Connect with Us

All posts tagged "naftetare"

Politikë 17:19 - 7 Maj, 2020

“800 punëtorë të papaguar”/ Alibeaj: Naftëtarët e Ballshit janë goditur nga dy të këqija

Ish deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj është ndalur tek problemi naftëtarëve të Ballshit të cilët shprehen se janë braktisur nga qeveria Sipas Alibeajt, naftëtarët e rafinerisë...

Lajme 10:25 - 26 Shkurt, 2020

Dita e dhjetë e grevës së urisë/ Naftëtarët do i drejtohen ambasadave

Futet në ditën e dhjetë e greva e urisë së naftëtarëve të Ballshit. Grevistët vazhdojnë të refuzojnë shërbimi shëndetësor edhe pse njëri prej tyre ka pasur...

Politikë 16:52 - 25 Shkurt, 2020

Hajdari takon nga afër naftëtarët e Ballshit/ Ultimatum qeverisë: Jepini urgjentisht pagat!

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari ka takuar sot naftëtarët e Ballshit të cilët prej ditësh kanë hyrë në grevë urie pasi nuk janë paguar për disa...

Lajme 11:05 - 25 Shkurt, 2020

Naftëtarët e Ballshit refuzojnë pagën e një muaji/ Një grevist përfundon në spital

Vijon greva në ditën e nëntë të saj, ku naftëtarët vijojnë të mbajnë shiritin e zi në shenjë nderimi për kolegun e tyre të ndjerë, Artan...

Lajme 11:11 - 19 Shkurt, 2020

“O lekët, ose do të ketë viktima”/ Naftëtarët hyjnë në ditën e tretë të grevës së urisë

Naftëtarët e Ballshit janë futur në ditën e tretë të grevës së urisë dhe ndërkohë kanë nisur komplikacionet e para shëndetësore. Naftëtarët shprehen të bindur se...

Lajme 10:30 - 18 Shkurt, 2020

Dita e dytë e grevës së naftëtarëve/ Na pinë gjakun dhe po na hedhin në rrugë

Vazhdon greva e urisë së naftëtarëve të Ballshit, të cilët thonë se nuk kanë marrë 24 paga në total. Kjo është dita e dytë e grevës...