Connect with Us

All posts tagged "nate"

Blog 09:10 - 21 Dhjetor, 2019

Nesër do të jetë nata më e gjatë e vitit, “Solstici dimëror”

Nesër, me datë 22 dhjetor në orën 05:19 të mëngjesit, dimri do të trokasë zyrtarisht në vendin tonë pasi është data e Solsticit dimëror, datë që...

Kryesore Show Biz 10:53 - 1 Gusht, 2019

“Një natë me surpriza të mëdha”/ Zbulohet lista e artistëve që do të performojnë në natën e parë të “Sunny Hill Festival”

Duke filluar nga dita e nesërme, festivali “Sunny Hill” do të jetë kryefjala e mediave rozë. Së fundmi është zbuluar lista e plotë e artistëve që...

Aktualitet 14:10 - 16 Korrik, 2019

Sot të gjithë me sytë nga qielli/ Çfarë do të ndodhë gjatë mesnatës?

Sot do të jetë një natë e veçantë për adhuruesit e eklipseve. Eklipsi i Hënës pritet të ndodhë në orën 22:00 i cili do të jetë...

Kuriozitete 11:40 - 24 Maj, 2019

“Fshihte telefonin, dhe dilte natën”/ 33 vjeçari zbulon tradhtinë e gruas pas dhjetë vitesh martesë

Nje histori e çuditshme ka ndodhur në Gjeorgji ku 33-vjeçari Seth Megow zbuloi se bashkëshortja e tij prej 10 vitesh, e tradhtonte përmes Facebook-ut dhe se sjellja...

Aktualitet 10:55 - 15 Maj, 2019

Nata e parë e Eurovizion me surpriza/ Greqia dhe Serbia kalojnë për në finale

Nata e parë e Festivalit Evropian të Këngës në Tel Aviv u mbajt mbrëmjen e djeshme dhe si çdo herë, festivali u hap me këngën fituese...

Aktualitet 21:10 - 7 Maj, 2019

500.000 dollarë nata/Zbulohen pamjet e spitalit ku ka lindur Meghan Markle

“Portland Hospital” në Londër, njihet si spitali luksoz ku disa nëna shpenzojnë deri në 500 000 dollarë në varësi të netëve që kalojnë , prandaj jo...

Kryesore Show Biz 10:53 - 6 Maj, 2019

“Gati për lutjen e natës”/Pasi ‘çmendi’ Kuvendin me linjat e saj, deputetja shqiptare mbulohet me shami

Deputetja shqiptare Duda Balje konsiderohet si një nga deputet më të bukura të Kuvendit në Kosovë.Por ajo ka surprizuar mbrëmjen e djeshme me postimin e saj...

Kryesore Show Biz 11:53 - 11 Mars, 2019

“Çfarë ndodh natën në klube”? Dj Vicky flet për punën e tij:”Është shumë e thjeshtë të biesh pre e provokimeve”

Dj Vicky ishte këtë javë i ftuar në emisionin “Thumb” të Fatmës dhe Aulonës. Ai njihet për tipin e tij pa komplekse por edhe për karizmën....

Aktualitet 10:10 - 20 Shkurt, 2019

Nëse ju zuri gjumi, ja si dukej “Hëna e Borës” gjatë natës në vende të ndryshme të botës

Nëse humbët pamjen e “Hënës së Borës”, atëherë mund të shijoni sot fotot. Edhe në vendin tonë të gjithë mund të shihnim fenomenin e rrallë, mjafton...

Life Style 15:40 - 18 Shkurt, 2019

Më pak se shtatë orë gjumë në natë mund të shkaktojnë kancer

Pagjumësia mund të dëmtojë përgjithmonë ADN’në dhe të rrisë rrezikun e kancerit, thonë shkencëtarët. Mungesa e gjumit mund të zvogëlojë aftësinë e ADN’së për të rimarrë...

Kuriozitete 10:40 - 1 Shkurt, 2019

“Nuk prihen thonjtë natën” dhe 22 besëtytni të tjera të shqiptarëve për veprimet e përditshme

Ka disa besëtytni që kanë mbetur pjesë e shoqërisë shqiptare që nga brezat e mëparshëm dhe vazhdojnë ende të besohen. Sipas krahinave të ndryshme, ka versione...

Life Style 15:25 - 22 Janar, 2019

12 zakonet e gabuara gjatë natës, që na bëjnë të shtojmë peshë

Shumë prej nesh nuk e kuptojmë se ku po gabojmë, që nuk po mundemi të arrijmë peshën tonë ideale ose po shtojmë më shumë seç duhet....

hene eklips
Aktualitet 10:01 - 21 Janar, 2019

FOTO/Si u duk eklipsi i Hënës së përgjakur në mbarë botën

Një fenomen i rrallë ndodhi mbrëmjen e 21 janarit dhe në orët e para të mëngjesit të 21 janarit 2019, kur në qiell u shfaq “Super...

kylie pushime
Aktualitet 21:15 - 20 Janar, 2019

$31,500 një natë: Brenda resortit luksoz ku po pushon Kylie Jenner

Për momentin, Kylie Jenner po pushon së bashku me familjen dhe miqtë në plazhin Grace Bay – i cilësuar si një ndër plazhet më të mira...

Kryesore Show Biz 10:25 - 14 Janar, 2019

“Vajza po më qante natën”, këngëtarja tregon arsyen pse nuk e nxjerr në Instagram

Pak kohë më parë këngëtarja e njohur Fjolla Morina publikonte foto të ndryshme të vajzave të saj. Por së fundmi ajo ka zgjedhur të ketë vetëm...

Kryesore Show Biz 11:25 - 13 Janar, 2019

Këngëtarja shqiptare: “Për 1 milion euro do kaloja një natë me atë që do të m’i ofronte”

E ftuar këtë javë në emisionin “Thumb’ të Fatmës dhe Aulonës ishte këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina. Ajo si gjithmonë është treguar e sinqertë në...

Aktualitet 19:45 - 11 Janar, 2019

Studimi: Ja pse është gjë e mirë që foshnjat të zgjohen disa herë gjatë natës

Shkencëtarët në Universitetin e Bristol-it kanë dalë në përfundimin që zgjimi i shpeshtë i foshnjave gjatë natës është një indikator i mirë. Kështu, ata i kanë...

Aktualitet 02:20 - 1 Janar, 2019

Si të vishesh natën e ndërrimit të viteve? 6 ide nga të famshmet shqiptare për çdo rast

Çfarë të vesh për mbrëmjen e festave? Një nga pyetjet që na mundon njësoj çdo vit. Fustanin e zi e vesha vjet apo xixat janë shumë...

Life Style 11:05 - 31 Dhjetor, 2018

Nëse nuk dilni natën e Vitit të Ri, atëherë shikoni këto filma!

Ndonjëherë duhet të provoni ndjesinë e kalimit të natës së ndërrimit të viteve në shtëpi, pranë familjes, oxhakut dhe duke parë filmin tuaj të preferuar. Ashtu...

Aktualitet 10:46 - 27 Dhjetor, 2018

A do të ketë borë natën e ndërrimit të viteve? Flet sinoptikania

Harrojeni borën për 31 Dhjetor, pasi temperaturat më të ulëta u regjistruan këtë të mërkurë. Sipas sinoptikanëve, duke filluar nga e enjtja do të kemi një...

Aktualitet 10:03 - 26 Dhjetor, 2018

Festë e madhe në Tiranë: Ja ç’do të ndodhë natën e ndërrimit të viteve

Natën e ndërrimit të viteve do të ketë një koncert të madh në Tiranë. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha sot se gjithçka është...

Aktualitet 10:40 - 26 Nentor, 2018

“Nata e bardhë” plot me surpriza, zbulohet emri i këngëtares që do të ndezë sheshin Skënderbej

Ashtu siç çdo vit, edhe këtë herë sheshi Skënderbej do të pushtohet nga tingujt e muzikës për “Natën e Bardhë”. Përmes një postimi në profilin e...

Uncategorized 17:35 - 14 Nentor, 2018

Shpërndante kokainë në lokalet e natës/ Në pranga 43-vjeçari

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia për posedim të lëndëve narkotike. Mësohet se identiteti i personit që ka rënë në prangat e policisë është Saimir Rexha....