Connect with Us

All posts tagged "nard ndoka"

habit ndoka
Politikë 16:49 - 23 Mars, 2020

“Burokracia ka bllokuar mekanizmin e shtetit”/ Ndoka qeveritarëve: Mbylluni në zyra jo në shtëpi

Kreu i PDK, Nard Ndoka thotë se burokracia ka bllokuar mekanizmin e shtetit. Sipas Ndokës, parlamenti i mbyllur, qeveria në “arrest shtëpie”, institucionet në karantinë nuk...

Politikë 20:38 - 22 Mars, 2020

Ndoka ironizon Ramën për masat ndaj koronavirusit/ I krahason me ato të Seulit dhe Izraelit

Kryetari i PDK-së Nard Ndoka, ka ironizuar masat e marra nga kryeministri Edi Rama për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit. Në një postim në...

habit ndoka
Lajme 16:14 - 21 Mars, 2020

“Koha për mend, jo për urdhëra lufte”/ Ndoka këshillon Ramën: Mos krijo panik e stres

Kreu i PDK, Nard Ndoka i ka bërë thirrje kryminitrit Edi Rama të mos krijojë oaik dhe stress tek njerëzit por të reagojë pozitivisht. Ndoka ka...

Opinione 09:18 - 29 Shkurt, 2020

Mitro Çela rrëfen “tmerrin” tek Liqeni/ Ndodhia e papritur, dhe biseda me Nard Ndokën

Nga Mitro Çela * GAY(?!) Në orën 20:00 nisa krosin. Në Parkun e Liqenit Artificial është hapur një rrugë – shteg për biçikleta. Në hyrje të...

Politikë 23:34 - 19 Shkurt, 2020

Ndoka zbulon çfarë diskutoi Meta me Bashën/ Porosia për aleatët

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka ka nxjerrë detaje rreth takimit të presidentit Ilir Meta dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Sipas tij, në takimin e Bashës...

Politikë 19:04 - 14 Shkurt, 2020

Ndoka paralajmëron Ramën/ “Po nuk ndaloi, do përballet me egërsinë e opozitës”

Kryetari i PDK-së Nard Ndoka deklaron se nuk mund të futet në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër, pasi pretendon se ky i fundit është objekt i...

Politikë 13:37 - 10 Shkurt, 2020

A ka opozitë përtej Bashës dhe Monës?!

Disa ditë më parë Dashamir Shehi, kreu i LZHK-së tha në një qendrim të tijin publik se opozita duhej zgjeruar më tej, pra duhej zgjeruar me...

habit ndoka
Politikë 16:10 - 24 Janar, 2020

“E kërkoi Rama opozitën apo opozita Ramën”/ Si përgjigjet Nard Ndoka për tryezën e zgjedhore

Kreu i PDK, Nard Ndoka ka folur lidhur më marrëveshjen e pozitës dhe opozitës për Reformën Zgjedhore. I pyetur nëse e kërkoi Rama opozitën apo opozita...

Politikë 22:24 - 16 Janar, 2020

Gjuzi kapet me Nard Ndokën/ “Më ke ardhur në zyrë për t’u bërë kryetar partie”

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, është përplasur me Nard Ndokën  mbrëjen e sotme në studion e “360 Gradë”. Gjuzi i ka kujtuar këtij të fundit...

habit ndoka
Politikë 21:29 - 8 Janar, 2020

Opozita në parlament/ Nard Ndoka: Deputetët, karta që i kontrollon Rama

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, i ftuar në studion e Report tv, ka folur mbi reformën zgjedhore e cila sipas tij, është taksative dhe duhet të përfundojë...

Politikë 16:52 - 8 Janar, 2020

 “Politikanë, b…lëpirës, vemje të kryetarëve të partive”/ Nard Ndoka nuk përmbahet më

Kreu i PDK –së Nard Ndoka, ka komentuar  diskutimet për sistemin zgjedhor. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Ndoka ka thënë se të flasësh...

Politikë 22:01 - 3 Janar, 2020

“Opozita luftë frontale”/ Ndoka: 2020-ta, vit pa Ramën kryeministër

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, njëkohësisht aleati i Lulzim Bashës, ka folur së fundmi për aksionin opozitar dhe sfidat e tyre për vitin 2020. Ndoka tha...

Politikë 19:38 - 5 Dhjetor, 2019

Nard Ndoka paralajmëron Ramën/ Opozita do të të tregojë vendin

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka shprehet se pas tërmetit kryeministri Edi Rama po përpiqet të shembë, miklojë e hipnotizojë këdo që i del përpara. Sipas...

habit ndoka
Politikë 21:23 - 30 Nentor, 2019

“Koha për t’u tundur të gjithë!”/ Ndoka qartëson pozicionin e opozitës, ‘këshillë’ Ramës

Kryetari i PDK-së Nard Ndoka ka reaguar pas thirrjes së ripërsëritur të Ramës ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha për uljen në bisedime. Përmes një shkrimi...

Politikë 14:02 - 12 Nentor, 2019

Ndoka sulmon ndërkombëtarët/ I bën thirrje Lleshajt dhe ambasadorëve: Zgjohuni, po shkelen qytetarët e varfër

Kryetari i PDK, Nard Ndoka i ka bërë thirrje ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe ambasadorëve të “zgjohen” dhe të reagojnë për situatën e tensionuar tek...

Politikë 17:03 - 5 Nentor, 2019

“Bashkëpunim me PD edhe në të ardhmen?”/ Rrëfehet Nard Ndoka

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, në një intervistë për Report Tv, i pyetur se nëse do të vijoi bashkëpunimin me Partinë Demokratike me të njëjtin...

Politikë 13:30 - 22 Tetor, 2019

“Rama t’i kishte dhënë një mundësi qytetarëve”/ Nard Ndoka zbulon axhendën e opozitës së bashkuar

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka shprehet se kryeministri Edi Rama duhet t’i kishte dhënë një mundësi qytetarëve në këtë situatë të krijuar duke e çuar...

Politikë 15:23 - 21 Tetor, 2019

“Zgjedhje të parakohshme ose do të jetë tepër vonë”/ Nard Ndoka mesazh për Ramën

“Vetëm zgjedhjet e parakohëshme e zgjidhin krizën”, kështu është shprehur në një postim në rrjetet sociale kreu i Partise Demokristiane, Nard Ndoka. Po ashtu, ndër të...

Politikë 20:11 - 9 Tetor, 2019

Nard Ndoka zbraz gojën/ “Kryeministria kap shtetin, i bën “m***n” standardeve..!”

Kryetari i Partisë Demokristjane, Nard Ndoka, ka reaguar përsa iu përket mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ndoka bën një krahasim...

Politikë 22:28 - 2 Tetor, 2019

“Shpatullat e saj të brishta se përballojnë dot”/ Nard Ndoka ironizon Rudina Hajdarin

“Rudina Hajdari është futur si e bija e Azem Hajdarit nuk përfaqëson opozitën.” Kështu u shpreh kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, i ftuar në “Repolitix” teksa...

Politikë 15:19 - 2 Tetor, 2019

Nard Ndoka ironizon Ramën/ Je tren rrangallë, fundi yt dihet

Kryeministri Edi Rama, ndërsa u pyet nga gazetarët në lidhje me kërkesën e kreut të PD-së, “për të hapur krahun”, është shprehur se “Është njëlloj si...

Politikë 21:54 - 24 Shtator, 2019

Ja pse Basha i ka “ngrirë” protestat/ Nard Ndoka nxjerr sekretin

Nga tryeza e emisionit “Real Story”, në “News 24” TV kryetari i PDK-së, ish deputeti Nard Ndoka, aleat i PD-së, ka nxjerrë sekretin lidhur me “ngrirjen”...

Politikë 22:16 - 18 Shtator, 2019

Rama apo Basha është problemi?/ Nard Ndoka “sfidon” opozitën

Ndërkohë që opozita jashtëparlamentare është shprehur kategorike kundër uljes në çfarëdo lloj tryeze diskutimi, për sa kohë Edi Rama është kryeministër, ishdeputeti Nard Ndoka, kryetar i...