Connect with Us

All posts tagged "ndahet nga jeta"

Ndahet nga jeta violonçelisti i njohur shkodran, Gjovalin Lazri
Kultura 19:53 - 8 Korrik, 2020

Ndahet nga jeta violonçelisti i njohur shkodran, Gjovalin Lazri

Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare mjeshtri i madh violonçelit, Gjovalin Lazri. Prej disa muajsh ai  vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërsa para pak...

Kronika 20:28 - 25 Qershor, 2020

Ndahet nga jeta babai i gazetarit Sokol Balla

Është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare Mjeshtri i Madh, kameramani i njohur i RTSH-së, Lulzim Balla. Lulzim Balla është i ati i gazetarëve Sokol dhe...

Futbolli në zi, ndahet nga jeta legjenda e Milanit
Seria A 09:40 - 23 Qershor, 2020

Futbolli në zi, ndahet nga jeta legjenda e Milanit

Futbolli italian në zi! Legjenda Pierino Prati, është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare, duke humbur betejën me sëmundjen, që e kishte mbërthyer prej kohësh. Prati...

BundesLiga 13:20 - 22 Qershor, 2020

Ngjarje e rëndë/ Gjendet i pajetë në shtëpi futbollisti 31-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Gjermaninë. Futbollisti Lucas Hector ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare. Ai u gjet i pajetë në shtëpinë e tij mbrëmjen...

Sociale 08:58 - 7 Qershor, 2020

Lajm i hidhur/ Ndahet nga jeta pedagogu dhe mjeku i njohur

Panajot Boga, profesori dhe mjeku i njohur i Ortopedisë ka ndërruar jetë ditën e sotme. Lajmi bëhet i ditur nga miqtë e tij në rrjetet sociale,...

Politikë 09:13 - 25 Maj, 2020

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD/ Basha: La gjurmë të thella në historikun e pushtetit vendor

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të PD në Mirditë, Preng Toma. Basha shkruan se...

Kultura 17:44 - 7 Maj, 2020

Ndahet nga jeta arkitekti dhe piktori i njohur Maks Velo

Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare arkitekti dhe piktori i njohur Maks Velo. Velo ishte i shtruar në QSUT prej disa ditësh  pasi vuante nga...

Lajme 18:18 - 18 Prill, 2020

Ndahet papritur nga jeta eksperti i njohur i ekonomisë Hekuran Vladi

Eksperti i Ekonomisë, Hekuran Vladi, është ndarë sot në mënyrë të parakohëshme nga jeta. Vladi vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë, duke u...

Kultura 15:15 - 5 Prill, 2020

“Ai ishte një idhull, dhe për mua”/ Zef Deda përlotet pas ndarjes nga jeta të Gëzim Krujës

Sot u nda nga jeta aktori i humorit shkodran, Gëzim Kruja i cili ka përlotur kolegët e tij. Zef Deda e ka quajtur Krujën idhullin dhe...

Kultura 12:54 - 5 Prill, 2020

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori shkodran i humorit

Ndahet nga jeta aktori shkodran i humorit, Gëzim Kruja. Gëzim Kruja këtë vit ka shfaqur shenja të rënda të sëmundjes dhe gjithë kolegët e tij kanë...

Kosova & Rajoni 16:28 - 3 Mars, 2020

Ndahet nga jeta mjeku i parë ligjor shqiptar

Është ndarë sot nga jeta në moshën 64 vjeçare, profesori dhe mjeku i parë ligjor shqiptar, Agim Ramadani. Ramadani ka lindur më 3 tetor 1956, në...

Politikë 16:35 - 25 Shkurt, 2020

Ndarja nga jeta e ish ministrit/ Meta: Shpalosi vlerat e një personaliteti akademik

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të profesor Ahmet Osja. Meta shprehet se Osja i takon asaj plejade të jashtëzakonshme...

Bota 12:18 - 25 Shkurt, 2020

Ndahet nga jeta ish presidenti egjiptian, Hosni Mubarak

Ndahet nga jeta ish presidenti egjiptian Hosni Mubarak, i cili sundoi vendin e Afrikës së Veriut për 30 vjet. Hosni Mubarak ka ndwrruar jetw nw moshwn...

Lajme 20:50 - 23 Shkurt, 2020

Ndahet nga jeta ish- ministri dhe ish- deputeti i Shkodrës

Ndahet nga jeta në moshën 80 vjeçare profesori i Shkencave Bujqësore i cili ka mbajtur edhe titullin Mjeshtër i Madh, Ahmet Osja. Për afro 9 vjet...

Kultura 17:04 - 3 Shkurt, 2020

Arti në zi/ Ndahet nga jeta regjizori shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare regjisori i mirënjohur i filmit shqiptar,  Xhezair Dafa. Dafa ka lënë gjurmë të thella në kinematografinë shqiptare. “Komisari i...

Kronika 22:22 - 8 Janar, 2020

“Luftoi 12 orë me vdekjen”/ Ndahet nga jeta polici i rrugores

Është ndarë papritur nga jeta në moshën 27-vjeçare, polici i Policisë Rrugore, Mariglen Mestani. Mestani punonte prej 6 vitesh si efektiv i Rrugores në Tiranë, ndërsa...

Politikë 22:24 - 3 Janar, 2020

Demokratët në zi/ Ndarje e parakoshme e deputetit

Një lajm i hidhur vjen për demokratët mbrëmjen e sotme. Mësohet se ka ndërruar jetë në moshën 50-vjeçare, demokrati Ali Gripshi. Ndarja e parakohshme ka ardhur...

Lajme 09:39 - 26 Dhjetor, 2019

Ndahet nga jeta Avdi Rexha/ Simbol i paqes njerëzore

Është ndarë nga jeta Avdi Rexha, misionari i pajtimit dhe veprimtari i çështjes kombëtare, i cili falë akteve të tij është bërë simbol i paqes dhe...

Kultura 14:41 - 23 Dhjetor, 2019

U internua në kohën e komunizmit/ Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare, shkrimtari shqiptar Mehmet Myftiu. I lindur në Tiranë më 1930, në moshën 12-vjeçare, Mehmet Myftiu u internua në kampin nazist...

Kronika 14:03 - 15 Dhjetor, 2019

Ndahet papritur nga jeta Prokurori i Tiranës

Është ndarë nga jeta në moshën 66 vjeçare prokurori pranë gjykatës së shkallës së Parë në Tiranë, Apostol Prifti. Lajmin e ka konfirmuar vetë nipi i...

Bota 17:54 - 10 Dhjetor, 2019

Ndryshoi rrënjësisht Moskën/ Ndahet nga jeta kryebashkiaku historik

Ndahet nga jeta në moshën 83 vjeçare në Gjermani ish kryebashkiaku i Moskës, Yuri Luzhkov si pasojë e një arresti kardiak. Ai konsiderohej si njeriu i...

Sociale 19:54 - 15 Nentor, 2019

Ndahet nga jeta “Mjeshtri i Sportit”, Artur Kreka, “Pishtari i Demokracisë”

Pasditen e sotme është ndarë nga jeta Artur Kreka, një ndër themeluesit e Partisë Demokratike, i njohur për guximin dhe kurajon që në orët e para...

Sociale 18:30 - 11 Nentor, 2019

Media në zi/ Ndahet nga jeta veterani i gazetarisë

Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare gazetari i mirënjohur Sotiraq Gjordeni. Lajmin për ndarjen nga jeta e ka dhënë Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, dega Durrës....