Connect with Us

All posts tagged "NASA"

Kuriozitete 21:20 - 30 Qershor, 2015

Video/ Objekti misterioz shfaqet në hapësirë, “NASA: Nuk e dimë çfarë është!

NASA ka publikuar një video dhe foto të një objekti misterioz, që lëviz me shpejtësi mbi Tokë pak pas mesnatës së shkuar. Pesë kamera të NASA...

Teknologji 09:02 - 25 Qershor, 2015

NASA përgatitet për Armagedon

Dërgohen raketa nukleare në kozmos për të shkatërruar asteroidët, të cilët mund të godasin Tokën Për të penguar shpërthimin e objekteve të panjohura, ekspertët vënë në...

Kuriozitete 23:46 - 13 Qershor, 2015

NASA: Bota nuk do të marrë fund në shtator

Ky është pretendimi radikal i një komuniteti online i teoricienëve biblikë që thonë se jeta siç e njohim ne do të çrrënjoset nga 22 deri më...

Kosova & Rajoni 10:05 - 9 Maj, 2015

Projekti “NatEv Explorer” i studentëve nga Kosova fitues i garës së NASA

Projekti i grupit të studentëve nga Kosova “NatEv Explorer” fitoi çmimin “People’s Choice Award” në kuadër të garës “NASA Space Apps Challenge”, me 68903 vota, ndërsa...

Uncategorized 22:21 - 15 Prill, 2015

NASA bën të ditur vitin se kur do të sfaqen alienët

‘Ne nuk jemi të vetëm në këtë univers dhe se ne do të takohemi me krijesa të panjohura më pare, brenda një apo dy dekadave’. Kjo ...

Kuriozitete 07:24 - 15 Prill, 2015

Video/ Kur mesazhi dërgohet në hapësirë

Në botën tonë të mbushur me plot informacione, mund të jetë e vështirë për të komunikuar me një pjesë tjetër të jetës në planet, me hapësirën....

Uncategorized 10:30 - 9 Prill, 2015

A jemi vetëm në Univers, provat pas 20-30 vjetësh

A jemi të vetëm në univers? Sipas Ellen Stofan, shkencëtarit që drejton operacionet e NASA-s, ka shumë gjasa që të mos jemi të vetëm. “Kemi të...

Aktualitet 08:43 - 9 Prill, 2015

Jeta jashtëtokësore, NASA: Për 20-30 vjet do të kemi fakte

Zbulimi i jetës jashtëtokësore, ndoshta ngjarja më emocionuese në historinë e njerëzimit, mund të kthehet në realitet të afërt edhe për banorët e tanishëm të planetit,...

Aktualitet 15:45 - 7 Prill, 2015

NASA fsheh një dokument tronditës: Afrohet planeti Nibiru, efekte fatale për tokën

Planeti Nibiru është duke ardhur drejt Tokës dhe mund të shkaktojë efekte fatale, paralajmëron një raport sekret i NASA-s. Sipas raportit thuhet se Toka është duke u...

Uncategorized 08:45 - 7 Prill, 2015

NASA fsheh një dokument tronditës: Afrohet planeti Nibiru, efekte fatale për tokën

Planeti Nibiru është duke ardhur drejt Tokës dhe mund të shkaktojë efekte fatale, paralajmëron një raport sekret i NASA-s. Sipas raportit thuhet se Toka është duke u...