Connect with Us

All posts tagged "mungese"

Bota 09:29 - 28 Tetor, 2020

Mungesë dramatike infermierësh në Gjermani

Mjekët reanimatorë paralajmërojnë për mungesën e 3500 deri në 4000 infermierëve për të përballuar pacientët me Covid-19 në spitalet gjermane. Në spitalet gjermane janë shtuar kapacitetet...

Sociale 10:36 - 14 Shtator, 2020

Viti i ri shkollor nis me probleme në Korçë/ Mungojnë termometrat

Ky vit i ri shkollor ka nisur me problematika në qytetin e Korçës. Mësohet se nëpër shkollat e këtij qyteti ka mungesë termometrash. Ndërkohë sipas protokollit...

Kronika 11:35 - 13 Shtator, 2020

Mungonin prokurorët/ Shtyhet seanca për 3 të arrestuarit për sulmin në Volorekë

Shtyhet seanca gjyqësore për 3 të arrestuarit si autorë të dyshuar të sulmit ndaj hotel Volorekës në Pogradec. Gjyqi është shtyrë për Ervin Kalanë, Meard Berberin...

Fiks Fare/ Qendra Shëndetësore Maliq vetëm me një mjek për 65 mijë banorë
Sociale 22:13 - 11 Shtator, 2020

Fiks Fare/ Qendra Shëndetësore Maliq vetëm me një mjek për 65 mijë banorë

Bashkia Maliq ka rreth 65 000 banorë të cilët kanë një Qendër Shëndetësore, ku për më shumë se dhjetë vjet shërben vetëm një mjek i përgjithshëm....

Tirana pa ujë/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën dhe Veliajn!
Politikë 16:43 - 10 Shtator, 2020

Tirana pa ujë/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën dhe Veliajn!

Të shumta janë komentet e qytetarëve në postimet e kryeministrit Edi Rama, ku shpesh shprehin zhgënjimet e tyre nga qeveria. Së fundmi, zëdhëdhësja e PD, Ina...

Skandali me kitet/ Dasho nxjerr zbuluar MSH: Të bëhet e ditur e vërteta
Shëndeti 11:47 - 27 Gusht, 2020

“Heronjtë janë bërë telef!”/ Dasho ngre alarmin, çfarë po ndodh në spitalet COVID

“Heronjtë janë bërë telef!” Kështu deklaron ekperti i Shëndetit Publik Erion Dasho, i cili krahason situatën aktuale në shëndetësi me kohën e komunizmit. Dasho deklaron se...

Mungesa e gjakut, alarmuese
Shëndeti 22:33 - 7 Gusht, 2020

Mungesa e gjakut, alarmuese

Edona, 40-vjeçare nga Prishtina, për pesë vjet me radhë, dy deri në tri herë në vit, dhuron gjak për të shpëtuar jetë. Ajo thotë se këtë...

Banorët e Saukut mbeten pa ujë/ Bllokojnë rrugën, paralajmëron protestë para bashkisë
Sociale 10:09 - 5 Gusht, 2020

Banorët e Saukut mbeten pa ujë/ Bllokojnë rrugën, paralajmërojnë protestë para bashkisë

Banorët e Saukut në Tiranë kanë dalë në protestë për shkak të mungesës së ujit të pijshëm. Mungesa e ujit gjatë ditëve të fundit bëri që...

Showbizz 11:25 - 4 Gusht, 2020

I mungoi ekranit për një kohë të gjatë/ Moderatorja: ”Nuk është fundi i botës”

Moderatorja Jona Spahiu që nga momenti i shtatzënsisë kia qëndruar larg ekranit. Nëpërmjet disa videove në rrjette sociale ajo ka treguar arsyen që e ka mbajtur...

Sociale 22:48 - 10 Korrik, 2020

“Në mes të pandemisë, mijëra qytetarë të Laçit 1 muaj pa ujë të pijshëm!”

Gjatë takimit me banorët e grupseksionit nr. 5 në Sanxhak, Laç, mbi propozimet e kandidatëve të Partisë Demokratike për pushtetin qendror dhe atë lokal, kreu i...

Larg njëri-tjetrit/ Me foton romantike Arbana Osmani i shpreh dashurinë Eduart Grishajt
Showbizz 12:35 - 5 Korrik, 2020

Larg njëri-tjetrit/ Me foton romantike Arbana Osmani i shpreh dashurinë Eduart Grishajt

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj janë kthyer në një nga çiftet më të komentuara të showbizit shqiptar. Teksa Arbana po pushon së bashku me djalin e...

Sociale 08:13 - 2 Korrik, 2020

Moderatori ankohet për mungesën e ujit në shtëpi/ Enkel Demi telefonon “live” Veliajn

Gazetari Enkel Demi ka telefonuar live gjatë emisionit Abc-ja e Mëngjesit” kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, teksa moderatorja Sibora Bitri po fliste për problemin...

Shëndeti 13:45 - 12 Qershor, 2020

Ushqimet me më shumë vitaminë D/ Çfarë duhet të konsumoni

Kur flasim për vitaminën D i referohemi një grupi të prohormoneve të tretshme në yndyrë. Këtij grupi i përkasin 5 vitamina, ato janë, vitamina D1, D2,...

Art 19:06 - 24 Maj, 2020

Intervista-Koronavirusi transformoi botën e artit/ Ermonela Jaho: Më mungon publiku dhe skena

andemia e koronavirusit e transformoi brenda natës botën e artit në gjithë globin. Një nga zhanret që po vuan direkt ndikimin e realitetit të ri, është...

Shëndeti 22:54 - 27 Mars, 2020

Koronavirusi sjell mungesën e prezervativëve në treg

Karex Bhd i Malajzisë prodhon një në çdo pesë prezervativë në nivel global. Prej dhjetë ditësh, fabrikat e kompanisë nuk kanë prodhuar asnjë prezervativ të vetëm...

Aktualitet 12:10 - 19 Korrik, 2019

“Më mungon”/ Larg nga njëri tjetri, Arbana Osmani i shpreh hapur dashurinë Eduart Grishajt

Disa muaj më parë mediat rozë u mbushën me artikuj për lidhjen e re të moderatores Arbana Osmani dhe regjisorin Eduart Grishaj. Por edhe pse nuk e...

mero baze
Aktualitet 19:50 - 26 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Përse kjo mungesë gëzimi në PD, për protestën paqësore!

Kostumi i protestuesit paqësor, duket se është një veshje që i rri ngushtë Partisë Demokratike. Protesta e së shtunës, duket se ka trazuar më shumë se...

kikia: as denimi me vdekje nuk i trmb
Aktualitet 21:39 - 22 Maj, 2019

Nivel i ulët i Jodit/ AKU bllokon 31.2 tonë kripë

AKU në një njoftim të shpërndarë për mediat ka bërë me dije bllokimin e 31.2 tonëve kripë në dy subjekte si dhe gjobitjen e tyre. Kripa...

Fashion 13:40 - 15 Maj, 2019

Disa ide brilante/Zbuloni çfarë nuk duhet të mungojë në valixhen tuaj këtë verë

Disa njerez preferojnë që pushimet t’i nisin përpara sezonit të nxehtë të verës, dhe në vijim do keni mundësinë që të njiheni me gjithçka duhet të...

Life Style 17:15 - 30 Prill, 2019

Mos e lini pas dore/ Njihuni me tre efektet negative që shkakton mungesa e seksit në organizëm

Ekzistojnë shumë arsye pse një raport seksual mund të bllokohet. Disa nga këto arsye janë ndarja nga partneri, largësia, apo sëmundja. Mirëpo problemi nuk është seksi...

Aktualitet 16:27 - 21 Prill, 2019

“Mungesa e prindit nuk krahasohet me asgjë”/Soni Malaj përlotet në emision për babain e ndjerë

E ftuara speciale e kësaj jave në ‘E Diell’ ishte këngëtarja Soni Malaj.Këngëtarja e njohur ka rrëfyer disa detaje nga koncerti  recital me grupin e saj...

shenjat qe nuk pi mjaftueshem uje
Aktualitet 22:00 - 27 Mars, 2019

Duhet të pini më shumë ujë?/ Këto janë shenjat që e tregojnë

Goja e thatë Të mungon pështyma në gojë? Trupi yt ka nevojë për ujë. Mos mendo që është një gjë e vogël, mund të shkaktojë shumë...

femijet diagnoza e fshehte
Aktualitet 20:05 - 26 Mars, 2019

Mungesa e vëmendjes tek fëmijët/ Shenjat e diagnozës së fshehur për të cilën nuk flet askush

Mungesë e vëmendjes Një fëmijë që ka  vuajtur gjatë gjithë jetës nga mungesa e vëmendjes mund të shfaqë mungesë përqendrimi kur i flasin të tjerët. Kjo...