Connect with Us

All posts tagged "nasip naco"

Lajm i Rekomanduar 13:08 - 26 Gusht, 2019

Si e kanë vjedhur Ministrinë e Drejtësisë, Rilindja dhe LSI?

Tepsia e pushtetit, është e shenjtë për politikanët. Pasi duke qenë pjesë e tepsisë, grabitja e parasë publike dhe jo vetëm është më e lehtë. Ndër...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 11:17 - 1 Shkurt, 2019

LSI kërkon ndjekje penale për Prefektin e Beratit

Deputeti LSI, Nasip Naço ka kërkuar sot shkarkimin e Prefektit të Qarkut të Beratit, Harrilla Dafa. Prefekti i Beratit akuzohet për “Shpërdorim detyre”, pasi sipas Naços...

Aktualitet 22:16 - 6 Tetor, 2018

Deputeti jep alarmin/ Atdheu është në rrezik

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nasip Naço, gjatë një takimi me strukturat e partisë në Berat, ka lëshuar akuza të forta ndaj qeverisë. Sipas Naços,...

Basha dhe Kryemadhi njohin Kuvendin/ Shpallin grupet parlamentare
Aktualitet 10:10 - 13 Korrik, 2018

Opozita në panik për rrjedhje votash/ Zbardhet plani për të bojkotuar votimin e ligjit për KLD

Opozita duket se po mendon që të bojkotojë edhe punimet e seancës së ardhshme parlamentare. Pas deklaratave të kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla...

Aktualitet 13:32 - 11 Korrik, 2018

Ekstradimi i Nazer Seitajt/ Ministrja Gjonaj merret në pyetje

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka raportuar sot në Komisionin Parlamentar të Ligjeve, ku është marrë në pyetje nga deputetët. Një ndër pyetje ka qenë edhe...

Aktualitet 13:09 - 9 Korrik, 2018

68 gjyqtarë të korruptuar e të inkriminuar/ “KLD e llumit i mori në mbrojtje”

Sistemi gjyqësor shpesh është përshirë nga akuza për korrupsion por edhe paaftësi. Nuk kemi të bëjmë me perceptim por me një realitet të faktuar. Ish-Ministri i...

bie arta marku
Aktualitet 12:04 - 9 Korrik, 2018

LSI “i lidh duart” Arta Markut/ I kujton se është e Përkohshme

Deputeti i LSI-së Nasip Naço ka thënë se vota e tij do të jetë kundër ligjit për ndryshimet që kërkojnë qeveria t’i bëhet Shkollës së Magjistraturës....

Aktualitet 12:00 - 9 Korrik, 2018

KLD-ja e pazareve/ Fluks emërimesh nepotike në drejtësi

Opozita ka bojkotuar sot seancën parlamentare, kur pritej të miratohej Ligji për Magjustraturën. Në këto rrethan kreu i Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla, i bëri thirrje...

Aktualitet 11:45 - 9 Korrik, 2018

Deputeti i LSI-së “sulmon” Metën?/ Llumi ndodhet në KLD

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nasip Naço në një konferencë për mediat ka sulmuar Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Sipas Naços KLD kjo hallkë e...

Aktualitet 17:47 - 1 Korrik, 2018

Ekskluzive-Nga “distancimi” me Kryemadhin tek “krisja” PD-LSI/ Flet deputeti Nasip Naço

Mediet kanë raportuar herë pas here për një distancim të mundshëm të deputeti të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nasip Naço, nga forca në të cilën bën...

Aktualitet 13:55 - 1 Korrik, 2018

Deputetët e LSI nuk i binden Kryemadhit/ Kundërshtojnë Bashën

Zëra brenda PD-së, sjellja e disa deputetëve të LSI –së, kanë lënë të kuptohet se është krisur marrëdhënia PD-LSI. Mediat kanë raportur edhe për një ftohje...

Aktualitet 19:10 - 28 Qershor, 2018

Akuzat PD-PS për 5 miliardë lekët e sekuestruara/ Ja qëndrimi i LSI -së

Prej disa ditësh çështja më e nxehtë nga e cila po burojnë akuza e kundër akuza nga maxhoranca e opozita është ajo e kapjes së 3.4...

Aktualitet 20:49 - 27 Qershor, 2018

Braktisën Kryemadhin/ Zbulohet arsyeja e largimeve nga LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim kohët e fundit është përballur me një seri largimesh të këshilltarëve, gjithashtu edhe të deputetit, Ribert Bitri. Shpesh këto largime janë komentuar...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 19:13 - 27 Qershor, 2018

Opozita në kaos/ Deputeti i LSI –së “sulmon” ashpër Bashën

Prej disa kohësh, LSI dhe PD kanë shfaqur shenjat e një mosdakordësie në opozitë. Një ndër rastet më flagrante është qëndrimi i nënkryetarit të kësaj force...

Aktualitet 16:35 - 4 Qershor, 2018

Ndryshimet për KLD -në/ PS në dorë të LSI

Komisioni i Ligjeve është përfshirë nga debatet, gjatë mbledhjes së sotme. Kjo për arsye se Lëvizja Socialiste për Integrim ka dalë kundër ndryshimeve ligjore që i...

Aktualitet 10:47 - 30 Maj, 2018

LSI e përçarë/ Vasili sulmon Ramën dhe mediat

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një intervistë për Shijak TV, ka komentuar qëndrimet e disa deputetëve të LSI-së kundër...

Aktualitet 18:23 - 21 Maj, 2018

Fushata e llogaridhënies/ E moshuara shpërthen ndaj ish-ministrit të LSI

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me fushatën e llogaridhënies publike, këtë herë duke u ndalur në Gjirokastër. Qytetarët kanë vijuar edhe në këtë takim me ankesat...

Aktualitet 11:24 - 24 Prill, 2018

“Braktisi” Monika Kryemadhin/ Bëmat dhe pasuria e deputetit të LSI-së

Lëvizja Socialiste për Integrim po dobësohet nga dita në ditë. Shkërmoqja e saj ka nisur që në bazë me largimin e këshilltarëve për të vijuar më...

Aktualitet 11:28 - 11 Prill, 2018

Plas sherri tek “Ligjet”/ Alket Hysenin e lëshojnë nervat, i turret…

Deputeti socialist Alket Hyseni, është përplasur me deputetin e LSI-së, Nasip Naço, në Komisionin e Ligjeve. Ata kanë shkëmbyer replika të ashpra, ndërkohë që në Komision...

Aktualitet 15:44 - 25 Janar, 2018

KLP –KLGJ, paralajmërohet mazhoranca/ Tërhiquni pa iu dalë në skenë “telefona” të tjerë

Deputeti i LSI Nasip Naço i ka kërkuar mazhorancës që të tërhiqen nga votimi i kandidatëve të KLP dhe KLGJ. Naço ka kaluar në filtrin e...

Aktualitet 22:12 - 24 Tetor, 2017

Naço: Kërkesa e Prokurorisë për arrestimin e Tahirit, e rëndë

Ish-ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, deputet i LSI-së, thotë në “360 Gradë” në Ora News, se kërkesa e prokurorisë për arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir...

Aktualitet 09:38 - 18 Mars, 2017

ANALIZA/8 vite në pushtet të Ilir Metës (PADRINO), nga Berisha tek Rama

Elvi FUNDO Zgjedhjet janë në prag dhe palët po përplasen duke krijuar një krizë politike që gjithmonë shkon në favor të opozitës, dëmton forcën qeverisëse, por...

Aktualitet 13:25 - 7 Dhjetor, 2016

Analiza dhe faktet/Ja si i manipuloi Ilir Meta fituesit e Komitetit Drejtues

Lista e shpallur e Komitetit Kombëtar Drejtues të LSI është e falsifikuar. Votat janë numëruar keq, shumë keq dhe lista është ndryshuar në fund. Për të...