Connect with Us

All posts tagged "Najada Çomo"

Najada Çomo përlotet në emision/ Tregon momentet e vështira në Spitalin Infektiv
Shëndeti 21:45 - 6 Korrik, 2020

Najada Çomo përlotet në emision/ Tregon momentet e vështira në Spitalin Infektiv

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo, e ftuar mbrëmjen e sotme në emisonin “Open” ku ka folur për situatën nga Covid-19, ka treguar dhe momentet e...

Najada Çomo përlotet në emision/ Tregon momentet e vështira në Spitalin Infektiv
Shëndeti 15:09 - 29 Qershor, 2020

Shtimi i rasteve me COVID-19/ Najada Çomo: Kujdes virusi ka nisur të përzgjedhë…

Shefja e Infektivit Najada Çomo ka bërë apel për ruajtjen e distancave sociale, në një kohë kur vendi po përballet me rritjen e frikshme të numrave...

Shëndeti 17:03 - 17 Qershor, 2020

Mjekimi i sugjeruar nga Universiteti i Oxfordit/ Çomo: Po përdoret te disa pacientë

Ditën e sotme bëri bujë lajmi se Universiteti i Oxfordit ka gjetur mjekimin e parë që përmirëson mbijetesën e pacientëve të infektuar me koronavirus. Studiuesit britanikë...

Najada Çomo përlotet në emision/ Tregon momentet e vështira në Spitalin Infektiv
Shëndeti 19:51 - 9 Qershor, 2020

“Në terapi intensive ka edhe mosha të reja”/ Çomo: Duhet tërhequr vëmendja e popullatës

Shefja e Shërbimit Infektiv në QSUT, Najada Çomo ka folur për shifrat rekord të të infektuarve që u raportuan nga Ministria e Shëndetësisë ditën e sotme....

Shëndeti 15:14 - 26 Maj, 2020

Dy vdekje brenda pak ditësh/ Najada Çomo: Graviteti i sëmundjes vazhdon

Shefja e Shërbimit Infektiv në QSUT, Najada Çomo thotë se fakti që ka pasur dy vdekje brenda pak ditësh tregon që graviteit i sëmundjes vazhdon. Sipas...

“Vatrat në QSUT janë izoluar”/ Paralajmëron mjeku: Kujdes, virusi qëndron edhe në ujë 
Shëndeti 09:40 - 7 Maj, 2020

“Pamja e saj ju tregon që lufta ndaj Covid-19 vazhdon”/ Najada Çomo publikon foton prekëse nga Infektivi  

Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, ka publikuar një foto e cila tregon se “lufta” me Covid-19 vijon ende. Në një postim në rrjetet sociale, ajo...

Opinione 13:47 - 1 Maj, 2020

Nga Bledi Mane/ Doktoreshë Najada Çomo më fal!

1.Sa vjet ke që e njeh vdekjen? Je takuar me të qindra herë në pavijon. Ke debatuar me të në dhomën e pacientit, e ke sulmuar...

Shëndeti 13:31 - 11 Prill, 2020

“Lufta nuk ka mbaruar, respektoni masat”/ Najada Çomo apel të fortë qytetarëve 

Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo i ka drejtuar një apel të fortë qytetarëve, që të respektojnë masat e distancimit social, pasi sikurse e theksoi aajo...

Shëndeti 22:09 - 29 Mars, 2020

“Nuk e dini së ç’luftë bëhet tek Infektivi”/ Najada Çomo i bën thirrjen e fortë qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë një video të shefes së Spitalit Infektiv në QSUT, Najada Çomo, e cila i bën sërish thirrje shqiptarëve, sidomos...

Sociale 15:08 - 20 Mars, 2020

Video-“Lufta është hapur”/ Mesazh i fortë nga “vija e zjarrit” tek Infektivi

Bluzat e bardha dhe specialistë të shëndetit publik vijonë të përcjellin mesazhe sensibilizimi tek qytetarët, në lidhje me situatën e Covid-19. Kryeministri Edi Rama ka publikuar...

Sociale 10:44 - 25 Shkurt, 2020

Sa na është afruar koronavirusi?/ Shefja e Shërbimit Infektiv në QSUT qetëson qytetarët

Një një situatë ku Italia është e prekur nga koronavirusi dhe deri më tani 7 persona kanë humbur jetën, shefja e Shërbimit Infektiv në QSUT, Najada...