Connect with Us

All posts tagged "mustafa nano"

Opinione 21:24 - 21 Janar, 2020

“Bild na ka borxh një shpjegim”, Nano: Pse u fshi artikulli për Lulzim Bashën

“Bild” na ka borxh një shpjegim”. Kështu u shpreh në monologun e tij në “Provokacija” Mustafa Nano. Moderatori iu referua artikullit të gazetës prestigjoze gjermane për...

Mustafa Nano
Opinione 14:45 - 21 Dhjetor, 2019

ERTV-ja, përbuzja më e madhe që i bëhet shoqërisë

Nga Mustafa Nano Gjatë një aktiviteti që mbahej në hollin e katit të parë të kryeministrisë ku merrte pjesë edhe kryeministri Rama, më bëri përshtypje numri...

Mustafa Nano
Politikë 22:18 - 29 Nentor, 2019

“Tragjedia e tërmetit, test i kaluar”/ Nano: Dhimbja u kthye në një spektakël të bukur solidariteti

“Tragjedia e provokuar nga tërmeti, test i kaluar”, kështu është shprehur analisti dhe gazetari Mustafa Nano në monologun e tij në  “Provokacija”. Ndërsa pyet se çfarë...

Politikë 23:38 - 25 Nentor, 2019

Paketa antiKÇK/ Mustafa Nano: S’ka garanci, policia e politizuar

Nga tryeza e emisionit “Opinion” ku, ndër të tjera po diskutohet edhe për efektin që pritet të ketë paketa më e re “Anti KÇK”, analisti dhe...

Opinione 01:05 - 23 Nentor, 2019

Mustafa Nano zbulon rekordin e Gent Cakajt

Agjenda e konferencës mbarëkombëtare që do të mbahet më 25 nëntor ka tërhequr vëmendjen e drejtuesit të emisionit “Provokacija” Mustafa Nano këtë të premte. Duke parë...

Mustafa Nano
Politikë 20:24 - 18 Nentor, 2019

“Si e kam njohur…”/ Rrëfehet Mustafa Nano: Rama, kryeministri më i trishtuar në botë

Moderatori Mustafa Nano ka hedhur në treg kohët e fundit librin e tij të titulluar “Si e kam njohur”.  I ftuar në emisionin “Historia ime”, Nano...

Politikë 23:07 - 8 Nentor, 2019

Policët i fusin në zgjedhje, Havari: Krim i rëndë, politika ka implikuar policinë deri në kockë

Ish-zyrtari i Lartë i Policisë, Mithat Havari i ftuar në “Provokacija” flet për dosjen e gjetur,  persekutimi gjatë komunizmit. Havari ka bërë të ditur se ka...

Opinione 11:34 - 2 Nentor, 2019

Nga Mustafa NANO/Pse mbyllja e basteve, ishte një vendim i gabuar nga Rama

Përpara disa kohësh kur morën vendimin për të ndalur industrinë e basteve në Shqiëpri pati një lloj entuziazmi në Shqipëri që ndoshta vazhdon akoma. Unë e...

Politikë 23:06 - 24 Tetor, 2019

“Më imiton mua ti që shkon me poture në Bruksel?”/ Rama sherr me Nanon

“Edhe nëse ne do të kishim marrë ‘Po”-në e BE-së Shqipëria do të mbetej kjo që është. Thënë më thjesht, do të mbetej vendi më i...

Lajme 15:34 - 24 Tetor, 2019

Mustafa Nano sulmon imamin e njohur/ Edhe Ronaldo është më mysliman se Elvis Naçi

Së fundmi, gazetari Mustafa Nano ka mbajtur një monolog lidhur me figurën e imamit Elvis Naçi. Nano i ka quajtur daljet publike të imamit si teatër...

Opinione 13:47 - 12 Tetor, 2019

“Bëri gabim fatal, do i mbetet kjo njollë sa të jetë gjallë”/ Kujt i drejtohet Mustafa Nano

Mes shumë personave që kanë reaguar pasi Akademia Suedexe nderoi  me çmimin Nobel, Peter Handke, është edhe publicisti dhe analisti Mustafa Nano. Mustafa Nano shkruan se...

Politikë 14:13 - 28 Shtator, 2019

Mustafa Nano “kryqëzon” Ramën/ Fotoja me Trump-in, një lajm i rremë

Publicisti Mustafa Nano ka reaguar në lidhje me një foto të kryeministrit Edi Rama me presidentin e SHBA, Donald Trump, e cila në media u shit...

Aktualitet 20:41 - 20 Shtator, 2019

Provokimi i Mustafa Nanos: Duhet të jemi më racionalë me Enver Hoxhën

Këtë verë, libri i Isuf Kalos “Blloku” ka bërë jehonë të madhe. Libri është një dëshmi e njeriut, i cili ka qenë pranë ish-diktatorit Enver Hoxha...

Mustafa Nano
Aktualitet 10:29 - 22 Maj, 2019

10 porositë e veçanta të Zotit, për burrat e gratë shqiptare

Nga Mustafa Nano * Zoti, kur u takua me Moisiun në majë të malit të Sinait, i dha atij, madje të shkruara në dy rrasa guri,...

kreu i lzhk, dashamir shehi ne studio
Aktualitet 16:46 - 22 Mars, 2019

“Ti pi raki nga mëngjesi deri në darkë”/ Gazetari i del në mbrojtje Dashamir Shehit

Mbrëmjen e djeshme në një emision televiziv gjatë debatit analisti Mustafa Nano, iu drejtua kreut të LSHK-së, Dashamir Shehi, ku e etiketoi atë si pijanec dhe...

Aktualitet 22:00 - 21 Mars, 2019

Dorëheqja e Metës/ Nano: Është e padiskutueshme

Analisti, Mustafa Nano, teksa komentonte deklaratat e presidentit Ilir Meta për një dorëheqje të mundshme, u shpreh i bindur në një dorëheqje të Metës. Sipas Nanos,...

Aktualitet 22:52 - 19 Mars, 2019

Politikani psikopat/ Nga Mustafa NANO

Ne të gjithë i kemi mbushur mendjen vetes se me të mbushur 18 vjeç, bëhemi automatikisht të rritur, dhe harrojmë se në këtë mes kemi të...

Aktualitet 12:10 - 2 Mars, 2019

Nga Mustafa Nano/ Nderin e burrave e kanë në dorë gratë!

Këngëtarja amerikane me origjinë shqiptare, Bebe Rexha sapo ka nxjerrë një këngë të re me titullin “Last Hurrah” (Urra-ja e fundit), dhe në videoclipin e publikuar...

Mustafa Nano
Aktualitet 17:32 - 21 Janar, 2019

Video-Nano deklaron se është gay/ Zbardhen pamjet

Deklaratat e analistit Mustafa Nano se ishte gay dhe që për herë të parë kishte kryer marrëdhënie me një djalë nga Kuçova të quajtur Mariglen, tronditën...

Mustafa Nano
Aktualitet 10:44 - 19 Janar, 2019

Nga Mustafa Nano/ Pse më kërcet e gjitha historia e Balilit

I shumëkërkuari Kelmend Balili, me aq sa është dukur këto ditë, është një djalë i edukuar, me pamje paqësore, me vështrim si të pafajshëm. Ai fliste...

inetrvista e artan hoxhes me klement balilin
Aktualitet 10:40 - 19 Janar, 2019

Intervista/ Artan Hoxha, tregon kushtin që i vuri Balili

Gazetari i investigative Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Provokacia”, ka zbardhur të tjera detaje në lidhje me rastin Balili. Hoxha ka treguar se kur kishte...

Aktualitet 14:27 - 12 Janar, 2019

Debati për Cakajn/ Mustafa Nano “godet” Ramën

Analisti Mustafa Nano, në një intervistë, ka folur për situatën e krijuar midis kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta në lidhje me çështjen e Gent...

Mustafa Nano
Aktualitet 15:04 - 21 Dhjetor, 2018

Mustafa Nano “shpërthen” kundër Ramës/ Më vjen turp që është kryeministri im  

Analisti Mustafa Nano ka mbajtur një qëndrim për shumë surprizë ndaj kryeministrit Edi Rama. Në studion e ‘Opinion’ Mustafa Nano ka shpërthyer kundër kryeminsitrit Rama, për...