Connect with Us

All posts tagged "Ndërkombëtar"

Aktualitet 16:15 - 7 Qershor, 2019

Të shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Ekstradohen dy shqiptarët

Dy shqiptarë të shpallur në kërkim ndërkombëtar janë arrestuar në Angli dhe në Belgjikë. Ata do të ekstradohen në Shqipëri në kuadër të bashkëpunimit të Interpol...

Aktualitet 20:36 - 2 Maj, 2019

I shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Ekstradohet 40 vjeçari

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Greqia 40 vjeçarin me iniciale K.S banues në Lezhë. Sipas Policisë, shtetasi i mësipërm ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pas vendimit...

Aktualitet 10:10 - 1 Maj, 2019

Triumf/Regjisori shqiptar shpallet më i miri në festivalin ndërkombëtar

Një lajm i mirë për kinematografinë shqiptare doli pak ditë më parë pasi “Internment” u vlerësua me çmimin “Filmi më i mirë i huaj” në Festivalin...

Maduro hedh poshte ultimatumin e BE
Aktualitet 17:19 - 27 Janar, 2019

Zgjedhje në Venezuelë/ Maduro hedh poshtë ultimatumin ndërkombëtar

Presidenti i Venezuelës ka hedhur poshtë një ultimatum ndërkombëtar për të thirrjen e zgjedhjeve brenda tetë ditësh. Me tej ai tha se kreu i opozitës Juan...

Aktualitet 16:38 - 2 Nentor, 2018

Ultimatumi për ndërkombëtarët/ Mbani fjalën që keni dhënë për hetimin e Tahirit

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi është shprehur se ndërkombëtarët ishin zotuar se do do të mbylleshin çështje të rëndësishme, siç ishte ajo e ish-ministrit të...

Aktualitet 10:21 - 23 Nentor, 2016

Punonte dentist pa patur diplomë/ Arrestohet në Vlorë shtetasi turk

Policia e Vlorës ka bërë ndalimin e një shtetasi të huaj të shpallur në kërkim Ndërkombëtar. Personi në fjalë është Yuksel Uzer, 47 vjeç, lindur në...

Aktualitet 13:55 - 21 Shtator, 2016

Kapet i shpalluri në kërkim ndërkombëtar

Specialistët e Sektorit për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shijak, kanë bërë të mundur arrestimin e...

Aktualitet 13:16 - 23 Korrik, 2016

Braçe: Vettingu u fiksua siç donte Rama, SHBA dhe BE! Se kuptoj pse shpallin fitues Bashën

Deputeti socialist Erjon Braçe ka reaguar ndaj deklaratave që po shpallin si fituesin e miratimit të reformës në drejtësi kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ai...

Aktualitet 13:01 - 15 Korrik, 2016

Ilir Meta President/ Ndërkombëtarët e refuzojnë

Posti i Presidentit të Republikës duket se është një nga arsyet që mes dy partive të koalicionit qeveritar, PS-së dhe LSI-së, kanë nisur përplasjet. Burime nga...

Kronika 16:38 - 29 Tetor, 2015

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për narkotizëm dhe vjedhje, arrestohet në Elbasan

Policia e Elbasanit arrestoi një  person të shpallur në kërkim Ndërkombëtar për “Trafikim të lëndëve narkotike, kryer në bashkëpunim” dhe “Vjedhje me armë e kryer në...