Connect with Us

All posts tagged "myslim murrizi"

“Nuk kam votuar prej 1992-shit”/ Dashnor Diko “i futet politikës”, tregon kë mbështet në zgjedhje
Politikë 19:24 - 24 Janar, 2021

“Nuk kam votuar prej 1992-shit”/ Dashnor Diko “i futet politikës”, tregon kë mbështet në zgjedhje

Këngëtari i njohur Dashnor Diko, ka rrëfyer sot se që prej marsit të vitit 1992 nuk ka votuar në asnjë zgjedhje. Mirëpo duket se këtë vit...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Murrizi prezanton kandidatin e Durrësit
Politikë 14:51 - 20 Janar, 2021

Zgjedhjet e 25 prillit/ Murrizi prezanton kandidatin e Durrësit

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do ta gjejnë vendin tonë me parti të reja, të cilat kanë pretenduar se do të kenë kandidatët e saj në...

OFL, shtyhet pa afat e shqyrtimit të formularëve nga SPAK dhe GJKKO
Aktualitet 17:25 - 19 Janar, 2021

OFL, shtyhet pa afat shqyrtimi i formularëve nga SPAK dhe GJKKO

Me vetëm një votë kundër Komisioni Parlamentar i Sigurisë i ka dhënë dritën jeshile propozimit të Ministrisë së Brendshme për shtyrjen e pafat të shqyrtimit nga...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Murrizi prezanton kandidatin e Durrësit
Politikë 16:54 - 19 Janar, 2021

U mbajt “Top Secret” nga qeveria/ Murrizi zbulon marrëveshjen e arritur me Pfizer

Kryetari i Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, ka zbuluar detajet e marrëveshjes sekrete që qeveria shqiptare ka nënshkruar me Pfizer. Murrizi shprehet se pas vëzhgimit...

Basha thumbon Patozin, Topallin dhe Murrizin/ Veprat e tyre flasin më shumë se fjalët
Politikë 23:00 - 14 Janar, 2021

Basha thumbon Patozin, Topallin dhe Murrizin/ Veprat e tyre flasin më shumë se fjalët

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, është pyetur mbrëmjen e sotme nëse do ta kërkojë votën e Jozefina Topallit, Astrit Patozit dhe Myslim Murrizit. Basha tha se...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Murrizi prezanton kandidatin e Durrësit
Politikë 22:44 - 29 Dhjetor, 2020

Çoi në Kushtetuese mënyrën si ndahen mandatet/ Murrizi: Kjo gjykatë, më politike se e para

Kërkesa e dorëzuar ditën e sotme në Gjykatën Kushtetuese për shpërndarjen e mandateve, për Myslim Murrizin është një kërkesë që largon herësin dhe hap 100 %...

Myslim Murrizi zbarkon në Astir/ I rrëmben Klevis Balliut banorët e Unazës së Re
Politikë 22:09 - 22 Dhjetor, 2020

Myslim Murrizi zbarkon në Astir/ I rrëmben Klevis Balliut banorët e Unazës së Re

Deputeti Myslim Murrizi, ka shkuar mbrëmjen e sotme në zonën e Unazës së Re, ku ka takuar disa banorë dhe ka diskutuar për situatën aktuale në...

Maliqi le të hapur bashkëpunimin me Topallin dhe Murrizin/ Nuk përjashton as PS: Kurrë mos thuaj kurrë
Politikë 19:39 - 17 Dhjetor, 2020

Maliqi le të hapur bashkëpunimin me Topallin dhe Murrizin/ Nuk përjashton as PS: Kurrë mos thuaj kurrë

Deputeti Lefter Maliqi ka folur për krahun politik që do të mbajë në zgjedhjet paralamentare të 25 prillit. Maliqi tha se janari do ta gjejë me...

“Kush na e vodhi këtë datë?”/ Murrizi kujton 8 dhjetorin 1990: Lindja e PD i hapi rrugë pluralizmit
Politikë 12:51 - 8 Dhjetor, 2020

“Kush na e vodhi këtë datë?”/ Murrizi kujton 8 dhjetorin 1990: Lindja e PD i hapi rrugë pluralizmit

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi me anë të një postimi në rrjetin social ka kujtuar 30 vjetorin e Lëvizjes Studentore. Murrizi u shpreh se në 8...

“Do shkoj tek shtëpia e shoqes”/ Zhduken dy vajza të mitura, këto sende kanë marrë me vete
Aktualitet 17:07 - 3 Dhjetor, 2020

“Ndaloni sulmet, mos përbaltni punën tonë”/ Policia e Shtetit reagon pas akuzave në Kuvend

Pas akuzave të disa deputetëve në Kuvend, ndërsa më të ashprat i artikuloi Myslim Murrizi, kundër ndryshimeve në ligjin për Policinë e Shtetit, por edhe vetë...

“Avash avash deputete se je në ditët e para”/ Murrizi i nxjerr sekretin deputetes së PS
Aktualitet 11:39 - 2 Dhjetor, 2020

“Avash avash deputete se je në ditët e para”/ Murrizi i nxjerr sekretin deputetes së PS

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi gjatë një dikutimi nnë Komisionin e Sigurisë i ka nxjerr një “sekret” kryetares së këtij Komisioni Ermonela Felaj. Teksa po diskutohej...

Nga Astrit Patozi/ Ndryshimi do të vijë nga ata që nuk zgjedhin mëshirën e pushtetit
Politikë 17:34 - 1 Dhjetor, 2020

“Rama është më i djathtë se Basha”/ Patozi tregon me kë ka kontaktuar për të bashkëpunuar

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi tha se ka qenë në kontakt me komponentë të tjerë të politikës për të bashkëpunuar në zgjedhjet e ardhshme të...

Meta kujton 8 dhjetorin/ Koha për restart, nuk kemi rrugë tjetër
Politikë 13:57 - 1 Dhjetor, 2020

Komisioni i Sigurisë rrëzon dekretin e Metës për Policinë e Shtetit

Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për ligjin e “Policisë së Shtetit”. Mësohet se pro dekretit të Metës ka votuar deputeti Myslim...

Një vit nga tërmetit tragjik/ Mirrizi: Me 420 milionë euro do ishin strehuar 14 mijë familje
Politikë 11:56 - 26 Nentor, 2020

Një vit nga tërmeti tragjik/ Murrizi: Me 420 milionë euro do ishin strehuar 14 mijë familje

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi ka folur në Kuvend për procesin e Rindërtimit teksa sot shënohet 1-vjetori i tërmetit të 26 nëntorit të 2019. Murrizi thotë...

Një vit nga tërmetit tragjik/ Mirrizi: Me 420 milionë euro do ishin strehuar 14 mijë familje
Politikë 20:03 - 16 Nentor, 2020

Video-Sekretari i Bashës zv.ministër i Ramës/ Murrizi zbulon “lojën” politike: Këta bëjnë atë që s’thuhet

Deputeti Myslim Murrizi, ka mbajtur një fjalim të fortë ditën e sotme në Parlament, ku foli për lojën politike të partive kryesore në vend, duke marrë...

Shkërmoqja e LSI/ Murrizi i qan hallin Kryemadhit: Ish ministrat po ftohen në sofrën e partisë së virgjër
Aktualitet 11:35 - 16 Nentor, 2020

Murrizi shpërthen në Kuvend/ PD ka shpallur armik Rusmajlin, PS punëson Kadinë

Deputeti Myslim Murrizi u shpreh se amendamenti për partitë politike ka mbetur i pazgjidhur, ndërsa theksoi se këta gjithë ditën zihen gjithë natën bëjnë atë që...

Reforma Zgjedhore/ Duma tregon gabimin e Ramës: Ndërkombëtarët po i vendosin "llampë të kuqe"
Politikë 22:35 - 6 Nentor, 2020

Grida Duma bën gafat e pafalshme/ Gënjen shqiptarët live në emision

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma është pyetur mbrëmjen e sotme për mendimin e saj lidhur me krijimin e partive të reja nga demokratët e zhgënjyer...

Polic ke qenë , polic do mbetesh/ Gazetari “dush të ftohtë” Lleshajt
Politikë 17:40 - 30 Tetor, 2020

E “kryqëzuan” për deklaratën skandaloze/ Lleshaj detyrohet të kërkojë falje: Jam keqkuptuar

Pas deklaratës skandaloze që bëri bujë në media për policinë, ka ardhur reagimi i ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Ministri i Ramës ka kërkuar ndjesë për...

Endri Fuga si kryeredaktor i RD-së
English 16:51 - 29 Tetor, 2020

Endri Fuga as editor of the “Rilindja Demokratike” newspaper

Unfortunately, the newspaper that broke the bars and tore down the walls of the communist dictatorship, took two days ago the form of the media, if...

Politikë 21:31 - 28 Tetor, 2020

Lançoi sot lëvizjen e re/ Berisha krah Topallit: Thelbi i lirisë është zgjedhja

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar lidhur me lançimin e “Lëvizjes për Ndryshim” nga Jozefina Topalli dhe për krijimin e disa partive të reja nga të djathtët....

Politikë 09:29 - 28 Tetor, 2020

Myslymi dhe Jozefina janë PD-ja që po kthehet të përmbysë Ramën

Sot gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, Rilindja Demokratike hapi zyrtarisht fushatën kundër ish- Partisë Demokratike. Për Republiken e Re kanë pak rëndësi tekstet e artikujve të...

Skandali me sanitaren e spitalit/ Murrizi kap “mat” Ramën
Politikë 23:15 - 26 Tetor, 2020

Murrizi habit me deklaratën/ Kam dashur ta vras Rexhep Mejdanin, me Nanon më ndante plumbi

Deputeti Myslim Murrizi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa foli për vrasjen e ish-dhjetoristit Azem Hajdari. Murrizi tha se ka dashur të...

Degjeneron debati mes Murrizit dhe Gjekmarkajt/ S’ka bir kur*e që më akuzon mua si spiun, të marr një million euro...
Politikë 22:25 - 26 Tetor, 2020

Degjeneron debati Murrizi-Gjekmarkaj/ S’ka bir kur*e që më akuzon mua si spiun, të marr një milion euro…

Deputeti Myslim Murrizi ka debatuar ashpër me analistin Agron Gjekmarkaj, lidhur me krijimin e disa partive politike nga radhët e demokratëve. Gjekmarkaj këmbënguli të dinte se...