Connect with Us

All posts tagged "mushkrite"

“Kali vrapon me mushkëritë, reziston me zemrën, fiton me karakterin”/ Rama publikon foton dhe jep mesazhin e koduar
Politikë 15:32 - 31 Janar, 2021

“Kali vrapon me mushkëritë, reziston me zemrën, fiton me karakterin”/ Rama publikon foton dhe jep mesazhin e koduar

Pas fotos pranë oxhakut, kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale një tjetër foto me një kalë duke e shoqëruar me një fjalë të urtë....

Cila është lidhja midis koronavirusit dhe duhanit?
Shëndeti 15:52 - 19 Dhjetor, 2020

Cila është lidhja midis koronavirusit dhe duhanit?

Nga Dr. Blerta Brati, mjeke mikrobiologe pranë ISHP Koronavirusi i ri (COVID-19) është një sëmundje e frymëmarrjes, e cila sulmon kryesisht mushkëritë dhe traktin respirator. Pirja...

Aktualitet 11:09 - 9 Dhjetor, 2020

“Mu bllokua 80% e mushkrisë”/ I prekuri nga Covid tregon eksperiencën në spital dhe u bën apel qytetarëve

Kryeministri Edi Rama ndau sot dëshminë e pedagogut Altin Gjevori, profesor në Universitetin Politeknik të Tiranës, një tjetër pacient i kuruar në spitalin COVID 1, i...

Bota 11:46 - 20 Nentor, 2020

Pandemia globale/ Ndotja e mjedisit rrit rreziqet e COVID-19

Që kur pandemia e Coronës filloi të përhapej në Wuhanin kinez dhe më vonë në pjesë të Italisë së Veriut, shkencëtarët filluan të shihnin ndotjen e...