Connect with Us

All posts tagged "nam"

Aktualitet 21:25 - 3 Korrik, 2019

Foto- Bikinit që po bëjnë “namin”/ Njihuni me trendin më të ri dhe çmimin marramendës

Moda e bikineve këtë vit ka një shumllojshmëri ngjyrash dhe formash. Por ky dizajn i ri i ka lënë pa fjalë të gjithë. Kostumi është i...

Aktualitet 11:10 - 1 Qershor, 2019

166 vende të vizituara/Ky çift po bën “namin” në media me historinë e tyre

Jonathan dhe Megan Axworthy janë bërë një çift shumë i njohur në mediat e huaja. Ato kanë vizituar 166 vënde të botës bashkë me djalin e...

Kryesore Show Biz 14:10 - 17 Maj, 2019

Foto+18/Modelja shqiptare lë nam në festivalin e Kanës, ekspozon gjoksin në tapetin e kuq

Modelja kosovare, Heidi Lushtaku e cila vazhdon karrierën si modele në shtetin zvicerian, ka marrë pjesë në  Festivalin Ndërkombëtar të Filmit ne Kane por i ka ndodhur...

Kryesore Show Biz 12:25 - 12 Maj, 2019

Sherri që po bën namin në internet/Vlogeri i famshëm humb 1 milionë ndjekës

Interneti i është kundërvënë vlogerit të famshëm James Charles, i cili momentalisht ka humbur më shumë se 1 milion ndjekës. E gjitha nisi pasi vlogerja Tati...

Life Style 13:10 - 6 Maj, 2019

Miliarda dollarë fitime/Ky film po bën namin, thyen rekordin e “Titanic”

“Avengers: Endgame” u shfaq në kinema që ditën e dielë dhe ka fituar “cmimin” si filmi i dytë me fitimet me te medha në historinë e...

Fashion 13:25 - 29 Prill, 2019

Kombinimet që po bëjnë namin në Francë/Duhet t’i provoni patjetër

Në këtë artikull do iu njohim me disa nga kombinimet më fantastike që po bëjnë namin në Francë, të cilat janë aktualisht super në modë dhe...

Aktualitet 19:43 - 14 Prill, 2019

“Basha nuk bëhet kurrë lider”/ Spiropali: Lanë kokrrën e namit

Minsitrja e shtetit për Mardhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, në një video në rrjetet sociale ka komentuar oprotestën e zhvilluar ditën e djeshme nga opozita. Sipas...

Fashion 14:25 - 14 Prill, 2019

Foto/10 lloje kapelesh që po bëjnë namin në rrjetet sociale

Është koha e përshtatshme që të fillojmë të bëjmë blerjet e nevojshme për pushimet verore dhe kapelet që shihni më poshtë janë “must!” Në këtë artikull...

Fashion 12:10 - 29 Mars, 2019

I pëlqeni tatuazhet? Këto lloje po bëjnë namin në Instagram

Janë trendy i 2019-ës dhe ia vlen që t’i gdhendim në gishtërinjtë tanë! Shkronja, thënie, simbole…të gjitha janë kaq të bukura dhe kaq të gjetura. Ju...

Fashion 16:10 - 27 Mars, 2019

Foto/Ky është fustani që po bën “namin” në gjithë botën

Kemi parë kaq shumë trende fustanesh, sa jemi bërë lëmsh! Por është një në veçanti që duhet ta kemi të gjitha në sezonin e pranverës. Përgjithësisht...

Fashion 15:25 - 20 Mars, 2019

Vera e 2019/Bikinit që realisht do bëjnë namin në Instagram

Shumica prej nesh që ka Instagram me shumë gjasë është familjarizuar me idenë se çfarë shohim në Instagram në mënyrë direkte apo indirekte lidhet me modën....

Fashion 13:53 - 5 Mars, 2019

Ngjyra e flokëve që po bën namin në Instagram është thjesht e adhurueshme

Hyni në kategorinë e njerëzve që ndryshojnë ngjyrën e flokëve në mënyrë të vazhdueshme? Nëse po, ky artikull është për ju! Nëse ndiqni modën edhe kur...

Kryesore Show Biz 11:10 - 4 Mars, 2019

Gazetarja ja thotë në sy: “Ke namin që i merr burrat grave”/Ja përgjigjia e balerinës shqiptare

Ajo është një ndër balerinat më të njohur të “Teatrit të Operave dhe Baletit”. Po flasim për Isida Mollaymerin e cila ishte e ftuar këtë javë...

Kryesore Show Biz 11:26 - 29 Janar, 2019

Video/ Këngëtarja nga Saranda që po bën ‘namin’ në SHBA, shfaqet në NBC

Amanda Koçi me origjinë nga Saranda është personazhi më i fundit që po bën bujë në tregun muzikor amerikan me hitin e saj “Sweet but a...

Fashion 15:25 - 18 Dhjetor, 2018

Gati listën! 6 ngjyrat që do të bëjnë namin në modë gjatë vitit 2019

Nga çantat, këpucët tek fustanet ju kemi mësuar se cilat do të jenë trendet kryesore përgjatë 2019-ës. Tani është koha, për një leksion të mirë për...

Fashion 13:25 - 14 Dhjetor, 2018

Mos i hidhni: Ky trend që bëri namin në 2018-ën do të vazhdojë të jetë i preferuari i 2019-ës

Viti 2018 na riktheu modën e viteve të mëparshme që nga modelet e veshjeve me pika, me printe kafshësh e deri tek mëngët e fryra. Në...

Aktualitet 19:30 - 18 Nentor, 2018

Këto janë 6 ngjyrat e flokëve që do të bëjnë namin këtë dimër

Bjonde, të kuqe, të zeza apo me ombre, si duhet t’i bëjmë flokët këtë dimër? Njëra nga parukieret më të famshme të femrave më me stil...

Showbizz 16:00 - 27 Janar, 2017

Zhvishet ish banorja e Big Brother/ Po bën “namin” në Londër

Lisa Appleton e ka marrë famën pasi ka qenë pjesë e reality showt Big Brother në Britani, dhe po e shfrytëzon më së miri vëmendjen e...

Showbizz 15:00 - 18 Janar, 2017

Zhvishet prezantuesja/ Ja ylli britanik që po bën namin në Instagram

Një selfie e saja e shkrepur para pasqyrës me bikini të bardha e tregonte super seksi. Bukuroshja prezantuese e televizioneve britanike Laurren Googer, e cila sapo...

Showbizz 21:00 - 15 Janar, 2017

Fotot/ Sonia Ben Ammar po bën namin në pasarela

Ajo po shfaqet si imazhi i ri i Dolce & Gabbana-s ndërsa është vlerësuar për hijeshinë dhe klasin e saj. Bukuroshja Sonia Ben Ammar ka pozuar...

Showbizz 11:01 - 11 Janar, 2017

Ja ylli 18 vjecar që po bën namin në Hollivud

Ka luajtur rolin e saj të fundit kinematografik pranë emrave më në zë të momentit duke interpretuar krah Ben Affleck, në dramën Live By Night. Edhe...

Showbizz 21:00 - 27 Shkurt, 2015

“50 hijet e Grey-t” bën namin në kinematë botërore

Ngjarje nga më të ndryshmet kanë ndodhur gjatë projektimit të filmit “50 hijet e Greit”. Më tepër se për filmin me “sfond të kuq”, këto ngjarje...