Connect with Us

All posts tagged "mungese"

Art 19:06 - 24 Maj, 2020

Intervista-Koronavirusi transformoi botën e artit/ Ermonela Jaho: Më mungon publiku dhe skena

andemia e koronavirusit e transformoi brenda natës botën e artit në gjithë globin. Një nga zhanret që po vuan direkt ndikimin e realitetit të ri, është...

Shëndeti 22:54 - 27 Mars, 2020

Koronavirusi sjell mungesën e prezervativëve në treg

Karex Bhd i Malajzisë prodhon një në çdo pesë prezervativë në nivel global. Prej dhjetë ditësh, fabrikat e kompanisë nuk kanë prodhuar asnjë prezervativ të vetëm...

Aktualitet 12:10 - 19 Korrik, 2019

“Më mungon”/ Larg nga njëri tjetri, Arbana Osmani i shpreh hapur dashurinë Eduart Grishajt

Disa muaj më parë mediat rozë u mbushën me artikuj për lidhjen e re të moderatores Arbana Osmani dhe regjisorin Eduart Grishaj. Por edhe pse nuk e...

mero baze
Aktualitet 19:50 - 26 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Përse kjo mungesë gëzimi në PD, për protestën paqësore!

Kostumi i protestuesit paqësor, duket se është një veshje që i rri ngushtë Partisë Demokratike. Protesta e së shtunës, duket se ka trazuar më shumë se...

kikia: as denimi me vdekje nuk i trmb
Aktualitet 21:39 - 22 Maj, 2019

Nivel i ulët i Jodit/ AKU bllokon 31.2 tonë kripë

AKU në një njoftim të shpërndarë për mediat ka bërë me dije bllokimin e 31.2 tonëve kripë në dy subjekte si dhe gjobitjen e tyre. Kripa...

Fashion 13:40 - 15 Maj, 2019

Disa ide brilante/Zbuloni çfarë nuk duhet të mungojë në valixhen tuaj këtë verë

Disa njerez preferojnë që pushimet t’i nisin përpara sezonit të nxehtë të verës, dhe në vijim do keni mundësinë që të njiheni me gjithçka duhet të...

Life Style 17:15 - 30 Prill, 2019

Mos e lini pas dore/ Njihuni me tre efektet negative që shkakton mungesa e seksit në organizëm

Ekzistojnë shumë arsye pse një raport seksual mund të bllokohet. Disa nga këto arsye janë ndarja nga partneri, largësia, apo sëmundja. Mirëpo problemi nuk është seksi...

Aktualitet 16:27 - 21 Prill, 2019

“Mungesa e prindit nuk krahasohet me asgjë”/Soni Malaj përlotet në emision për babain e ndjerë

E ftuara speciale e kësaj jave në ‘E Diell’ ishte këngëtarja Soni Malaj.Këngëtarja e njohur ka rrëfyer disa detaje nga koncerti  recital me grupin e saj...

shenjat qe nuk pi mjaftueshem uje
Aktualitet 22:00 - 27 Mars, 2019

Duhet të pini më shumë ujë?/ Këto janë shenjat që e tregojnë

Goja e thatë Të mungon pështyma në gojë? Trupi yt ka nevojë për ujë. Mos mendo që është një gjë e vogël, mund të shkaktojë shumë...

femijet diagnoza e fshehte
Aktualitet 20:05 - 26 Mars, 2019

Mungesa e vëmendjes tek fëmijët/ Shenjat e diagnozës së fshehur për të cilën nuk flet askush

Mungesë e vëmendjes Një fëmijë që ka  vuajtur gjatë gjithë jetës nga mungesa e vëmendjes mund të shfaqë mungesë përqendrimi kur i flasin të tjerët. Kjo...

shenja qe tregojne mungesen e omega 3
Aktualitet 22:50 - 22 Mars, 2019

Këto janë shenjat  që tregojnë mungesën e Omega 3 tek gratë

Obezitet Yndyrnat omega 3 përshpejtojnë aktivitetin qelizor,kjo do të thotë që  stimulojnë edhe metabolizmin qelizor. Nëse dieta juaj nuk përmban mjaftueshëm omega 3, atherë metabolizmi juaj...

Life Style 15:10 - 5 Mars, 2019

Mungesa e kësaj vitamine mund t’ju vërbojë

Vitamina A është aleatja më e madhe e shikimit dhe lëkurës. Ajo siguron përmbajtjen e pigmentit ngjyrues të radopinës dhe iodipsinës të retinës. Efektet e saj...

Mungesa e acideve yndyrore omega 3
Aktualitet 23:40 - 16 Shkurt, 2019

Kujdes/Këto janë shenjat që tregojnë mungesën e acideve yndyrore të Omega 3

Obesitet Yndyra e shëndetshme që vjen nga Omega 3 rrit aktivitetin e qelizave, kjo do të thotë se lipidet që vijnë nga kjo përbërje janë thelbësore...

Aktualitet 17:47 - 26 Janar, 2019

Bojkotoi mbledhjen e Kryesisë/ Grida Duma zbulon arsyet

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma mungoi në mbledhjen e parë të Kryesisë së Partisë Demokratike. E pyetur rreth mungesës së saj në mbledhje në rubrikën...

Ilace per te semuret me kancer
Aktualitet 20:25 - 17 Janar, 2019

Publikohet skandali/ Mungesë ilaçesh për të sëmurët me kancer

Ish kryeministri, Sali Berisha në një postim në rrjete sociale ka publikuar mesazhin e “qytetarit dixhital”, i cili denoncon mungesën e ilaçeve për të sëmurët me...

Kryesore Show Biz 11:53 - 14 Janar, 2019

Ku kishte humbur? Aurela Hoxha zbulon pse ka munguar prej 9 muajsh dhe jo, nuk është ajo që mendoni

Ka 9 muaj që i ka munguar skenës televizive, fiks koha për të sjellë në jetë një fëmijë… Por mungesa e Aurela Hoxhës në ekran vetëm...

Aktualitet 23:35 - 5 Janar, 2019

Këto janë shenjat që tregojnë  mungesë të vitaminës B-12

Vështirësi në të ndjenturin zgjuar Një nga shenjat më të qarta të mungesës së vitaminës B-12 është lodhja dhe përgjumja në çdo moment. Kjo lodhje është...

Aktualitet 09:30 - 2 Janar, 2019

5 gjërat që nuk duhet të mungojnë në dollapin e çdo vajze që e quan veten fashioniste

Si njerëz të dhënë pas modës, ne investojmë në gjërat që duhet të bëhen pjesë e gardërobës sonë për një kohë të gjatë. Por ka disa...

Kryesore Show Biz 12:11 - 30 Dhjetor, 2018

Ilda Bejleri e thotë troç/Ja cila kolege nuk i mungon aspak

E ftuar në “Shiko kush luan” mbrëmjen e kaluar, moderatorja Ilda Bejleri zbuloi se cila moderatore e larguar nga Digitalb nuk i mungon fare. Teksa u...

Fashion 21:15 - 21 Dhjetor, 2018

5 gjërat që nuk duhet të mungojnë në dollapin e çdo vajze që e quan veten fashioniste

Si njerëz të dhënë pas modës, ne investojmë në gjërat që duhet të bëhen pjesë e gardërobës sonë për një kohë të gjatë. Por ka disa...

Life Style 12:53 - 17 Dhjetor, 2018

Pse nuk duhet t’ju mungojë kjo perime në shtëpi?

Sa prej jush kanë xhinxher në shtëpi? Shumë persona nuk i dinë vlerat e tij ndaj nuk i japin rëndësi. Por xhinxheri është shumë i domosdoshëm...

Aktualitet 22:20 - 16 Dhjetor, 2018

Këto shenja tregojnë se keni mungesë vitaminash

A e dini që trupi ynë na jep shenja për atë që është duke ndodhur brenda organizmit tonë? Në asnjë rast nuk duhet të injorojmë shenjat...

Life Style 14:33 - 8 Dhjetor, 2018

Shenjat që tregojnë që nuk keni marrë mjaftueshëm dashuri në fëmijëri

Ka sjellje dhe qendrime specifike të cilat tregojnë se njerëzit nuk kanë marrë shumë dashuri kur kanë qenë të vegjël. Angela Oswalt doktoreshë e shekencave sociale,...