Connect with Us

All posts tagged "nderim"

Blog 09:23 - 18 Tetor, 2020

Nuk ishte egjiptiane dhe as e bukur/ Ç’nuk dini mbi Kleopatrën e famshme të antikitetit

Emri i Kleopatrës të sjell në mend imazhe të Egjiptit të Lashtë dhe intrigave historike. Por çfarë qëndron përtej legjendës së saj? Ishte viktimë e propagandës...

“Largimi i Shahinit ishte vendim ekskluziv i Ramës”/ Veliaj: Zgjodhi të bëjë një ndërrim në momentin e fundit
Politikë 23:29 - 14 Shtator, 2020

“Largimi i Shahinit ishte vendim ekskluziv i Ramës”/ Veliaj: Zgjodhi të bëjë një ndërrim në momentin e fundit

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar pas largimit të Besa Shahinit nga posti i ministres së Arsimit dhe zëvendësimin e saj me deputeten Evis Kushi....

Aktualitet 23:37 - 21 Nentor, 2018

Reperi i njohur nderohet me yll në Bulevardin e Famës dhe… falenderon veten

Snoop Dogg është bërë me yllin e tij në bulevardin e famshëm të Hollivudit. Familja, miqtë si dhe bashkëpunëtorët u mblodhën në bulevardin në Los Angeles,...

Politikë 18:18 - 26 Mars, 2018

Përplasja e policisë me grabitësit në Fier/ Rama dhe Xhafa nderojnë policët

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafa kanë organizuar një takim me policinë e shtetit, ku pritet të nderohen  disa prej policëve...

Showbizz 17:45 - 19 Janar, 2017

Ndërron jetë këngëtarja/ digjet në makinën e saj

Lajme të këqia vijnë nga brigjet e Rio de Zhaneiros. Këngëtarja braziliane, e cila mori famë me hitin e saj  “La Lambada”, Loalwa Braz Vieira ka...

Aktualitet 19:37 - 24 Nentor, 2016

FOTOT/ “NDERIM PËR TEODOR LAÇON”

Ditën e Enjte, dt. 24 Nëntor 2016 në sallën e Amfiteatrit të Universitetit “Fan S. Noli”, Korçë, rektorati organizoi veprimtarinë “Nderim për Teodor Laçon”. Të pranishëm...

Politikë 15:57 - 9 Mars, 2015

MM nderon ushtarakun britanik që ndihmoi në Çlirimin e Shqipërisë

Ministria e Mbrojtjes ka nderuar rreshterin britanik Tompson, i cili ka rënë në Shqipëri gjatë Luftës II Botërore. Ministria i ka dorëzuar unazën e tij, e...