Connect with Us

All posts tagged "ndarja nga jeta"

Politikë 17:01 - 26 Shkurt, 2020

“Vasil Tabaku mbylli sytë përgjithmonë”/ Berisha fjalë të ndjera: Qëndrestar i papërkulu në kohrat më të vështira të PD-së

Ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për humbjen e parakohëshme të shkrimtarit, publicistit dhe gazetarit Vasil Tabaku i cili u nda dje nga jeta. Përmes...

Kultura 12:24 - 7 Shkurt, 2020

Shuarja e Nexhmije Pagarushës/ Basha: Ishte këngëtarja e preferuar e nënës sime

Kreu i PD, Luzlim Basha ka shpehrur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të bilbilit të këngës shqiptare, Nexhmije Pagarusha. Basha trregon se zëri i...

Kultura 11:29 - 7 Shkurt, 2020

Ndarja nga jeta e Nexhmije Pagarushës/ Inva Mula: Me dhuroi një nga momentet me të bukura 

Pas lajmit për ndarjen nga jeta të këngëtares Nexhmije Pagarusha, ka ardhur edhe reagimi nga sopranoja Inva Mula. Në një prononcim për News 24, Inva Mula...

Sociale 20:07 - 17 Janar, 2020

“Dy fjalë për ty njeriu i të gjithëve”/ Nora Malaj për ndarjen nga jeta të Xhevdet Ferrit

Ish-zv.ministrja e Arsimit, Nora Malaj, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohëshme nga jeta të aktorit të njohur Xhevdet Ferri. Dy fjalë për ty njeriu i...

Kultura 10:09 - 17 Janar, 2020

Astrit Cerma mesazh prekës për shuarjen e Xhevdet Ferrit/ E vërteta e dhimbshme që tregon

Ndarja nga jeta e aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri preku zemrat e të gjithë shqiptarëve. Mes shumë komenteve dhe reagimeve në rrjete sociale, mjaft prekës është...

Kultura 21:04 - 16 Janar, 2020

“Ngatërrove rradhën Xhodë”/ Agim Xhaka fjalë të ndjera për humbjen e Xhevdet Ferrit

Gazetari Agim Xhafka, ka shprehur ngushëllimet për humbjen e aktorit Xhevdet Ferri i cili u nda sot nga jeta pas betejës me një sëmundje të rëndë....

Lajme 10:46 - 31 Dhjetor, 2019

Sporti shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta ish-trajneri i Kombëtares

Është ndarë sot nga jeta në moshën 89-vjeçare, profesor Shyqyri Rreli, ish-trajner i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, në vitet 1982-1990. Mësohet se homazhet në ndërim të...

Lajme 19:21 - 16 Nentor, 2019

Korça humb “Pishtarin e Demokracisë”/ Berisha: Një demokrat i flaktë do na mungojë përgjithmonë

Ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-kampionit të mundjes, Artur Kreka. Artur Kreka ka qenë gjithashtu edhe një nga anëtarët...

Sociale 19:20 - 16 Gusht, 2019

“Nëse kishte mbetur ende ndonjë gazetar…”/ Artan Hoxha, fjalë të ndjera për Fatos Baxhakun

Gazetari Artan Hoxha, i ka kushtuar disa rreshta të ndjera, profesorit të gazetarisë, një nga pionerët e shtypit të pavarur, Fatos Baxhaku i cili u nda...

efektivja
Aktualitet 22:39 - 6 Maj, 2019

Ndarja nga jeta e efektives së FA-së/ Koalicioni Qytetar për Shqipërinë i shpreh ngushëllimet familjes

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë i drejtuar nga avokati Altin Goxhaj në një postim në rrjetet sociale i ka shprehur ngushëllimet familjes së efektives Zarife Hasanaj e...

Aktualitet 00:15 - 12 Nentor, 2017

Video/ Çfarë thonë njerëzit para se të vdesin ?

Kur punoni me njerëz që po vdesin, çfarë ju thonë? Një ekip infermieresh të kujdesit nga Royal Stoke University Hospital kanë zbuluar fjalët e fundit të...

Aktualitet 17:40 - 5 Gusht, 2017

Vdekja e njeriut të dashur të familjes/Aktorja shqiptare në lot: Si do mundemi pa ty?

Aktorja e njohur, Rudina Dembaçaj pak ditë më parë ka humbur njeriun e dashur të familjes. Lajmin e hidhur, ishte ajo vetë që e ndau me...

Kryesore Show Biz 15:47 - 16 Korrik, 2017

Humbi të shoqen pak ditë më parë / Babai i Alban Skënderaj na përlot të gjithëve me mesazhin e ndjerë

Pak ditë më parë nëna e këngëtarit Alban Skënderaj u nda nga jeta, pas një sëmundje të rëndë nga e cila vuante prej disa kohësh. Ajo...