Connect with Us

All posts tagged "NATO"

Politikë 09:30 - 13 Prill, 2021

Ish ministri nxjerr fakte/ “Rama po bën fushatë me projektet e Berishës”

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me anë të një postimi në rrjetet sociale ka listuar  fakte dhe hedhur akuza mbi kryeministrin Edi Rama duke thënë...

Bota 17:36 - 8 Prill, 2021

72 vjet NATO/ Sfidat e reja dhe kërcënimet e qëndrueshme të aleancës

NATO shënon këtë javë 72 vjetorin e themelimit të saj. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Henry Ridgwell njoftoi se aleanca ushtarake përballet me sfida dhe kërcënime...

Politikë 17:51 - 7 Prill, 2021

Për çfarë kryengritje flet ky tutkun!?/ Ngjela ‘degjeneron’ Metën: Grabitës i pashpresë

Avokati i njohur Spartak Ngjela, ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, ku ka komentuar deklarat e zyrtarit të lartë amerikan e Matthew...

Nga Gjeneral Piro Ahmetaj/ Urime për 4 Prillin, datën e vërtetë të anëtarësimit të RSH në NATO
Opinione 10:52 - 4 Prill, 2021

Nga Gjeneral Piro Ahmetaj/ Urime për 4 Prillin, datën e vërtetë të anëtarësimit të RSH në NATO

Para së gjithash,  dëshiroj të uroj përzemërsisht Gëzuar 12 vjetorin e anëtarësimit të RSH 🇦🇱 në Aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO)! Së dyti, për të...

Politikë 10:59 - 3 Prill, 2021

Ftesa për anëtarësim në NATO/ Berisha: Gazetarët mjeranë të Edvinit raportonin të kundërtën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përkujtuar ftesën për anëtarësimin e Shqipërisë në Nato. Ai shkruan se në kohën kur vendimi për ftesën në Samitin e Bukureshtit ishte...

Kush e futi Shqipërinë në NATO?/ Basha i “vjedh” meritat Berishës: Ju e dini rolin tim
Politikë 21:19 - 1 Prill, 2021

Kush e futi Shqipërinë në NATO?/ Basha i “vjedh” meritat Berishës: Ju e dini rolin tim

Kreu i PD Lulzim Basha, është justifikuar sonte në ‘Opinion’ për spotin elektoral të PD, ku theksohet se është ky i fundit që hoqi vizat dhe...

12 vjetori nga hyrja në NATO/ Ambasadorja Kim: SHBA krenar që ka si aleat Shqipërinë
Politikë 10:47 - 1 Prill, 2021

12 vjetori nga hyrja në NATO/ Ambasadorja Kim: SHBA krenar që ka si aleat Shqipërinë

Ambasada Amerikan në Tiranë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka uruar përvjetorin e 12 të Shqipërisë në Nato. Në reagim thuhet se Shqipëria mund të...

Politikë 09:03 - 1 Prill, 2021

Hapja e negociatave/ Ruçi jep lajmin

12 vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në NATO për Kryetarin e kuvendit Gramoz Ruçi kjo është një datë historike. Sipas tij, sot është rasti të shprehim...

NATO konfirmon unitetin përballë “agresionit rus”
Bota 23:05 - 23 Mars, 2021

NATO konfirmon unitetin përballë “agresionit rus”

Ministrat e Jashtëm të NATO-s u zotuan se aleanca perëndimore do të vazhdojë të përshtatet përballë “kërcënimeve në rritje dhe konkurrencës sistematike”, ndërsa theksuan se “veprimet...

Politikë 22:54 - 19 Mars, 2021

Berisha i atribuoi arritjet e veta Bashës/ Qytetarët revoltohen: Nuk e bën dot kryeministër

Ish-kryeministri Sali Berisha, është detyruar mbrëmjen e sotme të gënjejë për lulzim Bashën, i cili duket se pavarësisht përpjekjeve nuk po mundet t’i bindë shqiptarët se...

Blog 14:05 - 27 Shkurt, 2021

Rusia dhe NATO duhet të punojnë së bashku për ta frenuar Kinën

Nga Robert Zapesochny “Newsmax” Kur Rusia pushtoi Krimenë në vitin 2014, vetëm 3 anëtarë të NATO-s (Shtetet e Bashkuara, Britani dhe Greqia) shpenzonin të paktën 2...

Topalli flet pa doreza/ Aspak dakord me mënyrën si jemi marrë me pronat, jam krenare për...
Politikë 21:59 - 23 Shkurt, 2021

Topalli flet pa doreza/ Aspak dakord me mënyrën si jemi marrë me pronat, jam krenare për…

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, dikur numri dy i Partisë Demokratike kur qeveriste Sali Berisha ka folur sot pa doreza. Gjatë një interviste për...

Politikë 17:14 - 19 Shkurt, 2021

Basha i rrit “vlerat” vetes/ Unë do fus Shqipërinë në BE brenda gjashtë muajsh

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar takimin me presidentin e Sllovenisë, ku dhe ka zbardhur edhe më shumë detaje mbi atë se ccfarë është...

Vijojnë replikat/ Basha-Ramës: Kupa është mbushur! Shqiptarët nuk mashtrohen dot më!
Politikë 08:39 - 19 Shkurt, 2021

“Anëtarësova Shqipërinë në NATO, liberalizova vizat”/ Basha zotohet edhe për futjen në BE

Kryetari i PD, Lulzim Basha thekson se Shqipëria duhet të ecë në një rrugë të sigurt drejt Bashkimi Europian. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha...

Blinken siguron Ankaranë/ Fajësojmë PKK për vrasjet
Bota 23:01 - 15 Shkurt, 2021

Blinken siguron Ankaranë/ Fajësojmë PKK për vrasjet

Sekretari i Shtetit Antony Blinken e siguroi të hënën Ankaranë se Uashingtoni fajëson Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) për ekzekutimin e 13 turqve të rrëmbyer...

Takimi me zyrtarët e Sigurisë Kombëtare/ Meta: NATO dhe partneriteti me SHBA, të rëndësishme për Ballkanin
Politikë 18:10 - 3 Shkurt, 2021

Takimi me zyrtarët e Sigurisë Kombëtare/ Meta: NATO dhe partneriteti me SHBA, të rëndësishme për Ballkanin

Institucioni i Presidencës ka dhënë detajet e takimit tw zhvilluar mes zyrtarëve të Lartë të Sigurisë Kombëtare në vend, ambasadores amerikane Kim dhe drejtues të lartë...

Politikë 08:43 - 3 Shkurt, 2021

‘S’kam nevojë të më tregojnë detyrat’/ Ambasadorja Kim i përgjigjet Ramës

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për mos kandidimin e kandidatëve me precedentë penalë në zgjedhjet e 25 prillit....

“Në vjeshtë nis puna në terren”/ Peleshi viziton bazën ajrore në Kuçovë
Aktualitet 13:23 - 2 Shkurt, 2021

“Në vjeshtë nis puna në terren”/ Peleshi viziton bazën ajrore në Kuçovë

Punimet për rindërtimin e Bazës Ajrore të Kuçovës pritet të nisin në muajin tetor të këtij viti dhe do të përfundojnë në fund të viti 2023....

Zyrtarët e NATO-s: Trupat e aleancës do të qëndrojnë në Afganistan përtej majit
Bota 22:10 - 31 Janar, 2021

Zyrtarët e NATO-s: Trupat e aleancës do të qëndrojnë në Afganistan përtej majit

Trupat ndërkombëtare planifikojnë të qëndrojnë në Afganistan përtej afatit të majit të parashikuar nga marrëveshja e talebanëve me Shtetet e Bashkuara, thanë katër zyrtarë të lartë...

“Kemi marrë raportin e protestave”/ Ambasada amerikane reagon pas tubimit të djeshëm
Aktualitet 10:23 - 8 Dhjetor, 2020

30 vjetori i Lëvizjes Studentore/ Ambasada amerikane: Do jemi gjithmonë krah për krah me Shqipërinë

Një mesazh në 30 vjetorin e Lëvizjes Studentore, e ka pasur edhe Ambasada Amerikane në Tiranë. Përmes një postimi në rrjetin social, ambasada shprehet se sot...

U zgjodh zv.presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s/ Mimi Kodheli: Kam raporte të mira majtas e djathtas
Politikë 19:17 - 28 Nentor, 2020

U zgjodh zv.presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s/ Mimi Kodheli: Kam raporte të mira majtas e djathtas

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka folur pasditen e sotme në neës 24, për detyrën e re, atë të zv.presidentes së Asamblesë Parlamentare të NATO-s. Si...

Kodheli akuza PD-së/ “Ka penguar procesin e integrimit me deklaratat tek ndërkombëtarët”
Politikë 18:31 - 23 Nentor, 2020

Mimi Kodheli zgjidhet zv.presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Deputetja socialiste Mimi Kodheli është zgjedhur zv.presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s. Kodheli u zgjodh si zv.presidente me unanimitet të plotë gjatë Mbledhjes Plenare të Sesionit...

Nga Kreshnik Spahiu/ Listat provojnë, se Berisha po përgatit shkarkimin e Lulzim Bashës në 26 Prill
Politikë 12:54 - 13 Nentor, 2020

Habit Luli: Kryeministër kam qenë unë jo Sali Berisha

Lulzim Basha, kreu i Republikës së Re pas akuzave të ditëve të fundit në lidhje me çështjet e Kosovës, ka dalë mbrëmë në emisionin “Real Story”...