Connect with Us

All posts tagged "mustafa"

Kosova & Rajoni 18:27 - 7 Janar, 2020

Kosova ende pa qeveri/ Kurti dhe Mustafa nuk bien dakort

Ka përfunduar takimi mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Dy liderët u takuan rreth orës 15 në ambientet e...

Kosova & Rajoni 14:33 - 30 Dhjetor, 2019

Situata në Kosovë/ SHBA vihet në lëvizje

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se po vihen në lëvizje pas situatës së krijuar në Kosovë. Kështu mësohet se ambasadori i SHBA në Kosovë, Philip...

Politikë 11:29 - 30 Dhjetor, 2019

“Ngërçi” politik në Kosovë/ Meta apel Kurtit e Mustafës: Të vendosin sa më parë për krijimin e institucioneve qeverisëse

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur së fundmi për një sërë çështjesh të rëndësishme në Shqipëri, por edhe në Kosovë. Lidhur me tërmetin tragjik të...

Kosova & Rajoni 08:46 - 26 Dhjetor, 2019

Dështimi i planit për krijimin e qeverisë së re/ Mblidhet sot parlamenti i Kosovës

Parlamenti i Kosovës i dalë nga zgjedhjet e parakohshme parlamamentare të 6 tetorit mblidhet sot pasdite. Por mbledhja e gjen atë pa një marrëveshje për ngritjen...

Kosova & Rajoni 20:11 - 14 Dhjetor, 2019

Qeveria Kurti – Mustafa/ Dështojnë sërish bisedimet për marrëveshje

Pas disa orësh bisedimi, duket se kryetari i Vetëvendosjes dhe kryetari i LDK nuk arritën as gjatë takimit të sotëm një marrëveshje për Qeverinë e Kosovës....

Politikë 09:06 - 5 Dhjetor, 2019

Ndihma pas tërmetit/ Meta falenderon Albin Kurtin dhe Isa Mustafen

Presidenti Ilir Meta i ka shrehur falenderime kreut të Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti dhe Kryetarit tëe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa për ndihmën dhe solidaritetin...

Politikë 19:25 - 10 Nentor, 2019

Isa Mustafa i kundërpërgjigjet Ramës/ Nuk ta uroj ta provosh Jugosllavinë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në Ohër për krijimin e Shengenit Ballkanik. Mustafa thotë se s’dëshiron ta shohë...

Aktualitet 13:31 - 2 Nentor, 2018

Debati për kufijtë dhe liberalizmi i vizave/ Merkel i shkruan Mustafës: Brengosje e madhe

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka dërguar kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ku ndër të tjera shkruan:  “Edhe nga këndvështrimi im është shumë...

Kosova & Rajoni 13:37 - 23 Janar, 2017

Rebelohet Haradinaj: Thaçi e Mustafa, kukulla në raport me Serbinë

Ramush Haradinaj, ka hedhur akuza mbi presidentin dhe kryeministrin e Kosovës, pas vendimit që të shkojnë në takimin e radhës me homologët nga Serbia. “Përcaktimi i...

Aktualitet 21:56 - 22 Janar, 2017

“Shkrijnë” akujt Kosovë-Serbi/Mustafa-Vuçiç thirren në takim urgjent nga BE

Akujt mes Serbisë dhe Kosovës pritet të shkrijnë sërish! Pas një tensioni të gjerë të ditëve të fundit, ditën e martë pritet një takim i nivelit...

Aktualitet 16:07 - 17 Dhjetor, 2016

“Qeveria Mustafa më jotransparentja që ka pasur Kosova”

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës sot ka mbajtur një konferencë për medie ku u shpalos Raporti e Lirisë së mediave dhe sigurisë së gazetarëve,”Treguesit e Lirisë...

Aktualitet 08:57 - 28 Nentor, 2016

Festa e Pavarësisë – Rama: Rroftë Shqipëria dhe shqiptarët/ Mustafa: Sot ndjehemi Një

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Kosovës Isa Mustafa kanë bërë urimet e para për Ditën e Pavarësisë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama...

Kosova & Rajoni 22:51 - 24 Nentor, 2016

“Moskalimi i Demarkacionit është skenar i Isa Mustafës”

“Moskalimi i Demarkacionit është skenar i Isa Mustafës për të shpëtuar nga punët e tjera më të mëdha e për të cilat nuk ka kaçik t’i...

Kosova & Rajoni 18:16 - 12 Tetor, 2016

Mustafa thotë se Lista Serbe shpejt do të ndërrojë mendje

Qëndrimi i “Listës Serbe”për të bojkotuar punën në institucionet e Kosovës pas miratimit të Ligjit për “Trepçën”, nuk do të zgjasë shumë. Kështu ka deklaruar kryeministri...

Aktualitet 08:15 - 20 Gusht, 2016

Mustafa: Dështimi i demarkacionit do të ishte izolim për Kosovën/Miratimi do të thotë liberalizim vizash

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka besim se edhe opozita në Kuvendin e Kosovës do të mbështesë miratimin e marrëveshjes së demarkacionit pasi e kundërta do...

Aktualitet 08:12 - 19 Gusht, 2016

Mustafa në një linjë me Thaçin: Po kujdesem të sigurohen 80 vota për demarkacionin

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka shprehur qëndrimin e tij në një linjë me Presidentin e Kosovës Hashim Thacci lidhur me demarkacionin. Pas mesazhit të Presidentit...

Aktualitet 20:11 - 30 Korrik, 2016

Nxehet debati Mustafa – AAK

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar ashpër ndaj, deputetit të AAK-së, Pal Lekaj, ku sipas këtij të fundit Kosova po humb 8200 hektarë tokë në...

Aktualitet 18:54 - 29 Korrik, 2016

Mustafa: Kosova po shënon rritje të qëndrueshme ekonomike

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim menaxherin e Bankës Botërore në Kosovë, Marco Mantovanelli. Gjatë takimit, u bisedua për progresin që është...

Aktualitet 17:58 - 25 Korrik, 2016

Kryeministri Mustafa vizitë zyrtare në SHBA

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, po qëndron për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të marrë pjesë në Forumin Ndërkombëtar...

Aktualitet 20:37 - 13 Korrik, 2016

Mustafa: Demarkacioni kusht për themelimin e Ushtrisë së Kosovës

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se demarkacioni me Malin e Zi është interes shtetëror dhe në interes të shtetit, prandaj, sipas tij, duhet ikur nga kauzat...

Aktualitet 09:41 - 22 Maj, 2016

Mustafa: Mbështetja e “Made in Kosova” fuqizon ekonominë e vendit

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, kryeministri i Kosovës Isa Mustafa është shprehur se mbështetja e “Made in Kosova” paraqet një mundësi për kontribut të...

Aktualitet 09:26 - 17 Maj, 2016

Kosovë/ Mustafa: Riformatim për një Qeveri më të vogël

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një intervistë për “Epokën e re”, ka thënë se Hajredin Kuçi dhe Enver Hoxhaj janë zgjidhje e pranueshme për të...

Aktualitet 22:36 - 16 Maj, 2016

Foto/ Rama i dërgon dhuratë për ditëlindje Isa Mustafës

Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një dhuratë me rastin e ditëlindjes homologut të tij në Kosovë, Isa Mustafës. Lajmi bëhet me dije nga vetë shefi...