Connect with Us

All posts tagged "mungese"

Aktualitet 22:20 - 16 Dhjetor, 2018

Këto shenja tregojnë se keni mungesë vitaminash

A e dini që trupi ynë na jep shenja për atë që është duke ndodhur brenda organizmit tonë? Në asnjë rast nuk duhet të injorojmë shenjat...

Life Style 14:33 - 8 Dhjetor, 2018

Shenjat që tregojnë që nuk keni marrë mjaftueshëm dashuri në fëmijëri

Ka sjellje dhe qendrime specifike të cilat tregojnë se njerëzit nuk kanë marrë shumë dashuri kur kanë qenë të vegjël. Angela Oswalt doktoreshë e shekencave sociale,...

Aktualitet 20:00 - 25 Nentor, 2018

Si ta kuptosh që ke mungesë të theksuar vitamine D

Vitamina D është një vitaminë e tretshme në yndyrë që ndikon shumë në sistemet e trupit tonë, nga sigurimi i furnizimit me kalcium të kockave deri...

Aktualitet 23:50 - 21 Nentor, 2018

Pas 7 vitesh mungesë, Mc Kresha rikthehet në “Kënga Magjike” në bashkëpunim me këngëtaren e njohur

Në vitin 2011, Mc Kresha u ngjit në skenën e “Këngës Magjike” duke performuar këngën “Jaba Daba Du” në bashkëpunim me këngëtaren Rozana Radi (me të...

Aktualitet 21:00 - 17 Nentor, 2018

Këto shenja tregojnë se ju mungojnë proteinat

Nëse jeni person që i shmangeni karbohidrateve ose të gjitha yndyrave, një grup të ushqimeve të cilat përmbajnë edhe proteina, me siguri që do të keni...

Aktualitet 13:25 - 14 Tetor, 2018

Bëni kujdes: Nëse keni këto shenja, diçka nuk shkon me shëndetin tuaj!

Siç lehtësisht merret me mend, asnjë sinjal i lëshuar nga organizmi ynë nuk është i rastësishëm. Shkaqet janë nga më të ndryshmet, por në këtë artikull...

Aktualitet 20:10 - 10 Qershor, 2018

Skandal/ Shqiptarët më shumë se 6 muaj pa patenta

CNA.al ka denoncuar prej rreth 2 muajsh skandalin e mungesës së kartonëve për pajisjen me leje drejtimi, por ndërsa kanë kaluar më shumë se 6 muaj...

Femra 15:30 - 25 Janar, 2017

Ushqimet që nuk duhet t’iu mungojnë

Ushqimi gjatë shtatzënisë duhet të marrë një rëndësi të veçantë, pasi edhe siç thonë gjyshet tona, një grua shtatzënë ha për dy. Kjo nuk është e...

Showbizz 17:00 - 23 Janar, 2017

Fotot/ Cfarë po i mungon Mel B?

Mel B ka shprehur nostalgji për peridudhën e saj të adoleshencës  ndërsa ka thënë se i mungon pafund fëmijëria dhe jetesa si një njeri i thjeshtë....

Showbizz 17:00 - 7 Janar, 2017

Cfarë i mungon kaq shumë Louise Thompson ?

E kanë pranuar publikisht se fundi i pushimeve të tyre në Maldive ishte i hidhur. E dashura e Ryan Libbey, bukuroshja 26 vjecare Louise Thompson dukej...