Connect with Us

All posts tagged "nano"

“Është mëkatar i madh”/ Meta ‘thumba’ Nanos: Të merresh me kumar dhe të citosh Biblën nuk shkon
Politikë 10:52 - 8 Shkurt, 2021

“Është mëkatar i madh”/ Meta ‘thumba’ Nanos: Të merresh me kumar dhe të citosh Biblën nuk shkon

Presidenti Ilir Meta është pyetur sot lidhur me akuzat që hodhi ndaj tij, ish kryeministri Fatos Nano. Në një prononcim nga Korça, ku zhvillojë një takim...

Politikë 13:04 - 6 Shkurt, 2021

“Te Ilir Meta shikoj 7 mëkatet e Biblës”/ Presidenti për akuzat e Nanos: Zero!

Presidenti Ilir Meta është pyetur sot lidhur me akuzat që hodhi ndaj tij, ish kryeministri Fatos Nano. Meta nuk ka preferuar të komentoje deklaratat e Nanos....

"Bashkëpunimi me Berishën i çuditshëm"/ Fatos Nano: Flisnim në telefon"Bashkëpunimi me Berishën i çuditshëm"/ Fatos Nano: Flisnim në telefon
Politikë 12:39 - 5 Shkurt, 2021

“Fajin e ka Saliu”/ Berisha i përgjigjet me video Nanos

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas intervistës së Fatos Nanos mbrëmjen e djeshme në “Opinion”. Berisha ka publikuar një video të Nanos ku deklaronte se...

Politikë 12:26 - 5 Shkurt, 2021

“Modeli se si një udhëheqës nuk duhet të jetë”/ Kikia zbulon çfarë fshihet pas lëvdatave të Nanos ndaj Ramës

Gazetari Mentor Kikia ka komentuar intevistën e ish kryeministrit Fatos Nano mbrëmjen e djeshme në “Opinion”. Sipas Kikisë, Nano është modeli i një udhëheqësi që nuk...

“E gjeta trastën bosh”/ Nano tregon vështirësitë e tij si kryeministër
Politikë 22:14 - 4 Shkurt, 2021

“E gjeta trastën bosh”/ Nano tregon vështirësitë e tij si kryeministër

Ish kryeministri Fatos Nano, është pyetur sa e vështirë ishte për të, të ishte kryeministër në vitin 1931. Nano tha se e gjeti trastën bosh, dhe...

“Është një person konfliktual”/ Berisha i përgjigjet Nanos: Trego për takimin me Millosheviç në Kretë
Politikë 21:57 - 4 Shkurt, 2021

Nano kujton takimin e parë me Berishën/ Çfarë i tha lideri demokrat

Ish-kryeministri Fatos Nano ka kujtuar takimin e parë me Sali Berishën në vitet ’90 dhe çfarë i tha ai. Nano thotë se kuptoi që Berisha nuk...

Note/ Fatos Nano did not disappoint anyone
Politikë 21:44 - 4 Shkurt, 2021

“Ma morën në qafë motrën”/ Nano tregon historinë e pazakontë: U dashurua me një djalë…

Ish kryeministri Fatos Nano, i ftuar në “Opinion” është kthyer pas në kohë, në vitet  vitet e komunizmit, ku ka treguar dhe një histori të pazakontë...

“Procesi i shthurjes nisi në 2000”/ Milo: Rilindja nuk është e majtë, çfarë ndodhi pas largimit të Fatos Nanos
Politikë 14:00 - 17 Tetor, 2020

“Procesi i shthurjes nisi në 2000”/ Milo: Rilindja nuk është PS, çfarë ndodhi pas largimit të Fatos Nanos

Paska Milo ka bërë një analizë të Partisë Socialiste, për të cilën thotë se nuk përfaqëson më të majtën shqiptare. Në një analizë për Panorama, Milo...

Nano flet hapur/ Ja si dolën në skenën politike Meta dhe Majko
Politikë 13:03 - 10 Tetor, 2020

Po kërkon postin e kryeministrit?/ Meta kujton çfarë ndodhi me Fatos Nanon

Presidenti Ilir Meta është pyetur sot nga gazetarët nëse kërkon që të jetë ai kandidati për kryeministër dhe jo Lulzim Basha. Meta tha se ndihet i...

Nga koncesionet korruptive te aleancat me krimin/ Këshillat që mund ti japë Rama “trashëgimtarit” të tij në PS
Politikë 11:00 - 10 Tetor, 2020

Nga koncesionet korruptive, te aleancat me krimin/ Këshillat që mund ti japë Rama “trashëgimtarit” të tij në PS

Pasditen e djeshme u zhvillua Asambleja e Partisë Socialiste, ku ajo që ra në sy ishte një kryeministër që bën vetëm propagandë, që në gati tre...

“Procesi i shthurjes nisi në 2000”/ Milo: Rilindja nuk është e majtë, çfarë ndodhi pas largimit të Fatos Nanos
Politikë 18:41 - 9 Tetor, 2020

“A do të rikthehet Fatos Nano në PS?” Rama: Ai më këshillon…

Pas një fjalimi të gjatë në Asamblenë Kombëtare të PS, kryeministri Edi Rama ka dalë sërish para mediave. I pyetur nga gazetarët për një rikthim të...

Balla publikon foton e vjetër me Nanon dhe i uron ditëlindjen/ Udhëheqësi ynë historik!
Politikë 14:54 - 16 Shtator, 2020

Balla publikon foton e vjetër me Nanon dhe i uron ditëlindjen/ Udhëheqësi ynë historik!

Ish kryeministri dhe lideri i së majtës, Fatos Nano feston sot 68-vjetorin e lindjes. Pas kryeministrit Edi Rama,  e ka uruar edhe kreu i Grupit të...

Fatos Nano feston ditëlindjen/ Rama i shkruan gjerë e gjatë: E mbajte timonin e PS në përpjeta e tatëpjeta
Politikë 10:56 - 16 Shtator, 2020

Fatos Nano feston ditëlindjen/ Rama i shkruan gjerë e gjatë: E mbajte timonin e PS në përpjeta e tatëpjeta

Ish kryeministri i Shqipërisë dhe lideri historik i së majtës, Fatos Nano feston sot 68 vjetorin e lindjes. Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet...

“Njeri i ditur, burrë i paqtë”/ Rama sjell në vëmendje bisedat me Luan Hajdaragën, “acarimet” me Nanon e Metën
Politikë 10:59 - 30 Korrik, 2020

“Njeri i ditur, burrë i paqtë”/ Rama sjell në vëmendje bisedat me Luan Hajdaragën, “acarimet” me Nanon e Metën

Kryeministri Edi Rama ka sjellë në vëmendje sot, ish-ministrin Luan Hajdaraga, për të cilin thotë se ishtë një burrë i paqtë me humor dhe i tavolinës....

Skena politike shqiptare tre polare/ Opozita e përçarë si favor për Ramën
Politikë 13:20 - 24 Korrik, 2020

Skena politike shqiptare tre polare/ Opozita e përçarë si favor për Ramën

Pas vitit 2001, dhe drejt zgjedhjeve të 2003, por artikuluar fort edhe në vitin 2004, Sali Berisha në atë kohë kryetar i opozitës theksoi se skena...

PS-PD hap fushatën elektorale/ Munstafa Nano tregon diferencën mes Bashës dhe Ramës
Politikë 20:57 - 23 Korrik, 2020

Jo të gjitha kërkesat e PD mund të plotësohen/ Nano: Edhe opozita e parlamentit kërkon

Për gazetarin dhe analistin Mustafa Nano jo të gjitha kërkesat e Partisë Demokratike mund të plotësohen në Këshillin Politik. “Në zgjedhje opozita ka pasur kërkesa për...

English 10:17 - 22 Korrik, 2020

Edi Rama as an enemy of artists

“I brought it with uncut nails from Paris”, was the joke of former Prime Minister Fatos Nano many years ago, when he started a clash with...

Politikë 10:26 - 21 Korrik, 2020

Edi Rama si armik i artistëve

“E solla me thonj të paprerë nga Parisi”, ishte batuta e ish-kryeministrit Fatos Nanos shumë vite më parë kur filloi një përplasje e tij me Ilir...

Nga Mustafa Nano/ Kulti i Abas Aliut dhe ploja e bagëtive në malin e Tomorrit
Politikë 20:00 - 20 Korrik, 2020

“Hapja e PD propagandë”/ Mustafa Nano: Partinë nuk e hap dot ai që e mbylli

Analisti Mustafa Nano ka komentuar nismën e PD-së për hapjen e partisë, duke afruar edhe disa figura të vjetra në selinë blu. Për analistin kjo është...

Politikë 09:08 - 9 Maj, 2020

“Meta dhe Nano i hanin “kokat” njëri tjetrit”/ Kryemadhi tregon si e bënë Ramën kryeministër

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka treguar pikat e forta të kryeministrit Rama, që sipas saj, ai qëndron në pushtet dhe nuk rrëzohet...

Politikë 20:24 - 6 Mars, 2020

“Kërcënimi” për shpërndarjen e Parlamentit/ Nano tregon se pse do të “smbrapset” Meta

Analisti Mustafa Nano i ftuar në studion e lajmeve në TemA TV ka komentuar paralajmërimin e presidentit Meta për shpërndarjen e Parlamentit me 15 mars. Sipas Nanos,...

PS-PD nxjerrin skenarin për të shkërrmoqur LSI
Politikë 21:26 - 17 Janar, 2020

“Marrëveshje e re Rama-Basha”/ Nano: Kot lodhesh, zoti Rama! Jeni të marrë fund!

Moderatori Mustafa Nano në monologun e tij në emisionin e mbrëmjes së sotme  të “Provokacija” ka folur për një marrëveshje të re midis dy drejtuesve të...

“Mund të japë dorëheqjen”/ Mustafa Nano zbulon se çfarë fshihet pas sulmeve politike të Ilir Metës
Politikë 13:20 - 11 Janar, 2020

Mustafa Nano “i nxjerr bojën” Ramës/ Zbulon pse u dëbua mësuesi turk

Mustafa Nano në monologun e tij në “Provokacija” është ndalur te çështja e dëbimit të nësuesit turk, Harun Çelik nga Shqipëria. Mes të tjerash, Nano zbulon...