Connect with Us

All posts tagged "naftetaret"

Qeveria miraton pagën për naftëtarët e Ballshit/ Kriteret dhe dokumentacioni si të aplikoni
Sociale 19:46 - 18 Nentor, 2020

Qeveria miraton pagën për naftëtarët e Ballshit/ Kriteret dhe dokumentacioni si të aplikoni

Në mbledhjen e sotme, qeveria ka miratuar vendimin për dhënien e pagës 40 mijë lekë për naftëtarët në Ballsh, pas arritjes së marrëveshjes disa ditë më...

Marrëveshja e qeverisë me naftëtarët/ Alibeaj: Rama tallet me bukën e shqiptarëve
Aktualitet 12:06 - 10 Nentor, 2020

Marrëveshja e qeverisë me naftëtarët/ Alibeaj: Rama tallet me bukën e shqiptarëve

Ish deputeti i Partisë Dëemokrartike Enkelejd Alibeaj reagon pas marrëveshjes së arritur mes qeverisë dhe naftëtarëve, ku këta të fundit do të marrin mbështetje financiare. Teksa...

Djali i Kryeministrit Rama infektohet me Covid
Politikë 21:52 - 9 Nentor, 2020

Greva e naftëtarëve/ Si i gënjeu sërish Rama për t’u marrë votën

Nënkryetari i PD-së Edmond Spaho, ka reaguar menjëherë pas takimit të kryeministrit Rama me naftëtarët. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se Rama i...

“ Gënjeshtari ngelet gënjeshtar”/ Baçi-naftëtareve: Mos i besoni Ramës
Aktualitet 11:47 - 9 Nentor, 2020

“ Gënjeshtari ngelet gënjeshtar”/ Baçi-naftëtareve: Mos i besoni Ramës

Kreu i PD në Fier, Luan Baçi e ka akuzuar Edi Ramën për takimin e sotëm me naftëtaret duke e cilësuar si gënjeshtar. Baçi thotë se...

Rama shkon sot në Ballsh/ Naftëtaret: Sot nis një epokë e re për ne
Aktualitet 11:26 - 9 Nentor, 2020

Rama shkon në Ballsh/ Naftëtaret: Sot nis një epokë e re për ne

Pasi qëndruan për 26 ditë me radhë në grevë urie, naftëtaret e Ballshit pohuan se sot nis një epokë e re për ta, për bukën e...

Dita e 25-të e grevës së urisë/ Gratë naftëtare: Gati të dialogojmë me kryeministrin
Aktualitet 11:12 - 8 Nentor, 2020

Dita e 25-të e grevës së urisë/ Gratë naftëtare: Gati të dialogojmë me kryeministrin

Ka hyrë në ditën e 25 greva e urisë së naftëtareve të Rafinerisë së Ballshit. Protestuesit kanë deklaruar njëzëri se nuk tërhiqen, ndërsa i kanë bërë...

“Zgjidhja e vetme është shpërndarja e Parlamentit”/ Meta thirrje Ramës: Dialogo me naftëtaret e Ballshit
Aktualitet 15:22 - 6 Nentor, 2020

“Zgjidhja e vetme është shpërndarja e Parlamentit”/ Meta thirrje Ramës: Dialogo me naftëtaret e Ballshit

Presidenti Ilir Meta i bëri thirrje qeverisë që të ulet në dialog me gratë naftëtare të Ballshit, të cilat kanë dalë në grevë prej disa ditësh....

Çfarë i paturpi!!/ Vasili demaskon Ramën: Shihni fotot e rrangallës kur bënte grevë urie dhe presion
Politikë 17:36 - 28 Tetor, 2020

Çfarë i paturpi!!/ Vasili demaskon Ramën: Shihni fotot e rrangallës kur bënte grevë urie dhe presion

Ish-kreu i LSI, Petrti Vasili, ka reaguar lidhur me qëndrimin e kryeministrit Rama ndaj naftëtarëve, të cilëve iu kërkoi të lënë grevën, në mënyrë që të...

Naftëtarët e Ballshit/ Teliti tregon situatën e vështirë: ja çfarë më tha farmacistja
Politikë 22:49 - 27 Tetor, 2020

Naftëtarët e Ballshit/ Teliti tregon situatën e vështirë: ja çfarë më tha farmacistja

Këshilltari për Ekonominë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti, është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Tempora” ka kërkuar nga qeveria që të zgjidhin situatën e...

Greva e naftëtareve/ Meta bën thirrjen urgjente: Do ketë pasoja
Politikë 12:51 - 26 Tetor, 2020

Greva e naftëtareve/ Meta bën thirrjen urgjente: Do ketë pasoja

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot, në lidhje me greven e naftëtareve në Ballsh. Në komunikimin e përjavshëm për mediat, Meta kërkoi që institucionet të dialogojnë...

Politikë 13:16 - 25 Tetor, 2020

“Do ta ndez Parlamentin”/ Gjuzi bën të fortin: Le të ma ngjisin Covidin mua

Deputeti i listës së Lulzim Bashës, Kujtim Gjuzi është takuar sot me një pjesë të naftëtarëve në Ballsh. Ai u zotua qe ‘do ndezë’ parlamentin, për...

Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës/ Situata e papranueshme, sigurojuni pagat e prapambetura naftëtarëve
Politikë 19:51 - 24 Tetor, 2020

Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës/ Situata e papranueshme, sigurojuni pagat e prapambetura naftëtarëve

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Ata këkrojn nga kryeministrit që të...

“Gratë nuk lihen pa bukën e fëmijëve”/ Ish-deputetja thirrje Ramës: Paguaji, pastaj ik
Politikë 11:49 - 23 Tetor, 2020

“Gratë nuk lihen pa bukën e fëmijëve”/ Ish-deputetja thirrje Ramës: Paguaji, pastaj ik

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka reaguar në lidhje me grevën e urisë së naftëtarëve të Ballshit. Në një postim në rrjetet sociale, Çupi tha...

Rama i përgjigjet Bashës/ Hiq dorë nga dezinformimet
Politikë 10:21 - 23 Tetor, 2020

“Ndalni grevën”/ Rama iu përgjigjet grave naftëtare: Do vij unë vetë tek ju menjëherë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas kërkesës së grave naftëtare në Ballsh, të cilat kërkuan një zgjidhje, ndërkohë që gjendja e tyre shëndetësore vijon të përkeqësohet....

Lejimi i vetëflijimit të grave ballshiote është krim kundër njerëzimit
Aktualitet 13:13 - 22 Tetor, 2020

Lejimi i vetëflijimit të grave ballshiote është krim kundër njerëzimit

Nga Azgan Haklaj  Letër e hapur për Ambasadoren e SHBA- së Yuri Kim E nderuar znj Ambasadore! Prej një jave dhjetëra gra, nëna dhe motra të...

Qeveria nuk mund të fshihet më si struci/ PAA akuza Ramës: Keni gënjyer në ҫdo prag zgjedhje
Politikë 10:37 - 22 Tetor, 2020

Qeveria nuk mund të fshihet më si struci/ PAA akuza Ramës: Keni gënjyer në ҫdo prag zgjedhje

Partia Agrare Ambientaliste ka reaguar në lidhje me protestën e naftëtarëve të Ballshit, ndërsa thekson se Rama i ka shërbyer oligarkëve. Në një deklaratë për mediat,...

Përkeqësohet gjendja në grevën e Ballshit/ Naftëtarja: Mendonim mbrëmë si do vetëflijohemi
Aktualitet 10:19 - 22 Tetor, 2020

Tetë ditë në grevë urie/ Gratë naftëtare nuk tërhiqen, përgjigja për Ramën

Gratë naftëtare në Ballsh, kanë hyrë sot në ditën e tetë të grevës së urisë. Por, pavarësisht rëndimit të gjendjes së tyre shëndetësore, ato duken të...

Politikë 16:44 - 19 Tetor, 2020

“U bën karshillëk grave që sakrifikojnë shëndetin e tyre”/ Vasili ‘shpërthen’ keq ndaj Ramës

Zv. kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili thotë se, drejtësia duhet të ndërhyjë për të zgjidhur çështjen e naftëtarëve të Ballshit. Z. Vasili theksoi...

Fati i uzinës në Ballsh/ Ish-deputeti zbulon skenarin që po përgatitet
Politikë 18:21 - 14 Tetor, 2020

Fati i uzinës në Ballsh/ Ish-deputeti zbulon skenarin që po përgatitet

Naftëtarët e uzinës së përpunimit të Ballshit vijojnë rezistencën duke kërkuar pagat e prapambetura dhe rinisjen nga puna të kësaj rafinerie. Prej 17 ditësh një pjesë...

Bravo naftëtarëve, edhe minatorët duhet të reagojnë
Opinione 17:38 - 14 Tetor, 2020

Bravo naftëtarëve, edhe minatorët duhet të reagojnë!

Nga Tritan Shehu Memaliaj, nje qytet qe ka egzistuar me minierat e qymyrit duke arritur ne 2800 minatore ne vitet 80-te, tashti eshte i zhytur ne...

Aktualitet 10:13 - 14 Tetor, 2020

Përplasje mes naftëtarëve dhe policisë/ Shpërthejnë portën, hyjnë me forcë në uzinë

Naftëtarët e Ballshit vijojnë protestën, ndërsa mëngjesin e sotëm kanë shpërthyer portën kryesore, duke hyrë me forcë në uzinë. Protestuesit janë përplasur me forcat e policisë,...

Qeveria miraton pagën për naftëtarët e Ballshit/ Kriteret dhe dokumentacioni si të aplikoni
Sociale 17:36 - 13 Tetor, 2020

Avokati tregon dy mënyrat se si zgjidhet shqetësimi i naftëtarëve në Ballsh

Protesta e naftëtarëve të Ballshit vijon të mos trajtohet seriozisht, dhe kjo faktohet nga greva e tyre, e cila vijon prej 16 ditësh. Avokati Adriatik Lapaj...

Naftëtarët e Ballshit në protest/ Marshojnë drejt Bashkisë
Kronika 09:50 - 12 Tetor, 2020

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Marshojnë drejt Bashkisë

Naftëtarët e Ballshit kanë dalë ditën e sotme në protestë, në mbështetje të kolegëve të tyre, të cilët prej 15 ditësh ndodhen në grevë urie. Mësohet...