ ndaj meje

Kryeministri Edi Rama ka komentuar ligjin anti-shpifje, i cili është kundërshtuar fort nga ndërkombëtarët, të cilët i kanë bërë thirrje qeverisë për rishikim, por edhe nga...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Hajdari: Partitë e vjetra kanë një marrëveshje të fshehur
Aktualitet 10:47 - 29 Tetor, 2020

“Rama ka frikë nga ndërkombëtarët”/ Thirrja e fortë e Hajdarit: Do evidentoj të gjitha problematikat

Deputetja Rudina Hajdari ka shkuar ditën e sotme në Uzinën e Ballshit ku është takuar naftëtatërt, të cilët janë në ditën e 15-të të grevës. Ata...

Kuvendi kthehet nga pushimet/ Ja kur do të mbahet seanca e parë e sesionit të ri parlamentar
Aktualitet 08:23 - 29 Tetor, 2020

Debatet për Kodin Zgjedhor/ Sot mblidhet Kuvendi për të rrëzuar dekretin e Metës, zbardhet rendi i ditës

Kuvendi mblidhet ditën e sotme për të rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta sa i takon ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. Kre i shtetit dhe ndërkombëtarët i...

Politikë 11:54 - 14 Tetor, 2020

“Rama e keqja më e madhe”/ Duma: Rrotacioni i pashmangshëm, ja çfarë thonë ndërkombëtarët

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka folur për procesin e përzgjedhjes së kandidatëve dhe platformën ku mbështetet forca e saj politike për të ardhur në...

Kastriot Islami kërkon ndihmë: Si e shpjegoni që si kam postimet cilësore
Politikë 18:31 - 27 Shtator, 2020

Islami paralajmëron ‘tërmet’ në politikë/ Ndërkombëtarët do të çmontojnë kapjen e shtetit të Edi Ramës

Ish-deputeti socialist, Kastriot Islami, ka folur rreth aktualitetit politik në vend, ku ka theksuar se ndërkombëtarët do të bëjnë të mundur demontimin e kapjes së shtetit...

Politikë 13:58 - 19 Shtator, 2020

“Nuk i nënshtrohemi asnjë kufizimi”/ Ministri grek konfirmon shtrirje 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për herë të parë lidhur me çështjen e marrëveshjes së detit me Shqipërinë. Ai ka thënë se...

Vjedhja e votave/ PAA: Rama duhet të kuptojë se fundi i tij politik është i afërt
Aktualitet 15:51 - 12 Shtator, 2020

“Vjedhja e votave”/ PAA: Rama duhet të kuptojë se fundi i tij politik është i afërt

Partia Agrare Ambientaliste ka reaguar lidhur me çështjen e vjedhjes së votave. Sipas saj kryeministri Rama po ndërton një skemë për vjedhjen e votave. PAA deklaron...

Ramës nuk i del e keqja me Metën/ Shembulli më skandalz për të gjithë qytetarët
Politikë 10:51 - 31 Korrik, 2020

“Kjo bëhet pa filluar loja, jo në mes apo në fund të saj”/ Ish-ministri leksion Ramës: Ky quhet ç’ekulibrim

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me deklaratën e djeshme të kryeministrit, drejtuar ambasadorëve, ndërsa theksoi se çështjet e...

Zbulohet data që do shpallë presidenti për zhvillimin e zgjedhjeve
Politikë 14:43 - 30 Korrik, 2020

“Antikushtetues dhe i papranueshëm”/ Meta “kërcënon” Ramën, nuk kursen as ndërkombëtarët

Presidenti Ilir Meta i ka cilësuar si antikushtetuese dhe të papranueshme ndryshimet kushtetuese, të miratuara sot nga parlamenti. Në një postim në rrjetet sociale, Meta ka...

Rama i vendosur për hapjen e listave/ Mesazhi i fortë për ndërkombëtarët
Politikë 14:28 - 23 Korrik, 2020

Rama i vendosur për hapjen e listave/ Mesazhi i fortë për ndërkombëtarët

Nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka ritheksuar qëndrimin e tij për hapjen e listave. Gjithashtu ai i ka drejtuar edhe një mesazh të qartë...

Integrimi i Shqipërisë në BE/ Mesazhi i fortë i Ditmir Bushatit: Nuk ka rrugë tjetër
Politikë 11:26 - 18 Korrik, 2020

Nga Ditmir Bushati/ Rruga e vërtetë

* Dante Aligieri te “Komedia Hyjnore” shkruante “në mes të shtegtisë së kësaj jete, u gjeta në një pyll krejt errësi, se kisha humbë unë rrugën...

Nga Kreshnik Spahiu/ Listat provojnë, se Berisha po përgatit shkarkimin e Lulzim Bashës në 26 Prill
Politikë 23:01 - 13 Korrik, 2020

“Marrëveshja Rama-Basha nuk do prishet”/ Spahiu: Ndërkombëtarët po luajnë me dy porta

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, tha se kryeministri Edi Rama po teston ndërkombëtarët me marrëveshjen e 5 qershorit. Spahiu deklaroi se marrëveshja nuk...

Vijojnë replikat/ Rama-Metës: Jep llogari pse e votove raportin e Dick Marty
Politikë 14:36 - 11 Korrik, 2020

“Qetësia politike u prish”/ Analisti zbulon biseden e Ramës me ndërkombëtarët: Nuk shkoi mirë…

Analisti Afrim Krasniqi ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend. Në një prononcim për A2 CNN, Afrim Krasniqi është shprehur se qetësia politike u prish...

Opinioni i ''Venecias''/ Ivi Kaso: Shuplakë për klasën politike
Politikë 21:54 - 8 Korrik, 2020

Ivi Kaso flet me bindje/ Edi Rama nuk ka shanc të fitojë zgjedhjet

Sekretari për Çështje Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në “Byro Politike” ku ka folur për listat e hapura dhe...

Maskat me detyrim/ Lubonja: Imponim që njerëzit të mos kërkojnë ndryshim!
Politikë 18:16 - 7 Korrik, 2020

Takimi me opozitën parlamentare/ Lubonja: Rama, manovra për të prishur marrëveshjen me ndërkombëtarët

Analisti Fatos Lubonja ka qene i ftuar pasditen e sot në Neës 24 ku ka komuntuar situatën politike dhe takimin mes kryeministrit Rama dhe drejtuesve të...

Kodheli akuza PD-së/ “Ka penguar procesin e integrimit me deklaratat tek ndërkombëtarët”
Politikë 21:28 - 2 Korrik, 2020

Kodheli akuza PD-së/ “Ka penguar procesin e integrimit me deklaratat tek ndërkombëtarët”

Deputetja socialiste, Mimi Kodheli, e ftuar në Euronews Albania, ku ka folur për procesin e integrimit, u shpreh se një faktor që ndikoi në shtyrjen e...

Pse do bëhem me Lulzim Bashën pasi të humbë zgjedhjet e ardhshme
Politikë 10:31 - 29 Qershor, 2020

Pse do bëhemi me Lulzim Bashën pasi të humbë zgjedhjet e ardhshme

Situata aktuale politike, sjellja e tij, mosorganizimi i PD-së, një hapje fallco, lojërat me formularët, thirrja e disa personazheve të cilët i ka sulmuar e diskredituar...

Nga Bledi Mane/ Bir Hashim i nënës, kë të qaj më parë?
Opinione 16:47 - 25 Qershor, 2020

Nga Bledi Mane/ Bir Hashim i nënës, kë të qaj më parë?

Zëri i spikeres së lajmeve të BBC mund ta plaste ekranin e sheshtë të televizorit tim: -Në Brazil çdo një minutë vdes një person nga virusi…...

Reforma Zgjedhore/ Duma tregon gabimin e Ramës: Ndërkombëtarët po i vendosin "llampë të kuqe"
Politikë 21:15 - 23 Qershor, 2020

Reforma Zgjedhore/ Duma tregon gabimin e Ramës: Ndërkombëtarët po i vendosin “llampë të kuqe”

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma, ka komentuar deklaratat e bëra dje në mbedhjen e Parlamentit Europian, ku u diskutua për hapjen e negociatave të Shqipërisë....

Politikë 15:15 - 5 Qershor, 2020

“Ndërkombëtarët do të ushtrojnë “presion” për marrëveshje”/ Ish-kreu i KQZ: Cilësia mund të lërë për të dëshiruar

Ish kryetari i KQZ, Kristaq Kume i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se ndërkombëtarët janë duke ushtruar “presion” për marrëveshje për Reformën Zgjedhore....

Koço Kokëdhima thirrje Thaçit/ “Jep dorëheqjen, shkon në Hagë si qytetar i lirë”
Politikë 15:13 - 29 Maj, 2020

Kokëdhima “shpërthen” kundër ndërkombëtarëve/ Më kanë ardhur në grykë, janë aleatë të korrupsionit

Kreu i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima nuk i ka kursyer akuzat në drejtim të diplomatëve të huaj, të akredituar në Shqipëri. Në studion e News 24,...