Connect with Us

All posts tagged "murrizi"

Shkarkimi i Metës/ Murrizi: Kundërshtari im prej 30 vitesh, shyqyr që më 'erdhi në dorë'!
Politikë 18:16 - 16 Qershor, 2021

Shkarkimi i Metës/ Murrizi: Kundërshtari im prej 30 vitesh, shyqyr që më ‘erdhi në dorë’!

Deputeti Myslim Murrizi ka komentuar votimi në Kuvend për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. I ftuar në Report tv, Murrizi tha se e kishte dhënë “me...

Zgjedhjet në PD/ Murrizi: S'ishte garë por betejë e stisur, kandidatët ‘shoqëria’ e Lulit
Politikë 18:10 - 16 Qershor, 2021

Zgjedhjet në PD/ Murrizi: S’ishte garë por betejë e stisur, kandidatët ‘shoqëria’ e Lulit

Deputeti Myslim Murrizi, e ka konsideruar një betejë të stisur garën për zgjedhjen e kryetarit të ri të PD, ku u rikonfirmua sërish Basha. I ftuar...

Zgjedhjet në PD/ Murrizi: S'ishte garë por betejë e stisur, kandidatët ‘shoqëria’ e Lulit
Politikë 17:13 - 16 Qershor, 2021

BE heq kufizimet/ Murrizi: Shqiptarët do lëvizin “pa viza” për herë të dytë

Bashkimi Europian ka marrë vendimin që nga data 27 qershor tre vende të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë do të hiqen kufizimet dhe qytetarët mund të...

Politikë 11:41 - 14 Qershor, 2021

Kush e ka radhën pas Ylli Ndroqit?/ Ja si përgjigjet Arben Kraja

Deputeti Myslim Murrizi i ka drejtuar disa pyetje kreut të SPAK, Arben Kraja, gjatë raportimit që ky i fundit po bën në seancën e sotme, në...

“Do i shikoni si zogj korbi te Ben Kraja”/ Murrizi ngre tonet në Kuvend
Politikë 13:52 - 9 Qershor, 2021

“Do i shikoni si zogj korbi te Ben Kraja”/ Murrizi ngre tonet në Kuvend

Deputeti Myslim Murrizi ka folur me tone mjaft të forta sot në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë. Murrizi u ndal tek urdhëri ekzekutiv te miratuar...

Nga arrestimi i Berishës tek vjedhja e floririt/ Murrizi numëron “bëmat” e Metës
Politikë 13:41 - 9 Qershor, 2021

Nga arrestimi i Berishës tek vjedhja e floririt/ Murrizi numëron “bëmat” e Metës

Kuvendi i Shqipërisë po diskuton sot raportin e Komisionit të Posaçëm Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. , ka folur edhe deputeti demokrat Myslim Murrizi....

“30 ish-spiunë të Sigurimit do vijnë në parlament”/ Murrizi tregon pseudonimet
Politikë 13:41 - 3 Qershor, 2021

“30 ish-spiunë të Sigurimit do vijnë në parlament”/ Murrizi tregon pseudonimet

Deputeti demokrat, Myslim Murrizi ka folur me tone mjaft të forta sot në Kuvend, në lidhje me ish-spiunët e Sigurimit të Shtetit. Murrizi deklaroi se edhe...

VIDEO- Çmendet kryegjyqtarja e Elbasanit: Rrethi im është mafia
Politikë 13:17 - 3 Qershor, 2021

Kryegjyqtarja seksi “dridhet” në Tik-Tok/ Murrizi: Sa ka si ajo, shikoni sa kushtojnë vendimet

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka folur sot edhe në lidhje me videon në Tik-Tok të gjyqtares Enkelejda Kapedani. Nga foltorja e Kuvendit, Murrizi theksoi se “nuk...

“Do i shikoni si zogj korbi te Ben Kraja”/ Murrizi ngre tonet në Kuvend
Politikë 13:49 - 1 Qershor, 2021

“Boll me këtë sjellje të pështirë mor vemje dhe fundërrina”/ Nuk përmbahet Murrizi

Deputeti Myslim Murrizi është drejtuar me tone mjaft të forta, kundër disa eksponentëve të Partisë Demokratike, të cilët i bën fajtor edhe për daljen në opozitë...

“Bashën, më vjen ta mbroj me mitraloz”/ Murrizi numëron “armiqtë” e PD-së
Politikë 14:44 - 17 Maj, 2021

“Bashën, më vjen ta mbroj me mitraloz”/ Murrizi numëron “armiqtë” e PD-së

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka ironizuar situatën në të cilën ndodhet Partia Demokratike, ku pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit 2021, janë shtuar zërat që...

Shkërmoqja e LSI/ Murrizi i qan hallin Kryemadhit: Ish ministrat po ftohen në sofrën e partisë së virgjër
Politikë 11:03 - 7 Maj, 2021

“Gjatë fushatës asnjë polic në rrugë”/ Murrizi: Të falen gjobat gjatë kohës së pandemisë

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi, propozoi sot gjatë fjalës së tij në Kuvend që të falën gjobat e marra gjatë pandemisë për drejtuesit e mjeteve. Ai...

"Ish-sigurimsat “pushtojnë” institucionet"/ Murrizi flet pa dorashka në Kuvend: Ka edhe drejtues mediash
Politikë 11:25 - 4 Maj, 2021

Murrizi “masakron” Bashën/ Të dielën shpalli fitoren, të hënën gjeti armikun dhe të martën filloi betejën

Deputeti Myslim Murrizi ka “masakruar” kreun e PD, Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendi. Me nota ironie, Murrizi u shpreh se Basha të dielën shpalli fitoren,...

“Shqiptarët do kishin vjellë”/ Ironizon Murrizi: Shyqyr që vaksina bëhet në shpatull
Politikë 15:03 - 29 Prill, 2021

Puthje e përqafime mes deputetëve pas numërimit/ “Shpërthen” Murrizi

Deputeti Myslim Murrizi ka ironizuar deputetët e PS dhe PD të cilët kanë bërë ‘paqe’ pas ka mbaruar numërimi i votave. Murrizi ka ngritur shqetësimin lidhur...

“Bashën, më vjen ta mbroj me mitraloz”/ Murrizi numëron “armiqtë” e PD-së
Politikë 18:32 - 18 Prill, 2021

“Për të moralshmit që janë prekur nga fjalori im”/ Murrizi i nxjerr videon Ramës: Mor qen.. mor zagar…

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Shqipërisë, Myslim Murrizi, ka dalë me një reagim në rrjetet sociale, ku i përgjigjet gjithë atyre që e kritikuan për fjalorin...

“Shqiptarët do kishin vjellë”/ Ironizon Murrizi: Shyqyr që vaksina bëhet në shpatull
Politikë 22:47 - 16 Prill, 2021

Parashikimi i Murrizit për zgjedhjet/ As PD, as PS nuk marrin 71 deputetë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Shqipërisë, Myslim Murrizi ka bërë një parashikim për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. Sipas tij, asnjëra nga dy partitë e...

“Je mpirë nga trutë e kokës nga Basha, vjen si karabush këtu”/ Plas keq mes Murrizit dhe kandidatit të PD
Politikë 23:06 - 14 Prill, 2021

“Je mpirë nga trutë e kokës nga Basha, vjen si karabush këtu”/ Plas keq mes Murrizit dhe kandidatit të PD

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Shqipërisë, Myslim Murrizi dhe kandidati i PD Agim Baçi janë përfshirë në një debat të ashpër mbrëmjen e sotme në Report...

“Kam qenë deputet kur PD kishte këputur frenat”/ Murrizi zbuloj lojërat e fshehta mes treshes politike
Politikë 19:57 - 13 Prill, 2021

“Kam qenë deputet kur PD kishte këputur frenat”/ Murrizi zbulon lojërat e fshehta mes treshes politike

Kreu i Partisë “Lëvizja Demokratike Shqiptare”(PLDSH), Myslim Murrizi, ka komentuar situatën parazgjedhore teksa na ndajnë dhe dy javë nga zgjedhjet e 25 Prillit. Në një prononcim...

Votat e pavlefshme/ Murrizi paralajmëron padi në SPAK: Kjo ishte marrëveshja e pisët e 5 qershorit
Politikë 08:38 - 2 Prill, 2021

“Këta na kanë çarë t….”/ Murrizi s’mban më: Servilët i tremben fletës së votimit me emër

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar lidhur me fletën e votimit në zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Murrizi thotë se fleta e...

“Kam qenë deputet kur PD kishte këputur frenat”/ Murrizi zbuloj lojërat e fshehta mes treshes politike
Politikë 20:33 - 29 Mars, 2021

Koalicion me PD? / Murrizi i vë kusht Bashës: Të kërkojë falje

Kryetari i partisë “Lëvizja Demokratike Shqiptare” Myslim Murrizi u shpreh se në zgjedhjet e 25 prillit synon që të marrë 5 mandate. Ai kritikoi dhe koalicionin...

Aktualitet 11:09 - 29 Mars, 2021

“Nuk e ngatërroi miqësinë me politikën”/ Murrizi mesazh ngushëllimi për Finon

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar për ndarjen nga jeta të deputetit socialist, Bashkim Fino. Murrizi thotë se e ka njohur Fino si kundërshtar politik ndërsa thekson...

"Ish-sigurimsat “pushtojnë” institucionet"/ Murrizi flet pa dorashka në Kuvend: Ka edhe drejtues mediash
Politikë 13:51 - 23 Mars, 2021

Murrizi tregon dy zhgënjimet e mëdha nga çadra e PD

Deputeti Myslym Murrizi ka folur sot me tone të ashpra nga Kuvendi. Murrizi ka folur lidhur me çadrën e PD teksa u shpreh se ajo ka...

I rikthyen listën për rishikim/ Murrizi ‘shpërthen’ në tone të forta: KQZ dhe çdo fundërrinë tjetër të mbyllin hal*n...
Politikë 16:28 - 10 Mars, 2021

I rikthyen listën për rishikim/ Murrizi ‘shpërthen’ në tone të forta: KQZ dhe çdo fundërrinë tjetër të mbyllin hal*n…

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka kthyer për korrigjim dokumentacionet e listave shumë-emërore të katër prej partive që janë regjistruar në këto zgjedhje. Mes tyre ishte...

Ekskluzive/ Murrizi tregon katër zonat elektorale ku do kandidojë
Politikë 13:24 - 4 Mars, 2021

Ekskluzive/ Murrizi tregon katër zonat elektorale ku do kandidojë

Zgjedhjet e 25 prillit po afrojnë dhe partitë polike kanë ndezur motorrët për fushatë elektorale. Me ndryshimet e rej në Kodin Zgjedhor, kryetarit të partisë i...