Connect with Us

All posts tagged "mungese"

Femra 12:30 - 31 Dhjetor, 2016

Cfarë nga shkakton mungesa e gjumit?

Ky rezultat vjen si nje faktor shtese, pervec atij qe lidhet me kontroll te dobet te urise te lidhur me pagjumesine. Studimi qe ka konkluduar ketu,...

Showbizz 13:05 - 28 Dhjetor, 2016

Cfarë të mungon Kate?

Pushimet në ishujt Karaibe e kanë bërë ti mungojë ish i dashuri i saj Alex Mutton. 18 vjecarja bukuroshe Kate Moss po kalon disa caste relaksi...

Aktualitet 11:07 - 25 Korrik, 2015

UKT: Probleme me furnizimin me ujë, shkak ndërprerja e energjisë nga OST

Ujësjellës Kanalizime Tiranë bën të ditur se do të ketë probleme me furnizimin me ujë të pijshëm në pothuajse të gjitha zonat e Tiranës, në 24...

Aktualitet 15:16 - 21 Qershor, 2015

Elbasan, te verberit reagojne per mungesen e fleteve te pershtatshme te votimit

Ne Elbasan, mungojne fletet e pershtatshme te votimit per te verbrit. Shoqata e të verbërve të Elbasanit ka reaguar sot për mungesën e ketyre fleteve  për...

Kryesore 08:09 - 29 Maj, 2015

8 kryeministra bojkotojnë panelin e Ramës në Tiranë, Aleksis Tsipras sfidon për herë të dytë

Forumi Ekonomik i Vjenës ka zhvilluar dje punimet maratonë në Tiranë në dy panele përfaqësimi kryeministrash dhe ministrash të ekonomisë. Forumi Ekonomik i Vjenës është themeluar...

Femra 18:00 - 22 Maj, 2015

Njihuni me gratë që vuajnë mungesën e seksit në martesë

  Mungesa e seksit në martesë duket se është një episod që përjetohet më keq nga gratë sesa nga burrat, sidomos kur ata që e refuzojnë...

Aktualitet 08:25 - 9 Prill, 2015

Statistika të munguara dhe drejtimi i anijes me sy

Nga Artan Fuga A di njeri o njerëz, statistika të tilla të domosdoshme për të ditur ku vemi e ku përplasemi? – Sa nxënës përfundojnë gjimnazin...

Life Style 10:00 - 4 Prill, 2015

Pasojat e mungesës së ujit

Njeriu mund të mbijetojë edhe një muaj pa ngrënë, por mund të jetojë vetëm pak ditë, mbase tri ose katër ditë, pa pirë ujë. Kjo ndodh...

Aktualitet 16:15 - 15 Mars, 2015

Pse trupit të Che Guevara’s i mungonin duart?

Udhëheqës revolucionar, hero kombëtar, armiku numër një i shtetit. Che Guevara ishte një nga figurat më të debatuara të shekullit të njëzetë. Kështu ndodh edhe sot,...

Life Style 14:00 - 17 Shkurt, 2015

Mungesa e vitaminës D shkakton vdekjen e parakohshme

Mungesa e vitaminës D rrit rrezikun e vdekjes së parakohshme për 30 për qind, sipas një studimi të kryer në Danimarkë. Spitali Herlev në kryeqytetin e...